Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Інноваційний розвиток загальноосвітної школи

10016

1. Бондар В. А. Інновації у використанні інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі / В. А. Бондар, О. М. Бондар // Інформатика в школі. – 2014. – № 4. – С. 4–13.

Одним із пріоритетних напрямів розвитку сучасної загальноосвітньої школи є впровадження нових інформаційних технологій в освітній процес. Американський учений Г. М. Клейман назвав школи, які застосовують такі технології в освітньому процесі, школами майбутнього. Саме впровадження в освіту інформаційних технологій призвело до виникнення терміна «інформаційно-освітнє середовище», що передбачає сукупність комп'ютерних засобів та способів їх фунціонування, використовується для реалізації навчально-виховної роботи.

20011

2. Ворожейкіна О. М.  Інноваційна робота з обдарованими учнями / О. М. Ворожейкіна //  100 цікавих ідей для проведення уроку / О. М. Ворожейкіна. – Х. : Основа, 2011. – С. 226–247.

Завдання школи – підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати грунт для того, щоб ці здібності було реалізовано. Виявлення обдарованих дітей повинно починатися вже в початковій школі на основі спостереження, вивчення психологічних особливостей, мовлення, пам'яті, логічного мислення.

10010

3. Дворніченко Н. Інноваційні технології в освітньому просторі / Н. Дворніченко // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2014. – № 4. – С. 55–60.

Одним із основних завдань, поставлених Законами України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», є істотне покращення методичної роботи в навчально-освітніх закладах держави. Успіхи навчання й виховання школярів у значній мірі залежать від уміння керівників навчальних закладів організувати та спрямувати роботу педагогів на інтенсивне впровадження у практику нових прогресивних педагогічних ідей, технологій навчання й виховання, досягнень сучасної педагогічної науки та практики. Створення чіткої , керованої, гнучкої системи вивчення й упровадження найновіших досягнень науки та педагогічної практики в навчально-виховний процес є одним з найголовніших  завдань методичних служб, керівників шкіл.

2

4. Дем'янюк Т. Д. Інноваційні процеси розвитку методичної роботи в районі : навч.-метод. посіб. / Т. Д. Дем'янюк, Г. Ф. Вознюк, Н. Л. Мельнікова ; М-во освіти і науки України, Ін-т інноваційних техногій і змісту освіти, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : [Волин. обереги], 2010. – 179 с.

На основі матеріалів дослідження, аналізу досвіду роботи методичного кабінету відділу освіти Дубенської районної державної адміністрації розкриваються інноваційні тенденції розвитку методичної роботи; теоретико-методологічні засади педагогічної інноватики, підготовки педагогів до інноваційної діяльності; змістовно-технологічний аспект методів та форм  методичної роботи.

10004

5. Житник Б. О. Імперативи педагогічної інноватики сучасної школи / Б. О. Житник // Управління школою. – 2014. – № 34–36. – С. 11–42.

Нерозуміння суті педагогічної інноватики в багатьох випадках змінює значення цього явища, яке часто змінюється грою в слова – компетентність, проекти, моделі, технології – і приводить лише до збільшення градусу в системі міжособистісних і професійних відносин у педагогічному середовищі. Стаття сприяє формуванню в педагогічних працівників, які беруть участь у модернізації системи управління освітою, потреб щодо використання інновацій у власній педагогічній або управлінській діяльності.

10007

6. Короленко Л. Інтерактивні технології в початковій школі / Л. Короленко // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2014. – № 3. – С. 26–29.                     

Інтерактивність набуває в наші дні особливого значення. Інтерактивними сьогодні називають спеціальні засоби, що забезпечують безперервну діалогову  взаємодію комп’ютера з користувачем. При збереженні кінцевої мети й основного змісту навчальної діяльності,  інтерактивне навчання змінює звичні форми на діалогові, що базуються на взаєморозумінні та взаємодії.

10005

7. Костіна Л. Готовність учителя до інноваційної діяльності в загальноосвітньому навчальному закладі: вектори виміру / Л. Костіна // Рідна школа. – 2014. – № 10. – С. 3–11.

У статті обгрунтовуються уміння та якості, якими повинен володіти вчитель, готовий до інноваційної педагогічної діяльності. Наголошується, що сьогодні  важливого значення набуває така риса особистості педагога, як здатність до новаторства, а саме : пошук нових форм і методів організації професійної діяльності, що відповідає новим освітнім тенденціям. Тож готовність учителя до розроблення, апробації та впровадження в навчально-виховний процес загальноосвітнього навчального закладу педагогічних інновацій є необхідним компонентом його професійної компетентності.

20005

8. Луцан Н. І. Людина і світ в інноваційних педагогічних технологіях : навч. посіб. [для студ. вищ. навч. закл.] / Н. І. Луцан ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України. – К. : Слово, 2012. – 183 с.  

Навчальний посібник «Людина і світ» в інноваційних технологіях навчання» має на меті забезпечити студентів необхідним обсягом теоретичних знань, практичних умінь та навичок, що дасть змогу молодому спеціалісту викладати предмет «Я і Україн» в початкових класах відповідно до сучасних вимог, а також підготувати його до виховання гуманної, творчої, соціально активної особистості, здатної екологічно мислити, бережливо ставитися до природи, до людей, до самої себе. Стаття містить програму курсу, розроблену з врахуванням новітніх методик і технологій організації навчального процесу.

20009

9. Мельничук Л. Б. Інноваційна технологія громадянського виховання молодших школярів / Л. Б. Мельничук  // Мельничук Л. Б. Педагогічні умови громадянського виховання  молодших школярів : монографія / Л. Б. Мельничук. – Рівне, 2013. – С. 65–122.

У монографії висвітлено результати теоретичного та експериментального аналізу проблеми громадянського виховання  молодших школярів. Розроблено методи, форми і педагогічні умови впровадження інноваційної технології  громадянського виховання у навчально-виховний процес початкової школи.

10006

10. Ріпний Н. Проектування готовності вчителя до інновацій / Н. Ріпний // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2015. – № 5. – С. 46–51.

Зміст підготовки вчителя до інноваційної діяльності потребує вивчення етапів цього процесу, визначення, які з його частин мають внутрішню цілісність, а які  - відносну самостійність; аналізу результатів досягнення проміжних цілей, які впливають на мету всього процесу; забезпечення зворотнього зв’язку при визначенні ефективності підготовки вчителя до інноваційної діяльності.

20002

11. Савченко В. А. Педагогічні умови застосування інноваційних технологій з фізичного виховання у післядипломній підготовці вчителів початкових класів : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 - теорія і методика проф. освіти / В. А. Савченко ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, ДВНЗ "Переяслав-Хмельницьк. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". – Переяслав-Хмельницький : [б. в.], 2012. – 19 с.

Принципово нові концептуальні ідеї та  положення щодо модернізації освіти вимагають переорієнтації  методичної роботи на пошук та розробку нових, інноваційних шляхів розвитку регіональної системи освіти, формування в  навчальному середовищі справді нового  навчального мислення на всіх рівнях педагогічної діяльності.

 

10008

12. Сокальська О. В. Інновації у виховних системах / О. В. Сокальська // Педагогічна майстерня. – 2014. – № 4. – С. 19–23.

Автор розглядає тему становлення  інновацій у виховних системах, застосовуючи дидактичний аспект інноваційної школи, співставляє дві виховні системи (виховна система як вплив і гуманістична виховна система) з філософського аспекту розгляду.

20013

13. Токмань Г. А. Інновації у методиці навчання української літератури / Г. А. Токмань // Методика навчання української літератури в середній школі : підручник / Г. А. Токмань . – К. : Академія, 2013. – С. 235–312.

Поняття «інновація» трактують  як нововведення, зміни в середині системи за рахунок її власних ресурсів. На сучасному етапі в систему літературної освіти запроваджують інноваційні принципи, педагогічні технології, методи і прийоми  навчання української літератури, типи занять. Вони доповнюють і змінюють традиційну методику , сприяють поліпшенню  лутературної компетентності школярів.

10009

14. Щербак І. Готовність педагогів до інноваційної діяльності : семінар-тренінг / І. Щербак // Школа. – 2014. – № 3. – С. 62–73.

Упровадження будь-якої інновації пов’язане не лише з позитивними змінами й успіхами. Нововведення руйнують звичне, змінюють шлях, займають певний час, до них необхідно адаптуватись. Виникають проблеми. Автор статті  пропонує матеріали для заступників директорів із навчально-виховної роботи, учителів-предметників, психологів.

 

 

 

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні104
ВчораВчора332
За тижденьЗа тиждень1144
За місяцьЗа місяць6081
ВсьогоВсього205342
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45