Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Європейський педагогічний досвід та національні традиції: гармонізації пріоритетів

"Уміє вчити той,

хто вчить цікаво"

Альберт

Ейнштейн

       Освіта – органічна частина духовного життя суспільства. Саме в цій системі створюється майбутнє, продукуються і передаються соціокультурні та особисті цінності. Таке високе призначення виховання і навчання підростаючого покоління вимагає підготовки фахівців в умовах гуманістичного освітнього простору.

 

Стійка європейська традиція освітніх реформ полягає в реалізації ідеї громадянської освіти та вихованні як запоруки формування відповідної моральної особистості. Європейський досвід формування громадянина, виховання загальнолюдських цінностей є надзвичайно цінним для порівняльного аналізу і може стати надійною основою педагогічних досліджень у нашій країні, яка прагне створити громадянське суспільство, посісти гідне місце в демократичному світі.

Українська освіта перебуває на шляху входження у європейський освітній простір, що потребує важливих змін у всій системі вищої освіти та суттєвого її оновлення. Важливим джерелом визначення сучасної стратегії розвитку педагогічної освіти в Україні є аналіз світового досвіду підготовки вчителів. Співпраця України та країн Європи щодо використання педагогічного досвіду дозволяє уникнути застарілих підходів до професійності педагогів та визначає оптимальні шляхи формування цього феномена на основі вивчення сучасного стану педагогічної освіти в Україні.

Використання європейського педагогічного досвіду є актуальним для сучасного стану освіти в Україні. Світова спільнота визнає професіоналізм педагогів як один із пріоритетних напрямів функціонування та розвитку освіти. На сучасному етапі основними компонентами успішної інтелектуальної праці вчителя визначені: фундаментальна освіта, компетентність, творча ініціатива, тенденція акмеологічного навчання впродовж усього життя. Ефективне їх поєднання визначає рівень професійності педагога. Правильність вибору професії педагога забезпечує великі можливості для його самореалізації. Педагог повинен володіти професійними знаннями, артистичними уміннями, необхідними особистісними якостями та здібностями.

Отже, основною метою розвитку освіти є створення такої педагогічної системи, яка на основі національних надбань світового значення й усталених європейських традицій забезпечує формування педагогів, здатних здійснювати професійну діяльність на високому рівні.

Наукова бібліотека Рівненського державного гуманітарного університету пропонує користувачам віртуальну виставку «Європейський педагогічний досвід та національні традиції: гармонізації пріоритетів», яка містить перелік документів, наявних у фондах бібліотеки, а саме: нормативно-правові документи, навчальні посібники, підручники, статті з періодичних видань.

Мета виставки : ознайомити користувачів із літературою, яка висвітлює теоретичний та практичний педагогічний досвід України та країн Європейського Союзу.

Розділи виставки :

1.     Освіта: європейські тенденції та перспективи

2.     Педагогічний досвід у контексті європейського виміру

3.     Європейська інтеграція освіти України

4.     Інтернет-посилання

 

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні123
ВчораВчора135
За тижденьЗа тиждень115
За місяцьЗа місяць8094
ВсьогоВсього216531
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45