Нехай, ставши учнем, дитина продовжує робити сьогодні те, що робила вчора. Нехай нове з'являється в її житті поступово і не збентежує лавиною переживань. |
Змінами у соціально-економічній сфері українського суспільства й реформуванням освіти зумовлено першочерговість проблем забезпечення безперервного особистісного розвитку. Сучасну людину вирізняє широта розумових здібностей, які сприяють її швидкій адаптації у мінливому соціокультурному довкіллі. Найсприятливішим періодом їхнього формування визнано дитинство, коли закладається особистісне підґрунтя кожного вихованця, формуються його базисні основи культури пізнання і світогляду. Отож важливо забезпечити наступність у розвитку індивідуально-особистісного потенціалу на етапі дошкільного й молодшого шкільного віку.
Відповідно до законодавства України чинні програми дошкільної й початкової освіти повинні реалізувати наступність в освіті. Однак, її представлено все ще не достатньо, відповідно і надалі нагальною є потреба в узгодженості між освітніми технологіями, змістом і методами педагогічної діяльності.
Пропонуємо вашій увазі перелік документів з проблем наступності освіти, які знаходяться у фондах наукової бібліотеки Рівненського державного гуманітарного університету. Переважна більшість – це статі із періодичних видань та наукових збірників.
Розділи:
1. Інструктивно-методичні та теоретичні основи наступності в освіті
2. Дидактичні та психологічні проблеми наступності між дошкільною і початковою ланкою освіти
5. Посилання на корисні інтернет-ресурси