Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Європейська інтеграція освіти України

Навчальні, навчально-методичні посібники, монографії:

 

1. Автомонов П. П. Технологія педагогічного успіху : навч. посіб. / П. П. Автомонов. – Київ : ВПЦ «Київ. ун-т», 2002. – 180 с.

 

 

У контексті гуманізації та гуманітаризації освітнього процесу в середній школі викладено теоретичні положення, що обгрунтовують і роз'яснюють основні принципи інноваційних технологій навчання, розглянуто результати аналізу й емпіричного досвіду кращих учителів-експериментаторів України.
avtom

 

barabash

2. Барабаш Ю. Г. Педагогічна майстерність: теоретичні й навчально-методичні основи : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закладів / Ю. Г. Барабаш, Р. О. Позінкевич. – Луцьк : Вежа, 2006. – 472 с.

 

 

Посібник містить теоретичні, методико-організаційні основи професійної майстерності вчителя. Проблему розкрито відповідно до завдань розбудови національної школи, досягнень педагогічної теорії та практики.

 

3. Зязюн І. А. Педагогічна майстерність : хрестоматія : навч. посіб. для студ. вищ. пед. навч. закладів / І. А. Зязюн, Н. Г. Базилевич, Т. Г. Дмитренко. – Київ : Вища шк., 2006. – 606 с.

 

Хрестоматія містить тексти, дидактичні завдання, коментарі та додатки для самостійного опанування студентами курсу, теоретичні та прикладні дослідження вітчизняних і зарубіжних авторів, що розкривають сутність педагогічної діяльності й майстерності вчителя, допомагають майбутньому педагогу зрозуміти шлях професійного самовдосконалення.

pm

 

karp

4. Карпенчук С. Г. Синтез у педагогічному досвіді А. С. Макаренка: контекстуальний аналіз : монографія / С. Г. Карпенчук. – Рівне, 2008. – 297 с.

 

 

У монографії аналізуються теоретико-методичні погляди А. С. Макаренка і його практичний досвід у синтезі зі світовою прогресивною думкою періоду, коли він формувався як педагог і розвивався його педагогічний досвід.

 

 

5. Кацинська Л. Л. Учнівське самоврядування: проблеми та досвід : (на допомогу методистам та інсп. з виховної роботи, дир. та заст. дир. шк., педагогам-новаторам, класним кер. загальноосвіт. шк. та закл. нового типу) / Л. Л. Кацинська. – Рівне, 2000. – 51 с.

 

На основі узагальнення педагогічних досліджень та передового педагогічного досвіду розкрито суть і завдання учнівського самоврядування, структуру інноваційних технологій його організації в загальноосвітніх школах та закладах нового типу. На допомогу педагогічним працівникам запропоновано методичні матеріали з досвіду роботи педагогів України, а також подано інформацію про організацію самоврядування в школах США.

us

 

kosob

6.  Кособуцька Г. П. Основи педагогічної майстерності : навч.-метод. посіб. : модульний варіант / Г. П. Кособуцька. – Рівне : РДГУ, 2007. – 386 с.

 

 

У посібнику розкриваються основні теоретичні положення педагогічної майстерності вчителя.
 

 

7. Корсак К. В. Вища освіта і Болонський процес : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / К. В. Корсак, І. О. Ластовченко. – К. : МАУП, 2007. – 349 с.

 

 

У посібнику стандартно і ґрунтовно проаналізовано еволюцію і досягнення систем вищої освіти країн Європи та України в минулому, їх стан на початку ХХІ ст. і перспективи розвитку.

korsack

  

Статті з періодичних видань:

 

DSHLG 2 11

8. Андрушкевич Ф. Інновації в польській та українській освіті як наслідок підписання європейських освітніх декларацій (порівняльний аналіз) / Ф. Андрушкевич // Директор школи, ліцею, гімназії. – 2011. – № 2. – С. 32–40.

 

Порівняльний аналіз особливостей польської і української освіти та змін в освітянській галузі обох країн дозволяє більш предметно виявити завдання трансформації національних освітніх систем України й Польщі.

 

9. Андрущенко В. «Педагогічна матриця» української освіти : її значення для України і європейського світу / В. Андрущенко // Рідна школа. – 2012. – № 4–5. – С. 13–19.

 

У статті аналізується внесок українських педагогів і філософів різних поколінь, які заклали і спадкоємно передали аксіологічний фундамент національної освіти (своєрідну «педагогічну матрицю»), актуальний у контексті сучасних освітніх процесів в Україні та Європі.

may0007

 

vou 4 12

10. Андрущенко В. Можливість і дійсність конституційного процесу в європейському освітньому просторі / В. Андрущенко // Вища освіта України. – 2012. – № 4. – С. 9–12.

 

 

Викладено основні положення Педагогічної конституції Європи, яка акумулює та регулює впровадження ефективних технологій підготовки нового вчителя для об’єднання Європи XXI ст., аксіологією підготовки якої повинна бути спільна ціннісна платформа європейського світу. Окреслено основні шляхи України, спрямовані на актуалізацію єднання освітніх систем народів європейського континенту.

 

11. Андрущенко В. Основні характеристики Європейської вищої освіти та можливості їх реалізації в системі освіти України / В. Андрущенко // Вища освіта України. – 2010. – № 4. – С. 5–16.

 

У статті аналізуються такі характерні риси європейської освіти, як демократизм, толерантність, розвиток наукової складової, академічна мобільність, рівний доступ до якісної освіти, інформатизація, мовні стратегії, академічна чесність.

vou 4 10

 

 may0006

12. Андрущенко В. Проблема входження української університетської освіти в європейський освітній простір / В. Андрущенко, І. Гамерська // Рідна школа. – 2012. – № 1–2. – С. 3–8.

 

 

У статті розглянуто питання щодо шляхів розвитку вищої школи, застосування європейського інноваційного досвіду та налагодження ефективної міжнародної академічної співпраці. Особливу увагу приділено впровадженню інформаційних технологій та створенню єдиного освітнього інформаційного простору. Наголошено на потребі вдосконалення мовної підготовки студентів, що є передумовою успішної інтеграції України в європейський освітній простір.

 

13. Бобало Ю. Запровадження та використання болонських інструментів прозорості в європейському просторі вищої освіти / Ю. Бобало, В. Павлиш, А. Загородній та ін. // Вища школа. – 2014. – № 1. – С. 19–31.

 

 

У статті розкриваються основні болонські інструменти прозорості вищої освіти та проблеми їх упровадження і використання в українських університетах.

v sh 1 14

 

 

 R sh 8-9 11

14.  Бойко А. Упровадження інновацій як чинник оптимізації співвідношення педагогічної теорії і практики / А. Бойко // Рідна школа. – 2011. – № 8-9. – С. 15–22.

 

 

У статті обґрунтовано специфіку співвідношення педагогічної теорії і практики в умовах модернізації системи освіти України. Доведено, що упровадження педагогічних інновацій є головним чинником оптимізації їх співвідношення. Охарактеризовано найбільш значущі для практики праці вчених та діяльність з упровадження інновацій Національною академією педагогічних наук України.

 

15.  Бражевська Р. Орієнтована пам'ятка з вивчення передового педагогічного досвіду / Р. Бражевська // Школа. – 2010. – № 1. – С. 36–37.

 

Стаття знайомить з орієнтовною пам’яткою для практичного використання в процесі поетапного вивчення досвіду вчителів, а саме основні методи та прийоми роботи на уроці.

SH1 10

 

npd 4 15

16.  Гавлітіна Т. Комплексне дослідження системи виховання в українській школі з урахуванням європейського освітнього простору / Т. Гавлітіна // Нова педагогічна думка. – 2015. – № 4. – С. 117–120.

 

Стаття розкриває проблему побудови нового змісту виховання й становлення інновацій у виховних системах сучасної школи. Проаналізовано виклики до освіти і виховання з боку освітньої реформи та євроінтеграції освіти .

 

17. Гейко С. Проблеми підвищення якості освіти в Україні в контексті Євроінтеграції / С. Гейко // Молодіжна політика: проблеми та перспективи : зб. наук. пр. – Дрогобич : Ред.-вид. від. ДДПУ ім. І. Франка, 2010. – С. 237–241.

 

 

Окреслені проблеми підвищення якості вітчизняної освіти. Специфікою входження української освіти, що має давні національні традиції, в глобалізований простір – є євроінтеграція. Перехідний характер цього процесу має певні ускладнення, але відповідає традиційним орієнтаціям вітчизняної моделі освіти. Входження української системи освіти до європейського простору необхідно розглядати не як уніфікацію за європейськими стандартами, а як пошук консенсусу, що уможливить зберегти національні пріоритети розвитку.
20002

 

  

DSHLG 4 10

18. Гонташ Г. Презентація досвіду: сила шкільних традицій / Г. Гонташ // Директор школи, ліцею, гімназії. – 2010. – № 4. – С. 97–100.

 

 

Стимулювання до навчання, зацікавленість навчально-виховним процесом у школі батьків та учнів, імідж навчального закладу є актуальними у функціонуванні освітньої ланки – школи, ліцею, гімназії. Якими шляхами йти до дитячих сердець педагогічному колективу та адміністрації школи зокрема – викладено у статті.

 

19.   Гриневич Л. Вища освіта України: на шляху інтеграції до Європейського освітнього простору / Л. Гриневич // Рідна школа. – 2014. – № 11. – С. 8–13.

 

 

У статті аналізуються проблеми, пов’язані з модернізацією вітчизняної вищої освіти на шляху інтеграції до Європейського освітнього простору. Систематизовано основні принципи та реформи, передбачені Болонським процесом, визначено цілі Європейського простору вищої освіти та критерії членства країн-учасниць Європейської культурної конвенції. Проаналізовано положення Закону України «Про вищу освіту», спрямовані на вирішення проблем забезпечення якості вищої освіти, запровадження Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи в Україні, створення умов для внутрішньої та міжнародної мобільності.

may0005

 

may0010

20. Грицюк Л. Реалізація програм «Подвійний диплом» як спосіб входження вітчизняних ВНЗ до Європейського простору вищої освіти / Л. Грицюк, А. Лякішева // Вища школа. – 2014. – № 7. – С. 46–54.

 

 

У статті розкрито теоретичні засади вивчення особливостей програм подвійного диплома як реального вирішення завдань Болонського процесу. Актуальність теми зумовлена необхідністю вивчення досвіду сучасних інноваційних підходів до розвитку академічної мобільності студентів у період створення єдиного простору вищої освіти в Європі.

 

21. Жуковський В. Роль студентів у забезпеченні якості вищої освіти: європейський досвід та українське застосування / В. Жуковський // Імператив якості: вчимося цінувати і оцінювати вищу освіту : навч. посіб. – Л. : Компанія «Манускрипт», 2014. – С. 261–286.

 

 

Проаналізовано європейський педагогічний досвід залучення студентів до процесів оцінювання й покращення якості освіти та розглянуто український контекст впливу студентів на оцінку покращення якості вищої освіти.

may0009

 

may0004

22. Закусило О. Проблеми входження України в європейський освітній простір / О. Закусило // Шлях освіти. – 2011. – № 1. – С. 11–16.

 

 

У статті подано огляд обставин утворення європейського освітнього простору і причин гальмування входження в нього вітчизняних університетів. Аналізується вплив основних учасників на форму і зміст навчання в умовах сучасної України. Проводиться порівняння навчальних планів вітчизняних університетів з планами університетів інших країн. Детально аналізується політика інших держав щодо залучення до навчання іноземних студентів.

 

23. Золотарьова І. Імплементація європейських підходів до університетських магістерських програм у системі вищої освіти в Україні / І. Золотарьова, Ж. Шоша // Вища школа. – 2010. – № 10. – С. 42–48.

 

 

У статті розкрито досвід роботи викладачів у міжнародних освітянських проектах. Охарактеризовано три моделі спільних програм навчання, вимоги до їх формування, а також  параметри, за якими відбувається їх запровадження.
10005

 

 

ISP 1 14

24.  Кальян С. Стан європейської освіти в Україні на початку ХХ ст. / С. Кальян // Імідж сучасного педагога. – 2014. – № 1. – С. 52–54.

 

Розглядається стан європейської освіти в Україні на початку ХХ сторіччя. Окрема увага приділена впливу політичної ситуації в країні на освіту населення.

 

25. Когут С. Я. Теоретичні засади професійної педагогічної освіти в контексті європейської інтеграції / С. Я. Когут // Сучасні проблеми гуманітаристики: світоглядні пошуки, комунікативні та педагогічні стратегії : матеріали ІІІ Всеукр. наук. конф., м. Рівне, 5 груд. 2013 р. – Рівне : О. Зень, 2013. – С. 285–287.

 

 

Стаття присвячена актуальним проблемам освітньої сфери, вагоме значення надається питанню якісної професійної підготовки фахівців. Розкривається науково-практичний досвід педагогіки праці Республіки Польща та його роль у модернізації професійної освіти в Україні.
1

   

may0018

26.  Колупаєва Т. Є. Стандарти вищої освіти України у європейському вимірі / Т. Є. Колупаєва // Професійний розвиток педагога : матеріали IV регіон. наук.-практ. семінару «Сучасний вчитель початкових класів: реалії та перспективи», 10 груд. 2013 р., Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : Вид. О. Зень, 2013. – С. 10–13.

 

 

Стаття присвячена системам стандартів вищої освіти України та стандартам фахових асоціацій та вимогам професійних спілок європейських країн і освітніх стандартів провідних університетів за прийнятими в Європі критеріями, механізмами та методами оцінювання якості фахової підготовки та освіти.

 

 

27. Косик Н. Анатомія педагогічного майстер-класу / Н. Косик // Педагогічна думка. – 2010. – № 2. – С. 16–20.

 

 

У статті розглянуто поняття «майстер-клас» та окреслено основні підходи до організації майстер-класу в педагогічній діяльності.

PD 10 2

 

dshlg 5-6 14

28.   Непорожня Л. Тенденції розвитку природничо-наукової компетентності старшокласників в контексті європейської освіти / Л. Непорожня // Директор школи, ліцею, гімназії. – 2014. – № 5–6. – С. 50–55.

 

 

У статті визначено основні тенденції розвитку природничої освіти в Україні та окреслено способи формування природничо-наукової компетентності старшокласників у контексті сучасних тенденцій розвитку європейської освіти.

 

 

29. Павленко В. І. Сучасні аспекти вивчення системи роботи вчителя та поширення передового педагогічного досвіду / В. І. Павленко // Постметодика. – 2013. – № 3. – С. 15–20.

 

Висвітлюються сучасні методики, технології вивчення системи роботи вчителя та поширення нових прогресивних освітніх ідей, досягнень сучасної педагогічної науки.

may0013

 

may0002

30.  Паращенко Л. Європейський вибір у системі загальної середньої освіти України / Л. Паращенко // Освіта і управління. – 2012. – Т. 15, № 1. – С. 7–13.

 

Проаналізовано сутність європейського виміру в системі загальної середньої освіти України та шляхи його реалізації. Визначено шкільні європейські клуби як ефективний засіб формування ключових компетентностей та європейської свідомості учнів. Євроклуби відіграють важливу роль в інформуванні громадськості щодо євроінтеграційних процесів та потребують підтримки органів державного управління освітою.

 

 

 

31. Пасечнікова Л. Управлінське забезпечення професійного розвитку педагогічних кадрів в освітньому окрузі / Л. Пасечнікова // Рідна школа. – 2013. – № 7. – С. 23–26.

 

 

У статті розглядається процес управління професійним розвитком педагогічних кадрів в освітньому окрузі. Звертаючись до джерел світового досвіду, автор визначає різні підстави для виокремлення освітніх округів. Саме через систему їхньої діяльності проаналізовано управлінські функції, представлена система управління професійним розвитком педагогічних кадрів, розглянуто можливий функціонал мережевого центру професійного розвитку педагогів у напрямі вивчення перспективного педагогічного досвіду.

rsh 7 13

 

may0001

32.     Пащенко Л. Підвищення ефективності шкільної освіти: українська практика та європейський досвід / Л. Пащенко // Освіта і управління. – 2012. – Т. 15, № 4. – С. 12–17.

 

У статті проаналізовано основні напрями підвищення ефективності національної системи загальної середньої освіти в контексті міжнародного досвіду. Визначено механізми державного управління, що потребують вдосконалення щодо забезпечення результативності й ефективності освіти.

 

may0009

33.    Радівілова Т. Українська система вищої освіти в європейському освітньому та науковому просторі / Т. Радівілова // Імператив якості: вчимося цінувати і оцінювати вищу освіту : навч. посіб. – Л. : Компанія «Манускрипт», 2014. – С. 69–92.

 

 

У статті проаналізований сучасний стан системи вищої освіти України та процес її трансформації в контексті входження до Європейського простору вищої освіти й науки та правового ругулювання галузі в Україні.

 

34. Савчук В. Перспективи післядипломної педагогічної освіти в Україні в контексті євроінтеграції: філософський аспект / В Савчук // Нова педагогічна думка. – 2010. – № 1. – С. 20–22.

 

 

У статті розглянуто тенденції та перспективи розвитку післядипломної педагогічної освіти в Україні в контексті європейської інтеграції. Акцентується увага на найбільш проблемних питаннях модернізації освіти держави та можливості використання Україною європейського досвіду.
20003

 

vsh 4 13

35. Серебрянський С. Стратегічні аспекти розвитку освіти в умовах інтеграції України в європейський освітній простір / С. Серебрянський // Вища школа. – 2013. – № 4. – С. 7–14.

 

Висвітлюються стратегічні напрями розвитку освіти в Україні. Оновлення змісту освіти розглядається як центральна проблема реформування системи освіти на всіх її рівнях - від дошкільної до післядипломної.

 

36. Уваркіна О. Українська освіта на шляху до європейського освітнього простору / О. Уваркіна // Вища освіта України. – 2012. – № 3. – С. 38–44.

 

Розглянуто трансформацію української освіти в контексті Болонських декларацій. Актуалізовано питання про вибір модернізаційних перспектив національної української системи освіти, вектору її подальшого розвитку та визначення її світоглядно-ціннісних пріоритетів.

vou 3 12

 

ISP 1 13

37. Филипська В. Професійне самовдосконалення вчителя (із досвіду України та Великої Британії) / В. Филипська // Імідж сучасного педагога. – 2013. – № 1. – С. 37–39.

 

Зосереджується увага на понятті, функціях, показниках професійного самовдосконалення вчителя, охарактеризовані складові самовдосконалення, а саме самовиховання, самоосвіта, які забезпечують процеси самостійного пошуку й прийняття вчителем рішень, у яких відображаються його особливості і як особистості, і як професіонала.

 

38. Ципко В. Інтеграція України до європейського освітнього простору з позицій філософського виміру освіти / В. Ципко // Вища школа. – 2012. – № 6. – С. 44–50.

 

 

Розглядаються перспективи інтеграції України до європейської освітньої системи з позицій узгодження національних особливостей вищої освіти з вимогами Болонського процесу з метою створення єдиної зони європейської вищої освіти.

may0011

 

TP 7-8 10

39. Шевчук С. Методологічний аспект вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду / С. Шевчук // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2010. – № 7–8. – С. 25–29.

 

 

У статті розглянуто сутність, мету, етапи, форми і методи вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду як складової методичної діяльності педагога. Визначено наукові рівні педагогічного досвіду, критерії оцінювання і схеми його обліку. Запропоновано алгоритм проведення проблемно-діяльнісної гри.

  

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні76
ВчораВчора332
За тижденьЗа тиждень1116
За місяцьЗа місяць6053
ВсьогоВсього205314
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45