Наукометрична база даних - бібліографічна і реферативна база даних, інструмент для відстеження цитованості наукових публікацій. Це також пошукова система, яка формує статистику, що характеризує стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і дослідницьких організацій. Мета ресурсу - надання доступу до знань та поширення інформаційних матеріалів у галузі наукометричних показників.
Наукова бібліотека надає доступ до Міжнародних наукометричних баз даних:
|
|
|
|
||
|
Основні наукометричні показники:
Індекс цитування - прийнятий у науковому світі показник «значущості» праць вченого і являє собою число посилань на публікації вченого у реферованих наукових періодичних виданнях. SCI є одним з найпоширеніших наукометричних показників. Наявність у науково-освітніх організаціях вчених, які мають високий індекс цитування, говорить про високу ефективність та результативність діяльності ЗВО в цілому.
Індекс Хірша (h-index) - показник, запропонований в 2005 році американським фізиком Хорхе Хіршем з університету Сан-Дієго, Каліфорнія (США). Критерій заснований на кількості публікацій вченого, кількості цитувань цих публікацій, що розраховується за спеціальною формулою.
Імпакт-фактор (ІФ або IF) - формальний чисельний показник інформаційної значимості наукового журналу. Показник розраховується як кількість посилань у конкретному році на опубліковані в журналі статті за попередні 2-3 роки. Вважається, що чим вище значення імпакт-фактору, тим вища наукова цінність та авторитетність журналу.
Консультації надаються також в режимі онлайн (електронною поштою, інтернет-месенджерами).
Контактна інформація: за консультацією звертатися у відділ інформаційних технологій та підтримки автоматизованої комп’ютерної системи (Навчальний корпус №5 РДГУ, 1-й поверх, каб. 110, з 8.00 до 17.00, субота, неділя – вихідні дні).
Тел. (факс): (0362)63-33-45
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.