Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Наукові зустрічі

2 квітня 2024 року в читальній залі №1 наукової бібліотеки РДГУ

(навчальний корпус №5, вул. Пластова,31)

в рамках циклу «Наукові зустрічі»

відбулася презентація наукових здобутків

доктора історичних наук, професора кафедри історії України

Руслани Петрівни Давидюк.

     Руслана Петрівна, як дослідниця українсько-польських відносин та репресій радянського тоталітарного режиму, презентувала нове науково-популярне видання «В інтер’єрі міжвоєнної Волині: біограми політичних емігрантів – учасників Української революції» (Рівне-Львів, 2023 р.).

     Книга видана у серії «Реабілітовані історією. Рівненська область». В ній представлені близько тисячі біограм учасників Української революції 1917-1921рр., які після поразки революції опинилися на території Волині, Волинського воєводства, Другої Речі Посполитої, де продовжили свою діяльність. Це люди, які вимушено стали емігрантами і шукали власного місця і ролі в суспільстві. Їх доля була складна і трагічна.

     Відкрила захід  бібліотекар Ірина Геннадіївна Смірнова, яка ознайомила присутніх з  життєвим і творчим шляхом та науково-педагогічною діяльністю авторки.

          Руслана Петрівна у своєму виступі докладно і дуже цікаво висвітлила трагічні сторінки рідного краю, згадала про відомих особистостей, які були активними учасниками тих буремних подій. Архівні документи, спогади, наукові дослідження, які вона  вивчала  під час роботи над книгою переконливо ілюструють наслідки терору і насильства на території тогочасної Волині.

         У презентації взяли участь викладачі кафедри історії України, зокрема, декан факультету – кандидат історичних наук, доцент, професор кафедри історії України Валерій Миколайович Шеретюк та кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Любов Юріївна Галуха. Вони у своїх виступах розповіли студентам  факультету історії, політології та міжнародних відносин про значну подвижницьку, дослідницьку діяльність Руслани Петрівни Давидюк, її наполегливість, відповідальність в роботі. А також відзначили актуальність тематики досліджень, що перегукується з трагічними подіями сьогодення України.

          До уваги присутніх студентів, викладачів наукова бібліотека підготувала виставку наукових праць доктора історичних наук, професора Давидюк Р. П. В експозиції виставки учасники заходу мали можливість більш детально ознайомитися з різними виданнями, особливе місце серед яких займає серія книг «Реабілітовані історією». Книги цієї серії стали своєрідним меморіалом тим, хто став жертвами однієї з найжорстокіших в історії людства політичних систем.

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні72
ВчораВчора202
За тижденьЗа тиждень401
За місяцьЗа місяць6307
ВсьогоВсього146516
Найбільше 651 : 03-28-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45