«Ми розвиваємось насамперед за рахунок того, що відкриваємо нові істини про себе й навколишній світ» /Стів Павліна /
|
Сучасна освіта немислима без інноваційних процесів, які є однією з її найважливіших характеристик. У найзагальнішому сенсі «інновація» (від лат. «нововведення, зміна, оновлення») – діяльність зі створення, освоєння, використання й поширення нового, цілеспрямована зміна, що вносить у середовище впровадження нові елементи, які викликають перехід системи з одного стану в інший і дозволяють якісно міняти систему в цілому, сприяють підвищенню результативності будь-якої діяльності, удосконалюють те чи інше явище.
Інновація в освіті розглядається як процес створення , поширення та використання нових засобів (нововведень) для розв’язання тих педагогічних проблем, які до цих пір розв’язувались по-іншому.
Інноваційна освітня діяльність передбачає використання інноваційних навчальних технологій – комплексу спільних операційних дій педагогів та учнів, у результаті виконання яких суттєво посилюється мотивація на навчальний процес , тобто змінюються потреби у навчанні, підвищується зацікавленість процесом навчання: навчання стає життєвою цінністю, що дозволяє суттєво підвищити результативність засвоєння змісту освіти та рівень оволодіння учнів ключовими компетентностями, які передбачають їх особистісно-соціальний та інтелектуальний розвиток. Сучасні педагогічні технології охоплюють коло теоретичних і практичних питань організації навчально-виховного процесу, використання новітніх методів і способів навчання.
У рамках діяльності «Центру психолого-педагогічної інформації», наукова бібліотека РДГУ пропонує своїм користувачам віртуальну виставку: «Інноваційна спрямованість освіти в Україні». Виставка презентує видання, які надійшли до фондів наукової бібліотеки РДГУ упродовж останніх років і містить наступні розділи:
1. Інноваційні процеси в сучасній системі освіти.
2. Інновації в дошкільній освіті.