|
1. Конституція України : нормат. док. з урахуванням останніх змін в ред. станом на 13.03.2014 р. – Суми : ТОВ «ВВП НОТІС», 2014. – 48 с. – (Законодавство України). |
|
2. Погорілко В. Ф. Конституційне право України : підручник / В. Ф. Погорілко, В. Л. Федоренко ; М-во освіти і науки України, М-во юстиції України. – 2-ге вид., переробл. та доопрац. - К. : [Алерта : КНТ : ЦУЛ], 2010. – 432 с. Висвітлено основні положення навчальної дисципліни «Конституційне право України», зокрема: питання конституціоналізму та конституційного права, основ конституційного ладу, конституційно-правового статусу людини, форм безпосереднього народовладдя, конституційних основ організації і здійснення державної влади та місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою України і правової охорони Основного Закону. |
|
3. Пазенок А. С. Права та свободи людини і громадянина : навч. посіб. [для студ. вищ. навч. закл.] / А. С. Пазенок. – К. : Академвидав, 2010. - 175 c. У демократичних, правових, соціально орієнтованих державах особливою цінністю є права, свободи людини і громадянина. У різних правових системах права і свободи формувалися та конституційно закріплювалися на основі певних закономірностей та національно-історичної специфіки. Теоретичні і прикладні аспекти цієї проблематики розкрито у пропонованому навчальному посібнику, матеріал якого грунтується на численних національних, міжнародних нормативних актах, передусім України і Німеччини. |
|
4. Олійник А. Ю. Основи історії і теорії держави та права : навч. посіб. / А. Ю. Олійник ; М-во внутр. справ України, Нац. акад. внутр. справ. – К. : ЦУЛ, 2015. – 197 с. Розглянуто основи теорії і історії держави та права як юридичної науки та навчальної дисципліни, закономірності виникнення держави і права, основи держави, основи права, основи правової поведінки і юридичної відповідальності, основи законності, правопорядку, основи правового регулювання та його механізму. |
|
5. Теорія держави і права : навч. посіб. / С. К. Бостан, С. Д. Гусарєв, Н. М. Пархоменко та ін. – К. : Академія, 2013. – 346 с. Навчальний посібник висвітлює найактуальніші проблеми теорії держави та права, пізнання яких покликане сприяти глибокому засвоєнню фундаментальних дисциплін студентами вищих навчальних закладів юридичного профілю. |
|
6. Селецький С. І. Теорія держави і права : навч. посіб. / С. І. Селецький. – К. : ЦУЛ, 2012. – 244 с. Видання містить систему загальнотеоретичних сучасних знань про закономірності виникнення, розвитку і функціонування держави і права, а також відомості про основні права людини: поняття, ознаки, зміст і функції. |
|
7. Скакун О. Ф. Теорія права і держави : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / О. Ф. Скакун ; М-во освіти і науки України, Харків. нац. ун-т внутр. справ. – 2-ге вид., допов. і переробл. – К. : Алерта : ЦУЛ, 2011. – 519 с. Підручник підготовлено відповідно до навчальної програми із загальної теорії держави і права для юридичних вищих навчальних закладів України. Навчальний матеріал містить основні поняття, категорії і проблеми сучасної теорії права і держави, а також правовий статус людини, його ознаки, структуру та види. Зокрема, розглянуто національні і міжнародні гарантії прав людини. |
|
8. Правознавство : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Л. Л. Богачова, В. В. Жернаков, С. М. Прилипко та ін. – Х. : Фоліо, 2014. – 635 с. У підручнику викладено основні актуальні питання з теорії держави і права та провідних галузей українського законодавства, що дає можливість зрозуміти складні проблеми конституційного процесу, державного будівництва та правового регулювання відносин у багатьох сферах суспільного життя, а також порядок та встановлені законодавством вимоги щодо захисту порушених прав людини і громадянина. |
|
9. Скрипникова Л. В. Політологія : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Л. В. Скрипникова, Л. С. Тутік, М. О. Гринчак ; М-во освіти і науки України, Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. – К. : ЦУЛ, 2014. – 271 c. У навчальному посібнику розкривається процес становлення політології як науки, її специфіка, розвиток світової та української політичної думки, проаналізовано основні проблеми політичної теорії. Важливо, що в цьому курсі лекцій окреме місце посідає теорія уявлень та понять про права людини у демократичному суспільстві. Загальновідомо, що люди для забезпечення власного добробуту повсякчас мають реалізувати (задовольняти) свої різноманітні ціннісні потреби. Також відомо, що на заваді цій реалізації стають соціальні та природні сили, в результаті чого виникають такі явища, як експлуатація, гноблення, переслідування та інші форми позбавлення прав. Саме на цих принципах ґрунтуються те, що сьогодні називають «правами людини», а також пов’язані з ними національні та міжнародні законодавчі процеси. |
|
10. Аніщук Н. В. Основи гендерного права України : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Н. В. Аніщук ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Нац. ун-т «Одес. юрид. акад.». - О. : Фенікс, 2013. – 207 c. Даний підручник є першою спробою у вітчизняній юриспруденції висвітлити основи гендерного права України. Розкрито теоретико-методологічні засади гендерної юриспруденції як нового напряму правової науки. Розглянуто гендерне право як нову комплексну галузь права.
|
Статті із періодичних видань :
11. Проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо прав, свобод і обов'язків)» // Право України. – 2015. – № 10. – С. 14–25.
12. Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо прав, свобод і обов'язків)» // Право України. – 2015. – № 10. – С. 26–31.
13. Бучик А. Стандарти справедливого суду в розрізі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод / А. Бучик // Віче. – 2015. – № 22. – С. 2-5.
14. Ґаєтано Вінсент А. До питання про свободу совісті і релігії : стаття 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод / В. А. Ґаєтано // Право України. – 2015. – № 2. – С. 81–97.
15. Корнієнко-Зєнкова Н. Дієвий закон як чинник знання громадянами своїх прав та обов'язків / Н. Корнієнко-Зєнкова // Віче. – 2015. – № 18. – С. 11-13.
16. Речицький В. Права людини в Україні : критичний погляд на досягнуте / В. Речицький // Право України. – 2015. – № 10. – С. 79-86.
17. Шрамко Ю. Правова допомога : питання класифікації форм / Ю. Шрамко // Право України. – 2015. – № 7. – С. 163-168.
18. Корнієнко-Зєнкова Н. Право знати свої права та обов'язки: до визначення в системі конституційних прав людини / Н. Корнієнко-Зєнкова // Віче. – 2015. – № 6. – С. 16–19.
19. Лобойко Л. Концепція судового права у контексті судового захисту прав і свобод / Л. Лобойко, О. Шило // Право України. – 2015. – № 3. – С. 60–70.
20. Головань І. Повага і захист гідності людини в Україні: проблеми впровадження європейської моделі / І. Головань, В. Кампо // Право України. – 2015. – № 2. – С. 163–174.
21. Гончаров В. В. Презумпція про права людини та презумпція конституційності нормативних актів / В. В. Гончаров // Право України. – 2015. – № 2. – С. 175–185.
22. Панкевич О. Права людини на свободу : православна та католицька інтерпретації / О. Панкевич // Право України. – 2015. – № 2. – С. 64–72.
23. Соловйов О. Антидискримінаційне законодавство України у сфері здійснення деяких економічних прав і свобод (до постановки проблеми) / О. Соловйов // Право України. – 2015. – № 2. – С. 197–204.
24. Пархоменко Н. Роль громадянського суспільства у захисті прав і свобод людини та громадянина / Н. Пархоменко // Право України. – 2014. – № 4. – С. 116–125.
25. Прилипко С. Право на працю в системі прав людини / С. Прилипко, О. Ярошенко // Право України. – 2014. – № 6. – С. 102–110.
26. Шрамко Ю. Правова допомога як умова реалізації прав і свобод людини / Ю. Шрамко // Право України. – 2014. – № 6. – С. 208–215.
27. Рабінович П. Практика Страсбурзького суду у справах проти України як чинник удосконалення її законодавчих гарантій прав людини / О. Рабінович, П. Гарасимів // Право України. – 2015. – № 2. – С. 128–139.