Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Теоретичні та методичні основи організації самостійної роботи студентів у ВНЗ

Монографії, навчальні та навчально-методичні посібники :

1

1. Товканець Г. В. Університетська освіта : навч.-метод. посіб. / Г. В. Товканець. – К. : Кондор, 2011. – 184 с.

У навчально-методичному посібнику розглядаються питання розвитку університетської освіти (форми організації навчальної діяльності студентів, особливості впровадження Болонського процесу, дистаційна освіта), можливості адаптації студентів молодших курсів до системи навчання у вищому навчальному закладі (системи організації навчального процесу, студенське самоврядування, процес особистісного та професійного самовдосконалення).

 2

 

2. Артемова Л. В. Педагогіка і методика вищої школи : інтерактивні технології в курсах навчальних дисциплін : навч.-метод. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Л. В. Артемова. – К. : Кондор, 2008. – 271 с.

Висвітлено питання сучасних теоретичних і нормативних підходів до формування змісту й розробки методів викладання фахових дисциплін у процесі ступеневої підготовки фахівців у вищих навчальних закладах. В основі посібника - демократизація та гуманізація навчального процесу, організованого на засадах особистісно-орієнтованого підходу і до дитини, і до студента як майбутнього вчителя, вихователя підростаючого покоління.

 

 3

 

3. Вітвицька С. С. Основи педагогіки вищої школи : підруч. за модульно-рейтинговою системою навч. для студ. магістратури : підруч. для студ. вищ. навч. закладів / С. С. Вітвицька. – К. : Центр навч. літ., 2006. – 383 с.

У підручнику подані сучасні технології навчально-виховного процесу у вищому навчальному закладі, тести та кросворди до кожного модуля і міні-модуля. Підручник доцільно використовувати при засвоєнні нормативних педагогічних курсів, на самостійних, практичних заняттях спецсемінара та спецкурсу, при написанні курсових та дипломних робіт.

 

 4

  

4. Жигірь В. І. Професійна педагогіка : навч. посіб. / В. І. Жигірь, О. А. Чернєга ; [за ред. М. В. Вачевського]. – К. : Кондор, 2012. – 336 с.

Розкриваються основні проблеми сучасної неперервної професійної освіти (професійно-технічної, вищої та додаткової): тенденції розвитку, зміст, технології навчання, методи формування системного професійного мислення, підготовка високваліфікованого фахівця ХХІ ст. і виховання його гармонічної, креативної й гуманної особистості.


 

 

 5

 

5. Кнодель Л. В. Педагогіка вищої школи : посіб. для магістрів / Л. В. Кнодель. – К. : Вид. Паливода А. В., 2008. – 134 с.

У посібнику, у вигляді лекційного курсу, розглядаються актуальні напрями педагогіки вищої освіти, тенденції її розвитку, технології навчання, методи формування системного професійного мислення, методи виховання гармонійної, креативної, гуманної особистості, сучасні тенденціями в навчанні.

 


 

 6

 

6. Пащенко М. І. Педагогіка : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / М. І. Пащенко, І. В. Красноштан. – К. : ЦУЛ, 2014. – 226 с.

Навчальний посібник сприяє оволодінню студентами теоретичних основ сучасної педагогічної науки, розвитку професійного мислення та готує студентів до усвідомленого оволодіння професійними вміннями та навичками.

 

 7

 

7. Малихін О. В. Методика викладання у вищій школі : навч. посіб. / О. В. Малихін, І. Г. Павленко, О. О. Лаврентьєва, Г. І. Матукова. – К. : КНТ, 2014. – 260 с.

Представлено досвід навчальної та методичної роботи викладачів вищих навчальних закладів. Розглянуто питання становлення професійної культури викладачів; методику проведення лекційних, семінарських, лабораторних і практичних занять, контролю засвоєння знань студентами; види та прийоми активізації процесу навчання у вищій школі. Акцентовано увагу на самостійній роботі студентів.

 

 8

 

8. Нагаєв В. М. Методика викладання у вищій школі : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закладів / В. М. Нагаєв. - К. : ЦУЛ, 2007. – 230 с.

Навчальний посібник висвітлює теоретичні, методичні й методологічні основи дидактики викладання навчальних дисциплін у контексті адаптації вищої освіти України до Болонського процесу. У додатках наведено авторську програму навчального курсу за кредитно-модульною технологією навчання, адаптовану до вимог Європейської кредитно-трансферної системи (ЕСТS).

 

 9

 

9. Бірта Г. О. Методологія і організація наукових досліджень : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Г. О. Бірта, Ю. Г. Бургу . – К. : ЦУЛ, 2014. – 141 с.

Узагальнена і систематизована необхідна інформація, пов'язана з виконанням будь-яких наукових робіт. Викладено проблеми, що виникають при написанні, - від вибору теми роботи до її захисту. Наведені найбільш раціональні способи їх подолання.

 

 10

 

10. Пасмор Н. П. Бібліотечно-інформаційне забезпечення самостійної роботи студентів : монографія / Н. П. Пасмор. – К. : Кондор, 2007. – 113 с.

Розкрито вплив основних чинників на трансформацію функцій бібліотек вищих навчальних закладів в умовах реформування вищої освіти та інформатизації суспільства. Визначено зміст і структуру документного,  інформаційного та когнітивного складників діяльності бібліотек вищих навчальних закладів, що базується на ефективному використанні комп'ютерних технологій, бібліотечних Web-сайтів та електронних баз даних.

 

 11

 

11. Артюшина М. В. Психолого–педагогічні аспекти реалізації сучасних методів навчання у вищій школі : навч. посіб. / М. В. Артюшина, О. М. Котикова, Г. М. Романова та ін. – К. : КНЕУ, 2007. – 527 с.

У навчальному посібнику розкриваються психолого-педагогічні аспекти реалізації сучасних методів навчання у вищій школі. Надається характеристика таких методів навчання, як сучасна лекція, дискусія, тренінг, кейс-метод, дидактична гра, мала група тощо.

 

 12

 

12. Колупаєва Т. Є. Самостійна робота студентів вищого навчального закладу за вимогами КМСОНП : навч.-метод. посіб. / Т. Є. Колупаєва, З. В. Черуха, К. В. Джеджера та ін. – Рівне : РДГУ, 2006. – 62 с.

Охарактеризовані різноманітні форми і методи самостійної роботи студентів, що передбачають удосконалення вмінь і навичок самоосвіти, вдосконалення системи знань, необхідних для ефективного здійснення майбутньої практичної діяльності.

 

 13

13. Семиченко В. А. Теоретичні та методичні основи професійного самовиховання студентів вузу : навч.-метод. посіб. / В. А. Семиченко, О. М. Галус, Л. В. Зданевич. – Хмельницький : ХГПІ, 2001. – 254 с.

В навчально-методичному посібнику розглядаються явища, що виникають у процесі оволодіння людиною професійною педагогічною майстерністю. Матеріали посібника представлені у трьох частинах. В першій - подано концептуальні основи процесу професійної підготовки та їх вплив на професійне самовиховання студентів. У другій - аналізуються концептуальні основи педагогічної діяльності, яка виступає провідним чинником професійного самовиховання майбутніх вчителів. Третя - присвячена розкриттю психологічних передумов ефективного професійного самовиховання майбутніх учителів.

 

 14

 

14. Главацька О. Л. Основи самовиховання особистості : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / О. Л. Главацька. – К. : Кондор, 2014. – 227 с.

Навчальний посібник містить програми навчальної дисципліни з чітким поділом на залікові кредити, змістові модулі, розрахунок бюджету часу на лекції, семінарські та лабараторні заняття, самостійну та індивідуальну роботу, критерії оцінювання знань та умінь. У теоретичній частині посібника пропонується грунтовний виклад основних питань лекційного курсу.

 

 


    
Статті із періодичних видань та збірників :

 

00008

 

15. Анохін В. Технічне та дидактичне забезпечення самостійної роботи студентів / В. Анохін // Вища школа. – 2015. – № 9–10. – С. 80–95.

Стаття знайомить із результатами інтегрування класичних дидактичних принципів успішного навчання із сучасними інформаційними технологіями для підвищення ефективності самостійної роботи студентів.


 

00007  

16. Чебоненко С. Реалізація цілей навчання у процесі самостійної роботи курсантів / С. Чебоненко // Вища освіта України. – 2010. – № 2. – С. 52–58.

 У статті розглянуто особливості постановки цілей навчання у процесі вивчення дисципліни «Соціально-виховна робота», а також роль викладача в організації системи самостійної роботи.

 

00007

 

17. Паршакова О. Проблеми організації та контролю самостійної роботи студентів у світлі Болонського освітнього процесу / О. Паршакова // Вища освіта України. – 2010. – № 2. – С. 36–43.

У статті аналізується практика реалізації в умовах вітчизняної вищої освіти однієї з основних вимог Болонського освітнього процесу – підвищення ролі самостійної роботи студентів.

11 15

 

18. Третьякова К. В. Організація самостійної роботи студентів із використанням Internet-ресурсів як засіб диференціації, оптимізації та індивідуалізації навчання / К. В. Третьякова // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. зап. Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту . – Рівне : РДГУ, 2015. – Вип. 11 (54). – С. 82–84.

Стаття акцентує увагу на можливості використання мережі Інтернет усіма учасниками освітнього процесу в позааудиторній самостійній роботі як спеціально організованому виді діяльності.

nosom

 

19. Дмитрук Р. М. Функції студента і викладача під час організації самостійної навчальної роботи / Р. М. Дмитрук, А. П. Веремчук // Наука, освіта, суспільство очима молодих : матеріали V Міжнар. наук.-практ. конф. студ. та молодих науковців, м. Рівне, 18-19 квіт. 2012 р. / Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РВВ РДГУ, 2012. – Ч. 1 : Психолого-педагогічний напрям. – С. 42–44. 

У статті охарактеризовано основні загальнодидактичні принципи організації самостійної роботи студентів.

 

 

7 13

 

20. Шутова С. М. Організація та контроль самостійної роботи студентів / С. М. Шутова // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. записки Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту . – Рівне : РДГУ, 2013. – Вип. 7 (50). – С. 203–206.

Автор здійснює аналіз ролі, значення і специфіки організації самостійної роботи студентів та аналізує систематизацію типових завдань як засобу рішення організаційно-методичних проблем самостійної роботи студентів.

 

npd 3 12

 

21. Войтович І. Готовність до самонавчання як умова формування в майбутніх учителів професійної мобільності / І. Войтович, Н. Павлова // Нова педагогічна думка. – 2012. – № 3. – С. 28–33.

У статті описано особливості організації самонавчання студентів у педагогічному університеті, зокрема звернено увагу на характеристики, окремі елементи самонавчання та зміст діяльності у контексті формування в майбутніх учителів професійної мобільності при вивченні дистанційних курсів.


 

6 13  

22. Олексів Н. А. Теоретичні засади організації самостійної роботи студентів вищих технічних навчальних закладів / Н. А. Олексів // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. записки Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту. – Рівне : РДГУ, 2013. – Вип. 6 (49). – С. 167–170.

 

У статті розглянуто теоретичні аспекти організації самостійної роботи студентів у вищих технічних навчальних закладах та подано систематизований виклад її класифікації.

np

 

23. Беззуб І. Електронні навчальні видання як засіб активізації самостійної роботи студентів / І. Беззуб // Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. – К. : [б. в.], 2014. – Вип. 39. – С. 244–255.

Стаття присвячена питанням інформатизації навчального процесу вищих навчальних закладів за допомогою використання електронних навчальних видань.

 

00009

 

24. Блистів О. Планування самостійної роботи студентів з використанням ІКТ / О. Блистів, Т. Козак // Імідж сучасного педагога. – 2012. – № 5. – С. 14-16.

Розкритті технології, форми, засоби та часові форми самостійної роботи студентів, проаналізовані функції інформаційно-комунікативних технологій у плануванні самостійної роботи студентів, висвітлені переваги компютерної підтримки самостійної діяльності, наведені інноваційні засоби, які сприяють процесу планування та організації самостійної роботи студентів.


 

isp

 

 

25. Никоненко Н. Сучасні форми самостійної роботи у підготовці педагогів корекційної освіти / Н. Никоненко // Імідж сучасного педагога. – 2014. – № 4. – С. 17–20.

Висвітлено створення сприятливих умов для навчання та формування навичок самоосвіти через самостійну роботу студентів.

 

00010

 

26. Бобко А. М. Самостійна робота студентів як складова фахової підготовки / А. М. Бобко // Педагогічна майстерня. – 2012. – № 4 (квіт.). – С. 17-21.

У статті розкрито сутність поняття «самостійна робота», зміст та необхідність самостійної роботи студентів, етапи виконання навчальних завдань, під час яких вони засвоюють необхідні знання, навчаються систематично працювати, мислити.


 

NASH  

27. Марчук Н. В. Інформаційна діяльність наукової бібліотеки РДГУ на допомогу самостійній роботі студентів / Н. В. Марчук // Наукова бібліотека Рівненського державного гуманітарного університету: стан і перспективи розвитку : зб. матеріалів VІ наук.-практ. конф., м. Рівне, 30 серп. 2012 р / укл.: С. Н. Грипич, Г. П. Семенюк. – Рівне : РДГУ, 2012. – С. 46–51.

Розглядаються напрями, форми, методи інформаційної діяльності наукової бібліотеки Рівненського державного гуманітарного університету, спрямовану на допомогу самостійній роботі студентів.



APFF

 

28. Романуха З. Інформаційно-бібліографічне забезпечення самостійної роботи студентів / З. Романуха // Звітна наукова конференція викладачів, аспірантів, співробітників і студентів РДГУ, 21-22 лют. 2012 р. : секція «Актуальні проблеми бібліотекозн. і бібліогр.» / Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РДГУ, 2012. – С. 45–48.

У пропонованій статті висвітлюються поняття "самостійна робота студентів", "бібліотечно-інформаційне забезпечення". Розкрито основні форми і методи удосконалення інформаційно-бібліографічного забезпечення самостійної роботи студентів.

 

R SH

 

29. Жданова–Неділько О. Квазіпрофесійна орієнтованість самостійної роботи студентів вищого педагогічного навчального закладу / О. Жданова–Неділько // Рідна школа. – 2015. – № 1–2. – С. 46–49.

 

У статті аналізуються актуальні проблеми підготовки сучасного педагога, обґрунтовуються завдання самостійної роботи в контексті професійної підготовки вчителя в умовах вищої школи. Охарактеризовано питання викладання педагогічних дисциплін у вищій школі з огляду на особистісно-формувальну сутність цього процесу.

 

00001

 

30. Пушкар О. І. Процес формування професійної компетенції в умовах самостійної роботи студента / О. І. Пушкар, Н. І. Прибиткова // Комп'ютер у школі та сім'ї. – 2012. – № 7. – С. 20–24.

Розглянута концепція організації процесу формування професійної компетенції в умовах самостійної роботи студента, а також методичний підхід до створення розподілу навчального навантаження між видами самостійної робота студента.

00012

 

31. Іващенко М. Використання засобів інтернет-спілкування в процесі організації самостійної роботи студентів / М. Іващенко // Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах. – 2014. – № 2. – С. 30–34.

Розглянуто основні положення про самостійну роботу студентів як форму організації навчання, проаналізовано напрями педагогічного супроводу самостійної роботи студентів та на основі практичного досвіду наведено перелік засобів інтернет-спілкування, доцільних для використання у процесі організації самостійної роботи студентів.


 

00003

 

32. Драшко О. Самостійна робота студентів при виконанні проектів – впливовий чинник розвитку професіоналізму майбутнього вчителя / О. Драшко // Трудова підготовка в рідній школі. – 2014. – № 3. – С. 39–42.

У статті розкриваються важливість здійснення самостійної роботи студентами під час створення навчальних проектів, умови виконання навчальних завдань.

 

 

 

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні100
ВчораВчора332
За тижденьЗа тиждень1140
За місяцьЗа місяць6077
ВсьогоВсього205338
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45