Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Виховання особистості та колективу у спадщині А. С. Макаренка

1. Гарбера Н. П. Методичні рекомендацйії з організації у школі-інтернаті дитячого самоврядування за системою А. С. Макаренка / Н. П. Гарбера // Виховна робота в школі. – 2016. – № 11. – С. 51–54.

 

Системний підхід до виховання А. С. Макаренко характеризував так: «Справжня суть виховної роботи полягає зовсім не у ваших розмовах з дитиною, не в безпосередньому впливі на дитину, а в організації її життя». Отже, колектив як головний технологічний елемент системи А. Макаренка є найважливішою умовою успішного виховання.

 

2. Гриньова В. М. Система студентського самоврядування в контексті макаренківської спадщини / В. М. Гриньова, Ю. П. Кращенко // Педагогіка і психологія. – 2014. – № 4. – С. 57–63.

 

У статті розглянуто сучасний стан виконання Закону "Про вищу освіту" щодо студентського самоврядування в контексті макаренківських педагогічних ідей.

 

3. Давидюк Н. Теоретико-методологічні засади формування колективу вихованців позашкільного навчального закладу в контексті творчої спадщини А.С. Макаренка / Н. Давидюк // Нова педагогічна думка. – 2014. – № 4. – С. 115–117.

 

У статті охарактеризовано теоретико-методологічні засади формування колективу вихованців позашкільного навчального закладу в контексті творчої спадщини А. С. Макаренка; узагальнено підходи до розкриття змісту поняття «колектив», його ознак, складу та структури; акцентовано увагу на особливостях гармонізації відносин особистості та колективу, ефективних умовах його формування.

 

4. Дічек Н. А. С. Макаренко і проблема "морально дефективного дитинства" в ранньорадянський період / Н. Дічек // Рідна школа. – 2013. – № 1–2. – С. 15–22.

 Повний текст

Серед видатних вітчизняних педагогів, які поєднували в собі талант вихователя і письменницьке обдарування, тонке знання психології дитини і дар науковця, хист публіциста і громадського діяча, безперечно, одне з чільних місць, посідає Антон Семенович Макаренко. Його постать і педагогічна діяльність донині викликають численні гострі дискусії. З моменту видруку першої статті про досвід роботи А. Макаренка (1925) і до сьогодні побачило світ понад тисячу публікацій різного формату і тематики, присвячених його особі та спадщині.

 

5. Козлова О. Г. Підприємницька діяльність А. С. Макаренка як складова управління Полтавською трудовою колонією ім. М. Горького / О. Г. Козлова // Постметодика. – 2013. – № 1. – С. 55–63.

 Повний текст

В статті охарактеризовано підприємницьку діяльність А. С. Макаренка у процесі управління Полтавською трудовою колонією ім. М. Горького. Виокремлено етапи реалізації підприємництва: аналітико-проектувальний, організаційно-діяльнісний, координаційно-коригувальний, рефлексивно-узагальнюючий. На основі аналізу управлінських дій педагога подано характерні ознаки кожного етапу.

 

6. Музика О. Л. Педагогічна спадщина А. С.Макаренка і сучасні підходи до розвитку здібностей / О. Л. Музика // Педагогіка і психологія.  – 2008. – №3–4. – С.15–26.

 Повний текст

А. С. Макаренко випередив свій час, поклавши в основу розвитку особистості не індивідуальний розвиток, а створення такої ситуації, в якій цей індивідуальний розвиток був більш ймовірний. Автор статті зазначає, що розвиток особистості настільки полідетермінований, що може служити моделлю для синергетичних досліджень.

 

 

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні299
ВчораВчора211
За тижденьЗа тиждень1007
За місяцьЗа місяць5944
ВсьогоВсього205205
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45