Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

1. Методичні основи диференційованого навчання


 

1. Основи інклюзивної освіти : [навч.-метод. посіб.] / А. А. Колупаєва, О. М. Таранченко, І. О. Білозерська та ін. ; за заг. ред. А. А. Колупаєвої. – К. : А.С.К., 2012. – 307 с. – (Інклюзивна освіта).

У навчально-методичному посібнику представлено теоретико-методологічні, нормативно-правові та організаційно-методичні засади інклюзивної освіти. Висвітлюються питання диференційованого викладання та оцінювання навчальних досягнень та розвитку дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивному середовищі; взаємодії з різнопрофільними фахівцями та батьками дітей з особливими потребами; адаптації/модифікації курикулуму й методики викладання; розроблення індивідуальних навчальних планів та програм для дітей з особливими освітніми потребами на основі визначення їх потреб тощо. Для поглибленого вивчення пропонуються корисні ресурси, які складають сучасні наукові матеріали зарубіжних вчених, зокрема, канадських.
 july2015 1

2. Малафіїк І. В. Дидактика новітньої школи : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / І. В. Малафіїк. – К. : Слово, 2014. – 631 с.

У навчальному посібнику висвітлюються важливі проблеми сучасної педагогічної науки та шкільної практики. Кожна наука володіє своїми, їй притаманними методами дослідження. І лише розкриваючи особливості цих методів та демонструючи їх "роботу", можна з достатньою глибиною розкрити сутність самої науки. Автор намагався розкрити зміст дидактики новітньої школи, застосувавши для цього системний підхід, його конкретне втілення – метод системно-змістової декомпозиції знань у формі системної призми.
 

3. Волкова Н. П. Педагогіка : навч. посіб. [для студ. вищ. навч. закл.] / Н. П. Волкова. – 4-те вид., стер. – К. : Академвидав, 2012. – 615 с. – (Альма-матер).

У навчальному посібнику розкрито загальні засади педагогіки, теорії виховання, освіти і навчання, специфіку і закономірності розвитку особистості учня, особливості освітньої системи в Україні. Значну увагу приділено питанням, які стосуються діяльності, фахового розвитку, компетентності, психологічної, комунікативної підготовки, особистісної культури вчителя. Висвітлено різноманітні аспекти школознавства, а також становлення світової та вітчизняної педагогічної науки і практики від найдавніших часів до сьогодення.

Статті з періодичних видань:

1. Атаманюк В. В. Упровадження технології різнорівневого навчання на уроках у 1-му класі / В. В. Атаманюк // Початкове навчання та виховання. – 2015. – № 1–2. – С. 2–7.

У статті піднімається проблема упровадження в початковій школі різнорівневого навчання, яке дозволяє забезпечувати навчання кожного учня на рівні його можливостей.

2. Бондар Л. С. Відображення ідей про диференційований підхід до навчання у змісті початкової освіти (40-80-ті рр. ХХ ст.) / Л. С. Бондар // Педагогіка і психологія. Вісник Академії педагогічних наук. – 2013. – № 3. – С. 76–84.

3. Диференційоване навчання на уроках української мови та літератури / Л. В. Багмут, Н. М. Болюбаш, В. М. Ващенко та ін. // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2014. – № 34-36. – С. 2–8.

4. Калініченко І. Сучасні підходи до організації навчально-виховного процесу в інклюзивних школах / І. Калініченко // Імідж сучасного педагога. – 2013. – № 3. – С. 44–46.

5. Конькова Т. Використання діагностичних методик педагогами початкової школи / Т. Конькова, Н. Гречко // Початкова школа. – 2015. – № 4. – С. 5–9.

Стаття розповідає про методи співпраці педагога і практичного психолога в оволодінні навчальною програмою учнів початкової школи.

6. Мамчуровська М. В. Диференційований підхід при вивченні математики в середній загальноосвітній школі / М. В. Мамчуровська, В. В. Коваль // Наука, освіта, суспільство очима молодих : матеріали V Міжнар. наук.-практ. конф. студ. та молодих науковців, м. Рівне, 18-19 квіт. 2012 р. / М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : [РВВ РДГУ], 2012. – Ч. 1 : Психолого-педагогічний напрям. – С. 82–83.

7. Мелешко В. Реалізація змісту освіти в малочисельній початковій школі на засадах рівневої диференціації / В. Мелешко // Початкова школа. – 2015. – № 3. – С. 38–41.

8. Олійник О. А. Диференційоване навчання хімії в загальноосвітній школі сільської місцевості : (з досвіду дослідно-експериментальної роботи) / О. А. Олійник // Хімія. – 2014. – № 15–16. – С. 22–28.

9. Олійник Т. Диференційоване навчання хімії у школі сільської місцевості / Т. Олійник // Біологія і хімія в рідній школі. – 2014. – № 5. – С. 20–24.

10. Плотицька Л. П. Конструювання уроку математики на основі особистісно-диференційованого підходу / Л. П. Плотицька // Математика в школах України. – 2014. – № 9. – С. 2–7.

11. Полоннікова О. Л. Інтерактивне навчання іноземної мови за професійним спрямуванням за допомогою інформаційних технологій / О. Л. Полоннікова // Інформаційні технології в професійній діяльності : матеріали VII Всеукр. наук.-практ. конф., м. Рівне, 11 квіт. 2013 р. / М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т ; [програм. ком.: Р. М. Постоловський, Т. І. Поніманська, А. О. Сяський та ін.]. – Рівне : [РДГУ], 2013. – С. 86–87.

У статті доведено формування необхідної комунікативної спроможності у сферах професійного спілкування в усній і писемній формі при викладанні іноземних мов у вузі.

12. Прокоф'єва М. Емпіричні дослідження дослідницько-рефлективного компонента в структурі готовності майбутнього вчителя до реалізації диференційованого підходу в навчанні молодших школярів / М. Прокоф'єва // Нова педагогічна думка. – 2014. – № 2. – С. 136–138.

13. Прокоф'єва М. Концептуальні засади підготовки майбутніх учителів початкових класів до реалізації диференційованого підходу в навчанні молодших школярів / М. Прокоф'єва // Рідна школа. – 2012. – № 12. – С. 44–48.

У статті представлено концепцію підготовки майбутніх учителів початкових класів до реалізації диференційованого підходу в навчанні молодших школярів, розглянуто методологічні підходи і наукові принципи, щодо її побудови.

14. Суржик Т. Б. Опрацювання навчального тексту в умовах диференційованого навчання на уроках читання / Т. Б. Суржук // Професійний розвиток педагога : матеріали IV регіон. наук.-практ. семінару "Сучасний вчитель початкових класів: реалії та перспективи", 10 груд. 2013 р. / М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т, Каф. педагогіки почат. освіти ; [програм. ком.: Р. М. Постоловський, Т. І. Поніманська, Р. В. Павелків та ін.]. – Рівне : Вид. О. Зень, 2013. – С. 129–132.

15. Сморжевський Ю. Методика диференційованого формування спеціальних прийомів евристичної діяльності старшокласників на уроках стереометрії / Ю. Сморжевський, Л. Сморжевський // Математика в рідній школі. – 2014. – № 11. – С. 37­–38.

16. Таранченко О  М. Сучасні підходи задоволення навчальних потреб учнів із порушеннями психофізичного розвитку в спеціальних та інклюзивних закладах освіти / О. М. Таранченко // Дефектологія. Особлива дитина : навчання і виховання. – 2013. – № 1. – С. 23–27.

В статті представлено окремі ключові аспекти диференційованого викладання, як сучасного концептуального підходу та практичної технології організації роботи учнів на уроці з урахуванням їхніх індивідуальних потреб. Розкрито теоретичну основу диференційованого викладання та основоположні принципи.

17. Таранченко О. Стратегія сучасного викладання: надання підтримки учням з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання / О. Таранченко // Початкова школа. – 2013. – № 4. – С. 51–54.

У статті представлено окремі практичні аспекти диференційованого викладання як сучасного концептуального підходу та технології організації роботи учнів на уроці з урахуванням їхніх індивідуальних потреб.

18. Тесленко В. І. Педагогічний супровід обдарованих учнів у сучасному загальноосвітньому навчальному закладі / В. І. Тесленко // Освіта та розвиток обдарованої особистості. – 2015. – № 3. – С. 5–9.

19. Ткаченко О. Універсальна практика навчання та надання підтримки учням з особливими потребами / О. Ткаченко // Дефектологія. Особлива дитина : навчання і виховання. – 2013. – № 2. – С. 18–21.

20. Юзбашева Г. Диференційоване навчання хімії в гімназії / Г. Юзбашева // Біологія і хімія в сучасній школі. – 2013. – № 1. – С. 13–16.

21. Юзбашева Г. Підготовка вчителя хімії до упровадження диференційованого навчання / Г. Юзбашева // Біологія і хімія в сучасній школі. – 2013. – № 5. – С. 20–22.

Диференційоване навчання старшокласників загальноосвітньої школи зумовлює потребу в цілеспрямованому неперервному формуванні знань й умінь, які необхідні для вибору та опанування майбутньої професії.

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні145
ВчораВчора332
За тижденьЗа тиждень1185
За місяцьЗа місяць6122
ВсьогоВсього205383
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45