Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Макаренкознавство. Порівняльна педагогіка. Дослідження спадщини Антона Семеновича Макаренка

1. Бойко А. М. Еволюція взаємин Г. Ващенка й А. Макаренка: ретроспектива і проекція на сучасність / А. М. Бойко // Шлях освіти. – 2012. – № 3. – С. 35–39.

 

 

В статті розкрито еволюцію відносин Г. Ващенка й А. Макаренка. Обґрунтовано спільне і відмінне в їх світогляді й творчості, доцільність проекції висновків та узагальнень Г. Ващенка на сучасність і виховну перспективу.

 

2. Бондар Т. О. Видатний марбурзький макаренкознавець: нарис про Гьотца Хіллінга / Т. О. Бондар // Постметодика. – 2011. – № 3. – С. 13–17.

 

 

Унікальність Гьотца Хілліга полягає в тому, що він є першопрохідником у створенні справжньої наукової біографії А. С. Макаренка й адекватним дослідником спадщини видатного педагога. В цілому за майже п’ятдесятирічну науково-дослідницьку діяльність Г. Хілліг опублікував понад 250 праць, присвячених дослідженню життя і творчого спадку А. С. Макаренка.

 

3. Гриньова М. Спадщина А. С. Макаренка: колективне дослідження кафедри педмайстерності ПНПУ імені В. Г. Короленка / М. Гриньова, А. Ткаченко // Директор школи, ліцею, гімназії. – 2013. – № 2. – С. 41–51.

 

 

У статті наголошується, що, хоч досвід А. С. Макаренка методологічно складний, все ж слід шукати підстави для розуміння унікальності його постаті саме в особливостях методології вирішення виховних завдань. З іншого боку не до кінця пізнана методологія Макаренка зумовила розмаїття шляхів сучасного освоєння його спадщини. Неоціненна роль в цьому кафедри педагогічної майстерності та менеджменту ПНПУ ім. В. Г. Короленка як загальновизнаного центру світового макаренкознавства.

 

4. Калінська А. Проблеми економічного виховання в педагогічній спадщині А. С. Макаренка та В. О. Сухомлинського / А. Калінська // Географія та основи економіки в школі. – 2010. – № 5. – С. 32–34.

 

 

Автор статті розглядає та аналізує проблеми економічного виховання в педагогічній спадщині А. С. Макаренка та В. О. Сухомлинського, робить висновки, що у багатьох напрямах педагогічної науки, зокрема в напрямі економічного виховання, видатні педагоги випередили свій час.

 

5. Моргун В. Педагогіка добра: від А. Макаренка та В. Сухомлинського до О. Захаренка й І. Зязюна / В. Моргун // Рідна школа. – 2014. – № 8–9. – С. 61–66.

 

 

Стаття присвячена гуманній педагогіці видатних українських та світових лідерів ХХ–ХХІ ст.: А. Макаренка, В. Сухомлинського, О. Захаренка, І. Зязюна. Розкриваються таємниці їх педагогічного досвіду, джерелом якого є трудова народна педагогіка.

 

6. Остапйовський І. Актуальність ідей К. Д. Ушинського та А. С. Макаренка у формуванні професійного іміджу педагогів / І. Остапйовський // Нова педагогічна думка. – 2014. – № 2. – С. 205–207.

 Повний текст

 

У статті здійснено аналіз поглядів К. Д. Ушинського та А. С. Макаренка на формування професійного іміджу педагога. Даний аналіз дозволив розкрити бачення поглядів видатних педагогів на важливість володіння вихователем словом, мімікою, жестами у здійсненні впливу на формування позитивної думки в оточення про нього.

 

7. Самодрин А. В. І. Вернадський і А. С. Макаренко: концептуалізація шляхів створення розумної школи / А. Самодрин, Л. Поркіна // Імідж сучасного педагога. – 2013. – № 1. – С. 6–10.

 Повний текст

 

У статті автор актуалізує проблеми становлення  ноосфери в контексті педагогічної науки, підкреслюючи значення наукового та педагогічного спадку В. І. Вернадського та А.С. Макаренка. 

 

8. Сметанський М. І. Педагогічна альтернатива В. О. Сухомлинського / М. І. Сметанський // Педагогіка і психологія. – 2013. – № 4. – С. 23–30.

 

 

На основі аналізу педагогічної спадщини, автор статті порівнює педагогічні погляди А. Макаренка і В. Сухомлинського. Розглядає теоретичні положення існуючої тоді педагогічної системи, на які спрямував свою критику В. О. Сухомлинський.

 

9. Фролов А. Людина в системі виробництва: "соціальний капітал" Ф. Фукуями і "господарювання" А. С. Макаренка / А. Фролов // Шлях освіти. – 2010. – № 2. – С. 35–37.

 

 

Американський соціолог Ф. Фукуяма порушив питання про «культурний вимір економічного життя». На матеріалі про соціально-економічний розвиток людства в різні епохи та про сучасне становище різних держав він доводить: вагомим чинником формування економічної політики є культура. Фундаментальне соціологічне дослідження Ф. Фукуями відкриває нові можливості до осмислення та розробки спадщини А. С. Макаренка, соціального педагога-реформатора, визнаного в світі класика педагогіки.

 

 

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні285
ВчораВчора211
За тижденьЗа тиждень993
За місяцьЗа місяць5930
ВсьогоВсього205191
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45