Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Праці Г. Г. Ващенка

 

  1. Ващенко Г. Виховний ідеал : підруч. для педагогів, виховників, молоді і батьків. Т. 1 / Г. Ващенко ; Пед. т-во ім. проф. Г. Ващенка. – 3-є вид. – Полтава : Полтав. вісн., 1994. – 191 с.

 123

  Книга є першою з серії праць видатного українського вченого, педагога і психолога професора Г. Ващенка. На її сторінках автор проекту "Система освіти в самостійній Україні" та інших досліджень з проблем виховання молоді будує Виховний ідеал, що відповідає психічним та природним властивостям української людини.

Повний текст

 

  2. Ващенко Г. Загальні методи навчання : підруч. для педагогів / Г. Ващенко. – Київ : Укр. Вид. Спілка, 1997. – 410 с.

 

  Книга знайомить з науково-педагогічною спадщиною Григорія Ващенка, яка присвячена розкриттю проблем в історико-освітньому і теоретичному аспектах.

 

  3. Ващенко Г. Основні засади розумового виховання української молоді. Загальні методи навчання. Виховний ідел. Проект системи освіти в самостійній Україні / Г. Ващенко // Хрестоматія з української класичної педагогіки: К. Ушинський, С. Русова, А. Макаренко, Г. Ващенко, В. Сухомлинський : навч. посіб. для студентів вищ. навч. закл. / уклад.: В. П. Кравець, О. І. Мешко. – Київ : Грамота, 2008. – С. 361–504.

 

  Хрестоматія містить тексти із найвідоміших праць Григорія Ващенка, творча спадщина якого істотно вплинула на розвиток національної педагогіки і стала світовою класикою. Статті й уривки з фундаментальних творів висвітлюють основні проблеми педагогічної спадщини автора.

 

  4. Ващенко Г. Виховання мистецького мислення / Г. Ващенко // Українська література в загальноосвітній школі. – 2004. – № 1. – С. 59–60.

4 

  Стаття є уривком з книги Григорія Ващенка «Загальні методи навчання» (Київ, 1997). Автором зроблено висновок, що мистецьке виховання як елемент навчання важливе не тільки само по собі, а й тим, що воно активізує навчальний процес в цілому, робить його цікавішим, внаслідок чого діти починають вчитись з більшою охотою, а то й із захопленням.

 

  5. Ващенко Г. Героїзм / Г. Ващенко // Освіта. – 2003. – 2–9 квіт. (№ 16). – С. 3.

 

  У даній статті Г. Ващенко розглядає такі поняття як «героїзм», «герой», «героїчне». Автор закликає виховувати у дусі героїзму українську молодь, бо від неї, в першу чергу, залежить майбутнє України.

 

  6. Ващенко Г. Євангельський ідеал людини / Г. Ващенко // Практична психологія та соціальна робота. – 2003. – № 2–3. – С. 150–154.

2 

  Стаття є уривком з основного твору Григорія Ващенка "Виховний ідеал", в якому розглянуто євангельський ідел людини, а саме вчення Євангелія про мету життя людини і про мету буття взагалі.

 

  7. Ващенко Г. Мета життя як стрижень характеру / Г. Ващенко // Практична психологія та соціальна робота. – 2003. – № 2–3. – С. 155.

 

  У статті розглянуто характер людини, відношення її до життя. Автор вважає, що суцільність і гармонійність характеру, як і характер у цілому, не даються людині від природи, - вони є наслідком наполегливої роботи людини над собою.

 

  8. Ващенко Г. Народна пісня і етнопедагогіка України / Г. Ващенко // Народна творчість та етнографія. – 2001. – № 1–2. – С. 30–37.

 

  У статті розглянуто історію українського народу, яку можна простежити в галузі народного мистецтва. Особливу увагу автор звертає на українську народну пісню, що є відбитком світогляду нашого народу, характерною особливістю якого є високий ідеалізм на релігійній основі.

Повний текст

 

  9. Ващенко Г. Хвороби в галузі національної пам’яті / Г. Ващенко // Освіта. – 2003. – 1–8 січ. (№ 1). – С. 4 ; 12–19 лют. (№ 8). – С. 6.

 3

  У даній статті автор зазначає, що здорова пам’ять є однією з важливих передумов нормального розвитку як окремої людини, так і цілої нації. Українцям потрібно дбати про збереження здорової національної пам'яті.

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні250
ВчораВчора202
За тижденьЗа тиждень837
За місяцьЗа місяць2845
ВсьогоВсього192432
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45