Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Януш Корчак та його педагогічна система

 

  1. Забута Т. Основні елементи педагогічної системи Януша Корчака / Т. Забута // Педагогіка миру в навчально-виховному процесі школи і вузу : зб. наук. пр. – Рівне, 1995. – С. 41–42.

  У статті розглянуто педагогічну систему відомого педагога-гуманіста Януша Корчака, яка включає в себе широке коло проблем, що не втратили актуальності й сьогодні. Це питання виховання дітей в сім’ї та школі, соціальне значення праці дитини, самоврядування в дитячому колективі, проблеми саморегуляції поведінки.

 

  2. Денисюк С. Януш Корчак і українська педагогіка / С. Денисюк // Шлях освіти. – 2001. – № 1. – С. 44–48.

  У статті висвітлюється педагогічна система Януша Корчака з проблем рівноправності дітей та дорослих, права дитини, навчання та виховання дітей. Проведено порівняльний аналіз педагогічної системи польського педагога Януша Корчака і українських педагогів В. Сухомлинського та А. Макаренка.

 

  3. Забута Т. В. Гуманістичні засади педагогічної концепції Януша Корчака / Т. В. Забута // Психолого-педагогічні основи гуманізації навчально-виховного процесу в школі та вузі : зб. наук. пр. / М-во освіти і науки України, АПН України, Рівнен. економіко-гуманіт. ін-т. – Рівне : Ліста, 2001. – С. 160–163.

  У статті розглянуто педагогічну концепцію польського педагога, лікаря і письменника Януша Корчака. В педагогічній концепції обґрунтовані та розкриті погляди і переконання щодо відношення людини до соціальної дійсності, суті процесу виховання, типології дітей, концепції школи, підготовки вихователів, розвитку самовиховної активності дітей та ін.

 

  4. Забута Т. В. Мотивація трудової діяльності дітей в теорії розвитку колективу Януша Корчака / Т. В. Забута // Психолого-педагогічні основи гуманізації навчально-виховного процесу в школі та вузі : зб. наук. пр. – Рівне : Волинські обереги, 2002. – Вип. 3, ч. 2. – С. 168–170.

  У статті розглядаються питання мотивації трудової діяльності як важливого фактора організаційного розвитку колективу в педагогічній системі Януша Корчака. Звернуто увагу на цілі та ціннісні орієнтири трудової діяльності, формування відкритих комунікацій.

 

 

  5. Сисоєва С. О. Нариси з історії розвитку педагогічної думки : навч. посіб. для студентів вищ. навч. закл. / С. О. Сисоєва, І. В. Соколова ; М-во освіти і науки України. – Київ : ЦУЛ, 2003. – 308 с.

  У навчальному посібнику розглянуто культурно-історичні та національні витоки розвитку педагогічної думки. Окремий розділ даного посібника присвячений видатному польському педагогу Янушу Корчаку, його літературній та науково-педагогічній спадщині. Висвітлено основні складові педагогічної системи педагога, як фактори формування особистості, педагогічна майстерність вихователя, взаємодія педагогів і вихованців, виховання дітей у сім’ї.

 

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні167
ВчораВчора211
За тижденьЗа тиждень875
За місяцьЗа місяць5812
ВсьогоВсього205073
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45