Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

4. Організація наукової діяльності

 

Корягін М. В. Основи наукових досліджень: навч. посіб. / М. В. Корягін, М. Ю. Чік. – Київ: Алерта, 2014. – 620 с.

У навчальному посібнику висвітлено сутність науки та історію її розвитку, класифікацію наук і регулювання наукової діяльності як в Україні, так і за кордоном, питання підготовки та кваліфікації наукових кадрів. Подано методику підготовки тез наукової доповіді та написання наукової статті. Наведено вимоги до етики наукової діяльності, критерії оцінювання науковості роботи вченого. Окремим розділом автор висвітлює питання наукометрії та наукометричних баз даних. 

62

 

13

Бутко М. П. Системний підхід і моделювання в наукових дослідженнях: підруч. для студ. вищ. навч. закл. / М. П. Бутко, І. М. Бутко, М. Ю. Дітковська та ін. – Київ: ЦУЛ, 2014. – 359 с.

Підручник висвітлює поняття науки, надає класифікацію наук, форми і методи державного регулювання та управління у науковій діяльності, розглянуті поняття наукового дослідження, методологія наукових досліджень, етапи науково-дослідної роботи, методики проведення досліджень, та інноваційні процеси в державному управлінні.

 

Тверезовська Н. Т. Методологія педагогічного дослідження: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Н. Т. Тверезовська, В. К. Сидоренко. - Київ: ЦУЛ, 2014. - 439 с. 

У посібнику розкрито роль, функції і сутність науки та наукової діяльності в житті суспільства, їх взаємозв'язок з практичною діяльністю людини. Головне місце приділено викладу питань теорії і практики педагогічного дослідження. Розкрито особливості наукового пізнання та сучасні методи педагогічного дослідження. Центральне місце в посібнику займає виклад питань організації та проведення педагогічного експерименту, опрацювання, узагальнення та оформлення його результатів. Особливу увагу приділено інформаційному забезпеченню наукового дослідження.

6660005

 

 72

Палеха Ю. І. Основи науково-дослідної роботи: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Ю. І. Палеха, Н. О. Леміш. – Київ: Ліра-К, 2013. – 332 с.

Розглянуто основні засади науково-дослідницької роботи, проаналізовано організацію наукових досліджень та їх інформаційне забезпечення, розкриті питання підведення підсумків наукових досліджень.

 

Ростовський В. С. Основи наукових досліджень і технічної творчості: підруч. для студ. вищ. навч. закл. / В. С. Ростовський, Н. В. Дібрівська. – Київ: ЦУЛ, 2009. – 95 с.

Розглядається роль науки в сучасному суспільстві, висвітлюються основи методології теоретичного й експериментального досліджень, методичні підходи з формулювання теми, мети й завдань наукового дослідження. Значна увага приділяється питанням організації роботи в процесі дослідження, накопиченню та обробці наукової і технічної інформації, організації проведення й обробки екпериментів та оформленню результатів наукової роботи.

Повний текст посібника

 


Ковальчук В. В. Основи наукових досліджень: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. В. Ковальчук, Л. М. Моїсєєв. – Київ: Професіонал, 2008. – 239 с.

У посібнику висвітлено основні положення про науку, наукову творчість, а також описана історія виникнення університетів. Особливе місце відведено методологічним принципам визначення науки і наукових досліджень.

 

Романчиков В. І. Основи наукових досліджень: навч. посіб. / В. І. Романчиков. –  Київ: ЦУЛ, 2007. – 254 с.

Розглядається сутність поняття про науку, її виникнення та еволюція. Розкриваються основні методи наукових досліджень, особливості вузівської науки в умовах ринкових відносин, форми науково-дослідної роботи студентів та її організація.

6

 


11

Гайдучок В. М. Теорія і технологія наукових досліджень: навч. посіб. / В. М. Гайдучок, Б. І. Затхей, М. К. Лінник. – Львів: Афіша, 2006. – 228 с.

В навчальному посібнику подано характеристику організаційної структури науки, особливості її розвитку, розкрито загальну схему наукових досліджень, їх методологічне забезпечення. Представлені існуючі теоретичні та експериментальні методи досліджень, систематизовані види, джерела та шляхи пошуку наукової інформації.

 

Петрук В. Г. Основи науково-дослідної роботи: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. Г. Петрук, Є. Т. Володарський, В. Б. Мокін. – Вінниця: Універсум-Вінниця, 2006. – 143 с.

В навчальному посібнику подані основи науково-дослідної роботи для студентів екологічних спеціальностей вузів. У посібник внесено такі розділи: основи організації науково-дослідної роботи студентів, основи моделювання та теоретичних досліджень, основи експериментальних досліджень, геоінформаційні технології в екологічних дослідженнях, які, з точки зору авторів, є найбільш доцільними у вивченні даного курсу.

40

 

22

Філіпенко А. С. Основи наукових досліджень: конспект лекцій: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / А. С. Філіпенко. – Київ: Академвидав, 2005. – 207 с.

У посібнику розкрито сутність, роль, функції науки й наукових досліджень у суспільному житті, їх взаємозв'язок із практикою. Чільне місце посідає розгляд методології і методів наукових досліджень.

 

П’ятницька-Позднякова І. С. Основи наукових досліджень в вищій школі: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / І. С. П’ятницька-Позднякова. – Київ: Центр навч. літ., 2003. – 115 с.

У посібнику розкривається логіка, методологія та організація наукових досліджень у вищій школі. Висвітлено етапи наукового пошуку, критерії його аналізу як творчого явища, концептуальний апарат дослідження з урахуванням специфіки мистецьких спеціалізацій гуманітарного профілю, що функціонують у вищих закладах освіти.

41

 

Бірта Г. О. Методологія і організація наукових досліджень: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Г. О. Бірта, Ю. Г. Бургу ; М - во освіти і науки України, Вищ. навч. закл. Укрспілки "Полтав. ун-т економіки і торгівлі". - Київ: ЦУЛ, 2014. - 141 с.

У посібнику узагальнена і систематизована вся необхідна інформація, пов'язана з виконанням будь-яких наукових робіт. Викладено проблеми, що виникають при написанні, - від вибору теми роботи до її захисту, наведені найбільш раціональні способи їх подолання. Систематизовані норми, правила, вимоги щодо оформлення текстових наукових робіт, які є загальними, універсальними незлежно від профілю нвчального закладу.

 

 

Грищенко І. М. Основи наукових досліджень: навч. посіб. / І. М. Грищенко, О. М. Григоренко, В. А. Борисейко. – Київ: КНТЕУ, 2001. – 186 с.

Навчальний посібник містить значний обсяг інформації, необхідної для організації наукової роботи студентів та аспірантів вищих наукових закладів. Розглянуті питання накопичення та обробки наукової і технічної інформації; значну увагу приділено організації експерементальних досліджень, культурі запису й оформлення результатів експеременту, створення математичних моделей оптимізації технологічного процесу.

 

Соловей М. І. Організація та методика проведення науково-педагогічних досліджень студентами вищих навчальних закладів: посіб. для студ. вищ. навч. закл. / М. І. Соловей, Є. С. Спіцин, К. К. Потапенко та ін. - Київ: Ленвіт, 2004. - 143 с. 

У навчальному посібнику подається систематизована інформація щодо методології, методики й техніки виконання наукових досліджень з педагогіки. Запропоновано орієнтовану тематику курсових, дипломних, магістерських робіт з педагогіки та методичні рекомендації щодо їх виконання.

6660004

 

 

Шишка Р. Б. Організація наукових досліджень та підготовки магістерських і дисертаційних робіт: навч. посіб. / Р. Б. Шишка. – Харків: Еспада, 2007. – 361 с.

Навчальний посібник знайомить із специфікою, прийомами та методами наукової діяльності, способами репрезентації отриманих результатів. Посібник допоможе опанувати систему зв'язків та специфіку відносин в організації наукової діяльності, ефективно планувати свою роботу та спрямовувати зусилля для досягнення наукового результату, правильно здійснювати наукову діяльність та вдало оформляти і репрезентувати свої досягнення.

44

 

 

6660001

Ковалів Ю. І. Абетка дисертанта: методологічні принципи написання дисертації: посіб. / Ю. І. Ковалів. - Київ: Твім інтер, 2009. - 458 с.

Посібник розрахований на аспірантів, докторантів, пошукачів філологічного профілю, передусім у галузі літературознавства, але не обмежений нею. Тому може бути корисний лінгвістам, журналістам, філософам та іншим гуманітаріям. У виданні зазначено вимоги ВАК України, розкрито сутнісні характеристики основних методів, поширених у наукових дослідженнях, наведено ілюстративні посилання на дисертації останнього десятиліття.

Черній А. М. Дисертація як кваліфікаційна наукова праця: посіб. для аспірантів і здобувачів наук. ступеня / А. М. Черній. - Київ: Арістей, 2005. - 229 с.

У посібнику в системному контексті розкриті всі етапи руху здобувача наукового ступеня: від вступу до аспірантури й вибору теми дисертаційного дослідження, прилюдного захисту дисертації та оформлення атестаційної справи у світлі сучасних вимог ВАК України.

 

6660002

 

6660003

Бочелюк В. Й. Методика та організація наукових досліджень із психології: навч. посіб. для студ. спец. 8.040101 - психологія / В. Й. Бочелюк, В. В. Бочелюк. - Київ: ЦУЛ, 2008. - 357 с.

У посібнику розкрито соціально-психологічне визначення науки, сутність, роль, функції науки й наукових досліджень у суспільному житті, їх взаємозв'язок із практикою.

 

Шиян Б. М. Наукові дослідження у фізичному вихованні та спорті: навч. посіб. / Б. М. Шиян, Г. А. Єдинак, Ю. В. Петришин ; М - во освіти і науки, молоді та спорту України, Львів. держ. ун-т фіз. культури. - Кам'янець-Подільський: ТОВ "Друк. "Рута", 2012. - 278 с.

У посібнику викладено логіку наукового дослідження, його методологічні основи, методи, основи виконання і оформлення студентських наукових робіт.

 

Порев С. М. Університет і наука: епістемологія, методологія і педагогіка виробництв знань: монографія / С. М. Порев. – Київ: Хімджест, 2012. – 382 с.

Монографію присвячено проблемам розвитку в університетах науки та інших виробництв знань. Проаналізовано місце і роль науки у відомих і нових моделях університетів, показано, що значна частина проблем успішного функціонування цих закладів тісно пов'язана зі станом та динамікою науки у них. Визначено, що стимулювання науки в університетах вимагає уточнення її місця серед інших сучасних виробництв знань.

21

 

 66

Кочеткова О. П. Науково-освітянська діяльність ВНЗ за міжнародними показниками / О. П. Кочеткова, Н. І. Вавіліна, О. О. Чайкіна // Науково - технічна інформація. – 2016. – № 2. – С. 34–43.

У статті розглянуто показники оцінювання якості науково-дослідної і освітньої діяльності ВНЗ у відомих міжнародних рейтингах. Це показники ресурсного забезпечення і нормативно-правового регулювання сфери вищої освіти, результативності наукових досліджень ВНЗ, якості викладацького складу, міжнародних зв'язків, автономії ВНЗ та ін. Система показників постійно оновлюється з урахуванням світових тенденцій у галузі науки і освіти, що уможливлює об'єктивну оцінку якості наукової та освітньої діяльності ВНЗ і систем вищої освіти загалом.

 

45

Дячук О. Особливості мотивації наукової діяльності студентів / О. Дячук // Актуальні питання психологічної науки: альманах студ. наук. т-ва. – Рівне: РДГУ, 2010. – Вип. 3. – С. 46–48.

У статті розглянуто мотиви, потреби та цілі мотиваційної сфери наукової діяльності студентів.

  

Наукові школи Рівненського державного гуманітарного університету / М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т ; уклад. О. І. Хролець ; за ред. Р. М. Постоловського ; відп. за вип. Т. І. Поніманська. - Рівне: РДГУ, 2013. - 125 с.

Довідник містить упорядкований перелік відомостей про діяльність наукових шкіл Рівненського державного гуманітарного університету, які спрямовують свою роботу на забезпечення інноваційного розвитку освіти і науки, розробку і впровадження науково-дослідних робіт, підготовку науково-педагогічних кадрів. Довідник узагальнює інформацію про науковий доробок провідних науковців РДГУ - керівників наукових шкіл

 

69

Грипич С. Наукова діяльність бібліотеки Рівненського державного гуманітарного університету в умовах модернізації освіти України / С. Грипич // Звітна наукова конференція викладачів, аспірантів, співробітників і студентів РДГУ, 21-22 лютого 2012р.: секція «Актуальні проблеми бібліотекозн. і бібліогр.». – Рівне: РДГУ, 2012. – С. 26–30.

Стаття висвітлює стан та перспективи розвитку наукової діяльності бібліотеки Рівненського державного гуманітарного університету з урахуванням актуальних завдань бібліотечної політики України.

 

Карачун В. Я. Орфографічний словник наукових і технічних термінів: понад 30000 слів: Правопис. Граматика / В. Я. Карачун. - Київ: Криниця, 1999. - 524 с.

Орфографічний словник містить найпоширеніші терміни з різних галузей науки і техніки.

 

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні287
ВчораВчора231
За тижденьЗа тиждень2168
За місяцьЗа місяць3276
ВсьогоВсього202537
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45