Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Питання національної освіти та виховання у творчій спадщині С. Русової

 

1 0054

1. Маліновська Н. В. Проблеми сенсорного розвитку і виховання дітей у педагогічній спадщині С. Ф. Русової / Н. В. Маліновська // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. зап. Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РДГУ, 2003. – Вип. 27. – С. 29–32.

   У статті запропоновано аналіз поглядів С. Ф. Русової на розвиток та виховання сенсорики у дітей, що засвідчує їх актуальність для сучасної теорії і практики дошкільного виховання. Дослідження здійснено на матеріалі головних праць вченої та архівних документів.

 

1 0050

2. Маліновська Н. В. С. Ф. Русова про оволодіння скарбами рідної мови на основі засобів народної педагогіки / Н. В. Маліновська // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. пр. Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РДГУ, 2001. – Вип. 14. – С. 23–25.

   У статті висвітлено ідеї видатного українського педагога кінця ХІХ – поч. ХХ століття Софії Федорівни Русової, яка розглядала рідне слово як джерело неповторного національного світобачення, як систему, в якій фіксуються особливості сприймання і відображення дійсності, зокрема, специфіка художньо-образного мислення.

 

1 0053

3. Маліновська Н. В. С. Ф. Русова : концепція мовної освіти і мовленнєвого розвитку дітей / Н. В. Маліновська // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. зап. Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РДГУ, 2004. – Вип. 29. – С. 79–81.

   У статті розкриваються концептуальні засади розвитку мови дітей дошкільного віку у педагогічній спадщині С. Ф. Русової. Аналізуються погляди фундатора національного українського дитячого садка на засоби, форми, методи і прийоми навчання дітей рідної мови. Підкреслюється їх зв'язок із сучасністю.

 

4. Міленіна Г. Концепція національної системи освіти Софії Русової : філософський аспект / Г. Міленіна // Нова педагогічна думка. – 2016. – № 1. – С. 125–127.

   У статті розглядаються філософські аспекти концепції національної системи освіти Софії Русової. Важливо зазначити, що теоретичні дослідження С. Русової були зосереджені навколо центральної ідеї: національна освіта, школа, виховання є головною умовою відродження і розвитку нації, державності, засіб виховання громадянина-патріота, високоморальної особистості.

ПОВНИЙ ТЕКСТ

 

 

1 0015

5. С. Ф. Русова про національну систему освіти та виховання // Історія української школи і педагогіки : навч. посіб. / О. О. Любар, М. Г. Стельмахович, Д. Т. Федоренко. – Київ : Знання, 2006. – С. 317–323.

   У навчальному посібнику на системній основі подається аналіз становлення і розвитку автентичної педагогічної думки, українського шкільництва, національної освіти, народних традицій родинно-шкільного і громадянського виховання дітей та молоді на теренах України з найдавніших часів до сучасності.Саме цьому присвятила своє життя Софія Федорівна Русова. Про це висвітлюється в окремому підрозділі книги.

 

1 0026

6. Синекоп Л. Розвиваємо творчі здібності дітей у школі-дитячому садку / Л. Синекоп // Вихователь - методист дошкільного закладу. – 2015. – № 5. – С. 9–12.

   У статті розглядається питання наступності в освіті дітей дошкільного віку та молодших школярів в контексті проблеми створення національної системи виховання й навчання за С. Русовою.

 

1 0027

7. Стадник О. Г. Софія Русова – фундатор українського краєзнавства / О. Г. Стадник // Географія. – 2016. – № 3–4. – С. 65–67.

   У своїй педагогічній творчості С. Русова виділяла географію серед основних навчальних предметів нової української школи, вважаючи її джерелом розвитку цікавості до навколишнього природного і суспільного середовища, виховання пошани до рідного краю і свого народу, а також до інших народів світу. Таким чином, вивчення географії вона нерозривно пов’язувала з краєзнавством. Саме розгляду питань цього напряму діяльності С. Русової присвячена дана стаття.

 

1 0021

8. Стрільмо В. Мотиви християнської моралі у творчості Григорія Сковороди як передумова формування засад українського національного виховання / В. Стрілько // Українська література в загальноосвітній школі. – 2014. – № 6. – С. 37–38.

   У статті аналізується наукова, філософська та педагогічна творчість Г. Сковороди з метою виявлення в ній мотивів християнського виховання. Досліджується теорія педагогічної діяльності Г. Ващенка та С. Русової як фундаторів українського національного виховання, однією зі складових якого є християнська мораль.

ПОВНИЙ ТЕКСТ

 

 

 

 

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні239
ВчораВчора211
За тижденьЗа тиждень947
За місяцьЗа місяць5884
ВсьогоВсього205145
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45