«Мова –душа кожної національності,
її святощі, її найцінніший скарб.
В мові – наша стара й нова культура,
ознака нашого національного визнання».
(Іван Огієнко)
27 жовтня 2024 року в Україні відзначили
День української писемності та мови.
З нагоди цієї дати
бібліотека РДГУ
провела ряд заходів:
Філологічні студії
«Лінгводидактична спадщина Івана Огієнка
(Митрополита Іларіона)»
В заході взяли участь студенти 1-го курсу філологічного факультету і факультету історії, політології та міжнародних відносин.
Ведуча заходу – завідувачка сектору бібліотеки Кучерук Ірина Миколаївна представила слухачам інформацію «Вивчення мови стародруків».
Студенти групи У-11 (філологічного факультету), Вознюк Юлія, Гомон Христина, Васкевич Марія, Костюкевич Катерина та студентка групи
ІА-31(факультету історії, політології та міжнародних відносин) Антонишин Софія підготували інформацію про напрями лінгвістичних і педагогічних досліджень вченого:
- «Лексикографія Івана Огієнка»;
- «Лінгвістичні студії»;
- «Часопис «Рідна мова»;
- «Поетична та фольклорно-етнографічна діяльність Івана Огієнка»;
- «Етнокультурна спадщина Івана Огієнка».
До проведення заходу долучився Антончук Олександр Михайлович – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української мови РДГУ, який розповів про історію перекладу богослужебних книг митрополитом Іларіоном.
Студенти факультету української філології декламували вірші Івана Огієнка, прослухали пісню на його слова. До уваги присутніх представлена експозиція праць митрополита Іларіона, що входять до фонду рідкісних і цінних видань бібліотеки РДГУ.
Інформаційна панорама
«Слово до слова – зложиться мова».
У заході взяли участь викладачі та декан філологічного факультету, студенти.
До уваги присутніх слухачів працівники бібліотеки РДГУ Балтаг Олена Володимирівна, Глущик Галина Ростиславівна, Чучкевич Валентина Анатоліївна представили інформацію про зародження української мови як писемності; детальніше ознайомили з визначною пам’яткою давньосхіднослов’янської писемності – «Остромировим Євангелієм»; особливу увагу звернули на видатні пам’ятки українського друкарства ХVІ ст. на Рівненщині.
Студенти та викладачі мали можливість ознайомитися з експозицією видань з історії української мови, пам’ятками рукописної та книжкової спадщини України, творами видатних українських мовознавців. Слайди та відеоролики підсилювали сприйняття інформації про скарби української писемності та мови.