Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Права людини і громадянина в Україні

 

1. Конституція України : нормат. док. з урахуванням останніх змін в ред. станом на 13.03.2014 р. – Суми : ТОВ «ВВП НОТІС», 2014. – 48 с. – (Законодавство України).

Погорілко В. Ф., Федоренко В. Л. - Конституційне право України ...

 

2. Погорілко В. Ф. Конституційне право України : підручник / В. Ф. Погорілко, В. Л. Федоренко ; М-во освіти і науки України, М-во юстиції України. – 2-ге вид., переробл. та доопрац. - К. : [Алерта : КНТ : ЦУЛ], 2010. – 432 с.

Висвітлено основні положення навчальної дисципліни «Конституційне право України», зокрема: питання конституціоналізму та конституційного права, основ конституційного ладу, конституційно-правового статусу людини, форм безпосереднього народовладдя, конституційних основ організації і здійснення державної влади та місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою України і правової охорони Основного Закону.

pr42645

 

3. Пазенок А. С. Права та свободи людини і громадянина : навч. посіб. [для студ. вищ. навч. закл.] / А. С. Пазенок. – К. : Академвидав, 2010. - 175 c.

У демократичних, правових, соціально орієнтованих державах особливою цінністю є права, свободи людини і громадянина. У різних правових системах права і свободи формувалися та конституційно закріплювалися на основі певних закономірностей та національно-історичної специфіки. Теоретичні і прикладні аспекти цієї проблематики розкрито у пропонованому навчальному посібнику, матеріал якого грунтується на численних національних, міжнародних нормативних актах, передусім України і Німеччини.

 

4. Олійник А. Ю. Основи історії і теорії держави та права : навч. посіб. / А. Ю. Олійник ; М-во внутр. справ України, Нац. акад. внутр. справ. – К. : ЦУЛ, 2015. – 197 с.

Розглянуто основи теорії і історії держави та права як юридичної науки та навчальної дисципліни, закономірності виникнення держави і права, основи держави, основи права, основи правової поведінки і юридичної відповідальності, основи законності, правопорядку, основи правового регулювання та його механізму.  

prav20002

 

5. Теорія держави і права : навч. посіб. / С. К. Бостан, С. Д. Гусарєв, Н. М. Пархоменко та ін. – К. : Академія, 2013. – 346 с.

Навчальний посібник висвітлює найактуальніші проблеми теорії держави та права, пізнання яких покликане сприяти глибокому засвоєнню фундаментальних дисциплін студентами вищих навчальних закладів юридичного профілю.

prav01

 

6. Селецький С. І. Теорія держави і права : навч. посіб. / С. І. Селецький. – К. : ЦУЛ, 2012. – 244 с.

Видання містить систему загальнотеоретичних сучасних знань про закономірності виникнення, розвитку і функціонування держави і права, а також відомості про основні права людини: поняття, ознаки, зміст і функції.

 

7. Скакун О. Ф. Теорія права і держави : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / О. Ф. Скакун ; М-во освіти і науки України, Харків. нац. ун-т внутр. справ. – 2-ге вид., допов. і переробл. – К. : Алерта : ЦУЛ, 2011. – 519 с.

Підручник підготовлено відповідно до навчальної програми із загальної теорії держави і права для юридичних вищих навчальних закладів України. Навчальний матеріал містить основні поняття, категорії і проблеми сучасної теорії права і держави, а також правовий статус людини, його ознаки, структуру та види. Зокрема, розглянуто національні і міжнародні гарантії прав людини.

Правознавство (Богачова Л. Л., Жернаков В. В., Прилипко С. М ...

 

8. Правознавство : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Л. Л. Богачова, В. В. Жернаков, С. М. Прилипко та ін. – Х. : Фоліо, 2014. – 635 с.

У підручнику викладено основні актуальні питання з теорії держави і права та провідних галузей українського законодавства, що дає можливість зрозуміти складні проблеми конституційного процесу, державного будівництва та правового регулювання відносин у багатьох сферах суспільного життя, а також порядок та встановлені законодавством вимоги щодо захисту порушених прав людини і громадянина.

 

9. Скрипникова Л. В. Політологія : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Л. В. Скрипникова, Л. С. Тутік, М. О. Гринчак ; М-во освіти і науки України, Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. – К. : ЦУЛ, 2014. – 271 c.

У навчальному посібнику розкривається процес становлення політології як науки, її специфіка, розвиток світової та української політичної думки, проаналізовано основні проблеми політичної теорії. Важливо, що в цьому курсі лекцій окреме місце посідає теорія уявлень та понять про права людини у демократичному суспільстві. Загальновідомо, що люди для забезпечення власного добробуту повсякчас мають реалізувати (задовольняти) свої різноманітні ціннісні потреби. Також відомо, що на заваді цій реалізації стають соціальні та природні сили, в результаті чого виникають такі явища, як експлуатація, гноблення, переслідування та інші форми позбавлення прав. Саме на цих принципах ґрунтуються те, що сьогодні називають «правами людини», а також повязані з ними національні та міжнародні законодавчі процеси.

Гендерний розвиток

 

10. Аніщук Н. В. Основи гендерного права України : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Н. В. Аніщук ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Нац. ун-т «Одес. юрид. акад.». - О. : Фенікс, 2013. – 207 c.

Даний підручник є першою спробою у вітчизняній юриспруденції висвітлити основи гендерного права України. Розкрито теоретико-методологічні засади гендерної юриспруденції як нового напряму правової науки. Розглянуто гендерне право як нову комплексну галузь права.


 

Статті із періодичних видань :

pok1

 

11. Проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо прав, свобод і обов'язків)» // Право України. – 2015. – № 10. – С. 14–25. 

12. Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо прав, свобод і обов'язків)» // Право України. – 2015. – №  10. – С. 26–31. 

13. Бучик А. Стандарти справедливого суду в розрізі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод / А. Бучик // Віче. – 2015. – № 22. – С. 2-5. 

14. Ґаєтано Вінсент А. До питання про свободу совісті і релігії : стаття 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод / В. А. Ґаєтано // Право України. – 2015. – № 2. – С. 81–97. 

15. Корнієнко-Зєнкова Н. Дієвий закон як чинник знання громадянами своїх прав та обов'язків / Н. Корнієнко-Зєнкова // Віче. – 2015. – № 18. – С. 11-13. 

16. Речицький В. Права людини в Україні : критичний погляд на досягнуте / В. Речицький // Право України. – 2015. – № 10. – С. 79-86. 

17. Шрамко Ю. Правова допомога : питання класифікації форм / Ю. Шрамко // Право України. – 2015. – № 7. – С. 163-168. 

18. Корнієнко-Зєнкова Н. Право знати свої права та обов'язки: до визначення в системі конституційних прав людини / Н. Корнієнко-Зєнкова // Віче. – 2015. – № 6. – С. 16–19. 

19. Лобойко Л. Концепція судового права у контексті судового захисту прав і свобод / Л. Лобойко, О. Шило // Право України. – 2015. – № 3. – С. 60–70. 

20. Головань І. Повага і захист гідності людини в Україні: проблеми впровадження європейської моделі / І. Головань, В. Кампо // Право України. – 2015. –  № 2. – С. 163–174. 

21. Гончаров В. В. Презумпція про права людини та презумпція конституційності нормативних актів / В. В. Гончаров // Право України. 2015. № 2. С. 175185. 

22. Панкевич О. Права людини на свободу : православна та католицька інтерпретації / О. Панкевич // Право України. – 2015. – № 2. – С. 64–72. 

23. Соловйов О. Антидискримінаційне законодавство України у сфері здійснення деяких економічних прав і свобод (до постановки проблеми) / О. Соловйов // Право України. – 2015. – № 2. – С. 197–204. 

24. Пархоменко Н. Роль громадянського суспільства у захисті прав і свобод людини та громадянина / Н. Пархоменко // Право України. – 2014. – № 4. – С. 116–125. 

25. Прилипко С. Право на працю в системі прав людини / С. Прилипко, О. Ярошенко // Право України. 2014. № 6. С. 102110. 

26. Шрамко Ю. Правова допомога як умова реалізації прав і свобод людини / Ю. Шрамко // Право України. – 2014. – № 6. – С. 208–215. 

27. Рабінович П. Практика Страсбурзького суду у справах проти України як чинник удосконалення її законодавчих гарантій прав людини / О. Рабінович, П. Гарасимів // Право України. – 2015. – № 2. – С. 128–139.

 

 

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні84
ВчораВчора332
За тижденьЗа тиждень1124
За місяцьЗа місяць6061
ВсьогоВсього205322
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45