Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Професійна компетентність педагога як умова забезпечення якісної освіти

 10011

 

1. Мешко Г. М. Вступ до педагогічної професії : навч. посіб. [для студ. вищ. навч. закл.] / Г. М. Мешко. – 2-ге вид., стер. – К. : Академвидав, 2012. – 197 c. – (Альма-матер).

Усвідомлене входження в педагогічну справу починається з осягнення її  засад і суті, призначення, функцій і структури педагогічної діяльності, раціональних методів професійного самовиховання. Різноманітні аспекти цієї проблематики висвітлено у пропонованому навчальному посібнику.

 10010

 

2. Педагогіка: модульний курс : навч. посіб. / І. П. Анєнкова, М. А. Байдан, О. А. Горчакова, В. М. Руссол. – Л. : Новий Світ-2000, 2011. – 566 с.

Посібник побудовано за кредитно-модульною системою, з урахуванням сучасних вимог педагогічної науки і практики. Теоретичний матеріал структурований у вигляді лекцій-презентацій і складається з п'яти модулів, що становлять логічно завершені частини теоретичного матеріалу з навчальної дисципліни "Педагогіка". У модулі ІІ «Суб’єкти педагогічного процесу» розкрито сутність професійної діяльності вчителя, характеристику його особистості; становлення і розвиток професійно-педагогічної компетентності, а також педагогічної культури та майстерності вчителя.

 10009

 

3. Радченко А. Є. Професійна компетентність учителя / А. Є. Радченко. – Х. : Основа, 2006. – 128 с. – (Управління школою).

У посібнику розкрито сутність та систему моніторингу професійної педагогічної компетентності вчителя. Книга містить понад 40 оціночних шкал з різних аспектів педагогічного моніторингу.

Другий розділ посібника присвячено проблемам самоосвітньої діяльності вчителів як основі підвищення професійної педагогічної компетентності.

 10008

 

4. Савченко Л. О. Методика використання педагогічної діагностики підвищення якості освіти майбутніх учителів : навч.-метод. посіб. / Л. О. Савченко ; М-во освіти і науки України, ДВНЗ "Криворіз. нац. ун-т", Криворіз. пед. ін-т. – К. : КНТ, 2014. – 209 с.

У навчально-методичному посібнику розглянуто педагогічну діагностику як систему методів і засобів, яка створює основу для виявлення труднощів у роботі студентів, дозволяє визначити сильні та слабкі сторони їх підготовки до професійної педагогічної діяльності, окреслити оптимальні шляхи подальшого підвищення якості освіти майбутніх учителів у ВНЗ. Наведено різні тестові завдання, педагогічні ситуації, веб-квести, проекти, кросворди тощо, які доцільно використовувати під час педагогічного діагностування якості підготовки у вищій школі майбутніх учителів.

 10007

 

5. Шевців З. М. Основи соціально-педагогічної діяльності : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / З. М. Шевців. – К. : ЦУЛ, 2012. – 246 с.

У посібнику розкриваються теоретико-методологічні засади соціально-педагогічної діяльності, технології, методи і форми роботи з девіантними і обдарованими дітьми та молоддю, неблагополучними сім'ями, групами, підлітковими та молодіжними об'єднаннями; подаються шляхи подолання конфліктних і кризових ситуацій; висвітлюється організація соціально-педагогічної роботи в системі освіти України, зокрема подається модель професійної компетентності соціального педагога.

 10006

 

6. Якісна освіта - запорука самореалізації особистості / М-во освіти і науки України ; за заг. ред.: С. М. Ніколаєнка, В. В. Тесленка. – К. : Пед. преса, 2007. – 175 с.

В даному виданні наголошено, що в умовах, коли змінюється освітня парадигма, здійснюється перехід від репродуктивної, авторитарної педагогіки до освіти інноваційного гуманістичного типу, постать учителя, його професійна компетентність набувають надзвичайно важливого значення.

Адже ключова роль у вирішенні пріоритетного завдання сучасної державної політики в галузі освіти – поліпшення якості освітніх послуг – належить саме вчителю, який спроможний вибудувати індивідуальну модель роботи з кожною дитиною, розвинути її загальні здібності, здатність пристосовуватися до динамічних умов соціального і професійного життя.

 20004

 

7. Бабенко Н. Вивчення рівня професійної компетентності педагогів : (психолого-педагогічний моніторинг) / Н. Бабенко // Завуч. – 2014. – № 24 (груд.). – С. 4–25.

Автор пропонує комплекс методик, що використовуються для діагностики сформованості професійної компетентності вчителів. Діагностика не лише дасть змогу отримати інформацію для роздумів і подальшого аналізу, а й сприятиме визначенню напрямів та перспектив професійного зростання, зміцненню адекватної професійної самооцінки, позитивної «Я-концепції» і психологічної комфортності педагога.

 10020

 

8. Болгар О. М. Професійна компетентність та імідж сучасного вчителя / О. М. Болгар // Професійний розвиток педагога : матеріали IV регіон. наук.-практ. семінару "Сучасний вчитель початкових класів: реалії та перспективи", 10 груд. 2013 р. / Каф. педагогіки початкової освіти РДГУ. – Рівне : Вид. О. Зень, 2013. – С. 84–85.

Досліджено, що для успішної педагогічної діяльності вчителеві навчального закладу повинні бути притаманні високий професіоналізм та компетентність, педагогічна майстерність та позитивний імідж.

 10016

 

9. Буркова Л. Види професійних компетентностей педагога для роботи з обдарованими дітьми в системі освіти / Л. Буркова // Директор школи, ліцею, гімназії. – 2013. – № 1. – С. 44–51.

Розкрито суть та зміст загальних і професійних компетентностей педагога, діяльність якого спрямована на розвиток обдарованої особистості в її індивідуальному прояві. Виокремлено шість видів професійних педагогічних компетентностей педагога: соціально-діагностична, соціально-моделювальна, соціально-прогнозувальна, соціально-проектуальна, соціально-технологічна, соціально-рефлексивна.  

 10020

 

10. Веремчук А. П. Професійна компетентність вчителя і сучасні вимоги до його особистості / А. П. Веремчук // Професійний розвиток педагога : матеріали IV регіон. наук.-практ. семінару "Сучасний вчитель початкових класів: реалії та перспективи", 10 груд. 2013 р. / Каф. педагогіки початкової освіти РДГУ. – Рівне : Вид. О. Зень, 2013. – С. 28–31.

Обгрунтовується поняття «компетентність». Розглядається декілька підходів до вивчення професійної компетентності вчителя. Аналізується проблема розвитку педагогічної майстерності вчителя у системі підвищення кваліфікацій, стимулюється процес розкриття і повного використання творчого потенціалу кожного сучасного вчителя, що визначається не лише умінням ефективно впливати на учнів, а й навчити їх вчитися.  

 20002

 

11. Волченко Л. Модель професійного успіху : (управління розвитком професійної компетентності педагога) / Л. Волченко // Управління освітою. – 2013. – № 7 (квіт.). – С. 18–21.
Автор розкриває поняття управлінських впливів та дій адміністрації щодо розвитку професійної компетентності працівників педагогічного колективу й створення відповідних умов для цього; подає розробку структурної моделі професійного успіху вчителя.

 30001

 

12. Волченко Л. Управління розвитком професійної компетентності педагога / Л. Волченко // Сучасна школа України. – 2014. – № 12 (груд.). – С. 52–57.
Визначено поняття «професійна компетентність педагога»; виокремлено основні компоненти професійного успіху сучасного вчителя, соціально-психологічні детермінанти, які впливають на професіогенез людини; описані етапи розвитку професійної компетентності та представлено структурну модель професійного успіху педагога.

 10014

 

13. Гаврилюк С. М. Упровадження компетентнісного підходу до педагогічної творчості в професійній підготовці майбутніх вихователів / С. М. Гаврилюк // Педагогіка і психологія. Вісник Академії педагогічних наук. – 2014. – № 4. – С. 44–49.
Розкрито значущість компетентнісного підходу до професійної підготовки майбутніх вихователів дітей дошкільного віку. Розкрито сутність понять «компетентність», «компетенція», «професійна компетентність». Визначено принципи реалізації компетентністного підходу до творчої педагогічної діяльності в професійній підготовці майбутніх вихователів, теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено педагогічні умови, які сприяють формуванню їх професійної компетентності.

 10015

 

14. Єгорова В. Фахова ключова компетентність як складова сучасних вимог до науково-педагоігчних працівників (на прикладі викладача іноземних мов) / В. Єгорова // Нова педагогічна думка. – 2013. – № 3. – С. 47–50.

Статтю присвячено аналізу й обгрунтуванню складових фахової ключової компетентності науково-педагогічних працівників та її характеристик.

Доведено, що професіоналізм викладача вищого навчального закладу визначається його високою підготовленістю до виконання завдань у фаховій діяльності.

 

 20001

 

15. Зоріна О. Професійна компетентність учителя : (програма «Творчий учитель – успішна особистість») / О. Зоріна // Директор школи. – 2015.– № 6 (берез.). – С. 39–47.

Оновлення змісту освіти за європейськими стандартами передбачає не лише упровадження особистісно зорієнтованих технологій у навчально-виховний процес та індивідуалізацію навчання, а й удосконалення системи підготовки педагогів. Авторська програма розвитку майстерності педагога враховує потреби й запити як педагогічного, так і учнівського й батьківського колективів та сприяє безпосередньому розвитку навчального закладу. 

 10018

 

16. Лавор О. Ф. Особливості розвитку професійної компетентності сучасного вчителя / О. Ф. Лавор // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. зап. Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту. – Рівне : РДГУ, 2014. – Вип. 9 (52). – С. 109–112.

Показано значущість професійної компетентності вчителя і її вплив на ефективність навчально-виховного процесу; здійснено аналіз наукових джерел з проблеми розвитку професійної компетентності вчителя; розкрито особливості професійних стилів у педагогів з різним педагогічним стажем і досвідом. 

 10018

 

17. Лісова С. В. Професійна підготовка вчителя як умова забезпечення якісної освіти для всіх / С. В. Лісова // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. зап. Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту. – Рівне : РДГУ, 2014. – Вип. 9 (52). – С. 169–172.

Визначено зміст якості освіти на сучасному етапі розвитку суспільства. Проаналізовано сутність поняття професійної компетентності майбутнього вчителя. Подано орієнтири необхідних змін й перспективи розвитку в професійно-педагогічній діяльності вчителів зокрема, та зміни в освіті ВНЗ загалом. 

 10001

 

18. Марієн Ю. С. Зміст та особливості формування професійної компетентності майбутніх учителів початкових класів у процесі педагогічної практики / Ю. С. Марієн // Інноватика у вихованні : зб. наук. пр. Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту. – Рівне : РДГУ, 2015. – Вип. 1. – С. 247–253.

Розглянуто різноманітні наукові підходи до проблеми професійної компетентності вчителя, показано актуальність вивчення даного феномена. Проаналізовано роль педагогічної практики в навчально-виховному процесі підготовки студентів педагогічних спеціальностей як їхнє професійне випробування. Зазначено, що педагогічна практика є важливим чинником у формуванні самооцінки професійно цінних якостей, усвідомлення себе в ролі майбутнього педагога. 

 300012

 

19. Пищик О. В. Розвиток професійної компетентності педагога. / О. В. Пищик // Педагогічна майстерня. – 2014. – № 8. – С. 5–8.

Визначено, що досягнення мети сучасної освіти пов’язане з особистісним потенціалом викладача, його загальною і професійною культурою, без яких неможливе розв’язання проблем навчання та виховання відповідно до нових освітніх парадигм. Розглянуто основні шляхи формування та вдосконалення професійної компетентності педагога. 

 cgiirbis 64

 

20. Ротар В. Професійна компетентність майбутніх спеціалістів: теоретичний аспект / В. Ротар // Імідж сучасного педагога. – 2014. – № 6. – С. 22–23.

Розглянуто різноманітні наукові підходи до проблеми професійної компетентності особистості, представлено актуальність вивчення даного феномену. 

 10013

 

21. Скритник Т. Шляхи підвищення компетентності педагогів в організації освітнього процесу для дітей з аутизмом / Т. Скритник // Особлива дитина: навчання і виховання. – 2015. – № 3. – С. 49–57.

Прописано компетентність та компетенції (практичні вміння) педагогів стосовно впровадження процесів навчання, виховання і розвитку дітей з аутизмом. Окреслено перспективи подальшої інноваційної роботи у напрямі становлення наступності між дошкільною та шкільною ланками освіти.  

 10019

 

22. Старєва А. Формування і розвиток компетентності педагога як критерію якості освіти та його професійної ідентифікації / А. Старєва // Рідна школа. – 2015. – № 4. – С. 20–23.

Розкривається погляд на формування і розвиток професійної компетентності педагога як критерію якості освіти. Акцентується увага на важливості врахування принципу автономії університетської освіти та свободи вчителя як умови його професійної ідентифікації. Наголошено: Концепція професійної ідентичності вже розглядалася в багатьох працях, де відзначається, що почуття ідентичності є необхідною умовою для реалізації професійної автономії педагога. 

 10012

 

23. Субіна О. Забезпечення якості освіти при підготовці викладачів гуманітарних спеціальностей / О. Субіна // Вища школа. – 2015. – № 6. – С. 37–48.

Розкрито різні підходи до трактування поняття якості освіти та чинників, які впливають на її формування; сформульовані мета і завдання гуманітарної освіти; наведено перелік компетентностей різних предметних галузей педагогічної освіти та засоби формування загальних і професійних компетентностей під час підготовки викладачів гуманітарних спеціальностей; окреслено завдання, які дають змогу забезпечити якість підготовки викладачів гуманітарних наук. 

 20003

 

24. Толочкін Ю. Формування професійної компетентності вчителя / Ю. Толочкін // Завуч. – 2014. – № 12 (черв.). – С. 4–8.

Розглянуто досвід Житомирського міського колегіуму щодо активізації та розвитку творчої професійної діяльності педагогів, підвищення фахової компетентності й персональної відповідальності за результати навчання і виховання дітей та молоді. 

 cgiirbis 64

 

25. Успенська В. М. Модель розвитку професійної компетентності вчителів основ здоров'я у процесі підвищення кваліфікації / В. М. Успенська // Імідж сучасного педагога. – 2015. – № 2. – С. 15–19.

Здійснено опис структурно-функціональної моделі розвитку професійної компетентності вчителів основ здоров'я. Вона дозволяє в освітньому просторі підвищення кваліфікації виділити взаємодію блоків, компоненти та рівні розвитку професійної компетентності педагогів. Концептуальне призначення моделі полягає в тому, щоб слугувати основою розвитку професійної компетентності вчителів основ здоров'я в процесі підвищення кваліфікації. 

 20007

 

26. Яланська С. Самоаналіз педагогічної діяльності / С. Яланська // Школа. – 2013. – № 12. – С. 16–25.

Розглянуто проблему самоаналізу педагогічної діяльності вчителя, як одну з найважливіших складових системи управління якістю освіти. 

 

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні91
ВчораВчора332
За тижденьЗа тиждень1131
За місяцьЗа місяць6068
ВсьогоВсього205329
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45