Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.
Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки. У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками. Приносимо вибачення за тимчасові незручності.
Вироби з дерева, лози, соломи – найдавніші види народних ремесел
1. Білевич І. В. Художня обробка матеріалів. Українські народні ремесла / І. В. Білевич // Трудова підготовка в рідній школі. – 2014. – № 4. – С. 39–44.
Автор описує детальну технологію виготовлення довбано-різьбленого дерев’яного посуду, починаючи з робочого місця, матеріалів, інструментів, заготівлі та зберігання деревини. Знайомить з різними видами дерев’яного посуду.
2. Народні ужиткові форми Волинської області: вироби з дерева, лози, соломи : навч. посіб. для студ. спец. "Дизайн", "Образотв. та декор.-приклад. мистец." / М-во освіти і науки України, Луцьк. держ. техн. ун-т, Волин. держ. уч-ще культури і мистецтв ; [уклад. І. Артушевська]. – Луцьк : [ЛДТУ], 2005. – 35 с.
Посібник знайомить з виробами народних майстрів з дерева, лози та соломи, які стали зразками доцільності форми, вишуканості пропорцій, технологічності виготовлення. Для професійних художників вони є основою стилеутворення та образних рішень.
3. Оршанський Л. В. Орнаментика Яворівського різьблення деревини / Л. В. Оршанський // Трудова підготовка в рідній школі. – 2016. – № 3. – С. 41 – 48.
Яворівське різьблення – це різновид лункового (жолобчасто-вибіркового) різьблення, специфічна особливість якого полягає в контрастному зіставленні полірованого темного тла з орнаментом натурального кольору дерева. В орнаментальних композиціях яворівського різьблення переважає рослинний, інколи зооморфний орнамент із незначною кількістю геометричних елементів. В статті автор знайомить із творчістю відомого майстра Йосипа Петровича Станька.
Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).