Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Ментальні особливості української кераміки та виробів з глини

 

23 dex

23. Зубань В. М. Гончарство як вид декоративно-прикладного мистецтва в системі цінностей художньої культури / В. М. Зубань // Імідж сучасного педагога. – 2016. – № 4. – С. 59–60.

У статті висвітлені питання навчання техніки роботи з глиною у початковій школі. Проаналізовані аспекти виховання художньо-естетичного смаку в учнів початкових класів, на які доцільно спиратися вчителеві у практичній роботі з учнями. Обгрунтована важливість навчання гончарному мистецтву молодших школярів, у ході якого вони пізнають можливості глини як матеріалу для виготовлення різних форм та опановують послідовність їх виконання.

 

24 dex

24. Кераміка Віри Чернієнко [Образотворчий матеріал] = Vira Chernienko ceramics. – Корнин : [Видрук. ПП Дятлик М. С. ], 2012. – [3] с., [22] с. іл. - Текст парал. укр., англ.

Професійна кераміка займає особливе місце у розвитку українського мистецтва другої половини ХХ ст. З початку 1970-х років домінуючою в діяльності художників стає робота над унікальними творами, які виражають власні авторські концепції. В цьому сенсі кераміка наближається до завдань образотворчого мистецтва. Віра Чернієнко, випускниця Львівської національної академії мистецтв, живе і творить у Рівному. ЇЇ працям притаманні усі характерні риси сучасної кераміки. В процесі творення художніх образів мисткиня прагне органічно поєднувати як традиційні, так і новітні виражальні засоби. Альбом знайомить чатачів з найкращими роботами Віри Чернієнко.

 

25 dex

25. Крутенко Н. Г. Розповіді про кераміку / Н. Г. Крутенко. – Київ : Либідь, 2002. – 250 с.

Автор – мистецтвознавець і художниця-керамістка - розповідає про захопливий світ кераміки та її значення в житті людей. Окремі розділи присвячуються українському гончарству, минулому світової і вітчизняної кераміки, історії фарфору. Подаються систематизовані рекомендації щодо практичного опанування керамічного мистецтва.

 

26 1 dex

26. Народні ужиткові форми Волинської області: вироби з глини : навч. посіб. для студ. спец. "Дизайн", "Образотв. та декор.-приклад. мистец." / М-во освіти і науки України, Луцьк. держ. техн. ун-т, Волин. держ. уч-ще культури і мистецтв ; [уклад. І. Артушевська]. – Луцьк : [ЛДТУ], 2005. – 16 c.

Випалена глина - один з найдавніших винаходів людства. Археологічні знахідки керамічних виробів розповідають про час давніх поселень, культурний і технічний рівень людей, їх вірування та звичаї. Посібник знайомить з археологічними знахідками керамічних виробів на території Волинської області з часів неоліту (V-III тис. до н.е.).

 

26 dex

27. Романець Т. А. Стародавні витоки мистецтва української народної кераміки : [навч. посіб. для студ. вузів] / Т. А. Романець. – Київ : Просвіта, 1996. – 207 с. 

На широких археологічних матеріалах автор простежує формування в кераміці первісних, стародавніх та ранньосередньовічних культур України ряду художніх особливостей українського народного гончарного посуду кінця ХІХ-ХХ ст. Посібник служить путівником у мистецтві української народної кераміки, відправним матеріалом для подальших досліджень, а також для вироблення нових ідей.

 

28 dex

28. Роняк Т. Погляди Івана Огієнка на декоративно-ужиткове мистецтво як самобутню мову українського народу / Т. Роняк // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти. – Рівне : РДГУ, 2000. – Вип. 12, ч.1. – С. 18–20.

Іван Огієнко залишив помітний спадок у національній культурі, у справі просвіти українського народу. Він наголошував, що через сприймання, усвідомлення та осмислення творів мистецтва виховується та розвивається особистість. А твори народного мистецтва допомагають не тільки пізнати духовність людства, а й стати її гармонійною часткою.

 

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні111
ВчораВчора301
За тижденьЗа тиждень387
За місяцьЗа місяць2723
ВсьогоВсього142932
Найбільше 651 : 03-28-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45