Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Проблеми вищої школи України на сучасному етапі

 virt vustu10011

Вища педагогічна освіта і наука України: історія, сьогодення та перспективи розвитку. Рівненська область : [монографія] / АПН України, Асоц. ректорів пед. ун-тів Європи, Ін-т вищої освіти ; [редкол.: Р. М. Постоловський, Т. І. Поніманська, І. Д. Пасічник ; за заг. ред. Р. М. Постоловського]. - К. : Знання України, 2010. - 383 с. - Бібліогр.: с. 378-383.

Дана монографія - чергова в серії книг, присвячених комплексному аналізу вищої педагогічної освіти і науки України. Особливості розвитку педагогічної освіти розкрито на тлі історичного минулого, природно-географічних і соціально-економічних умов Рівненщини. Досліджено розвиток освіти та підготовку педагогічних кадрів на теренах краю в історичній ретроспективі. Виокремлено заклади освіти з підготовки педагогічних кадрів. Показано інноваційний характер освіти на сучасному етапі та нерозривний зв'язок педагогічної науки і практики.
 virt vustUntitled-19

Драч І. Модернізація вищої освіти: методологічні можливості основних парадигм / І. Драч // Імідж сучасного педагога. - 2014. - № 5. - С. 3-6.

У статті проаналізовано класифікації парадигмального знання, сутність сучасних освітніх парадигм (когнітивно-інформаційної, особистісної, культурологічної, компетентнісної). Розкриті можливості обрання компетентнісної парадигми в якості підґрунтя підвищення якості вищої освіти, забезпечення системності професійної підготовки випускників, формування їх готовності успішно вирішувати основні завдання професійної та соціальної діяльності. 

 

 virt vustUntitled-122

Єфремов В. Оптимізація ВНЗ в Україні як необхідна умова підвищення їх конкурентоспроможності / В. Єфремов // Вища школа. - 2014. - № 3-4. - С. 73-83.

Розглядається необхідність підвищення конкурентоспроможності ВНЗ України, що передбачає проведення структурних змін в освітянській галузі та перехід на нову філософію освіти, без чого неможливе підвищення якості підготовки спеціалістів для народного господарства.
 virt vustUntitled-6

 Запровадження та використання болонських інструментів прозорості в європейському просторі вищої освіти / Ю. Бобало, В. Павлиш, А. Загородній, І. Бабин // Вища школа. - 2014. - № 1. - С. 19-31.

Розкриваються основні болонські інструменти прозорості вищої освіти та проблеми їх упровадження і використання в українських університетах.
 

Зелюк В. В.  Ціннісні орієнтири та вектори трансформації післядипломної педагогічної освіти в Україні / В. В. Зелюк // Імідж сучасного педагога. – 2014. – № 8. – С. 3-5. 

У статті розглянуті наукові підходи до обґрунтування ціннісних орієнтирів і векторів трансформації післядипломної педагогічної освіти в Україні. Показана роль післядипломної освіти як самостійної ланки освітнього психолого-педагогічного процесу, яка особливо зросла в умовах ринкових трансформацій українського суспільства.

 

 virt vustUntitled-11

Ковальчук В.  Педагогічні умови модернізації фахової підготовки сучасного вчителя / В. Ковальчук // Початкова школа. – 2014. – № 10. – С. 30-33. 

У статті розглянуто підходи до аналізу теоретичних аспектів проблеми модернізації професійної підготовки вчителя. Зважаючи на зростаюче значення знань у сучасному суспільстві, модернізація стає важливим чинником удосконалення чинної системи освіти.
 virt vustUntitled-18

Корсак К. Основи національної ідеї у контексті розвитку вищої освіти України / К. Корсак // Вища освіта України. - 2014. - № 4. - С. 10-15.

У статті запропоновано будувати футурологічну складову української національної ідеї на розвитку вищої освіти та наукових відкриттів останніх років і близького майбутнього - плівкових сонячних елементах, реплікаторах, спінтроніці та ін.
 virt vustUntitled-10

Крисоватий А.  Автономія університету: коди поступу / А. Крисоватий // Психологія і суспільство. – 2014. – № 3. – С. 6-10. 

Автор наголошує, що нині, як ніколи, на часі постало питання про розширення автономії провідних українських ВНЗ. Адже академічна свобода університетів у різних країнах світу є гарантією незалежності їх внутрішнього інтелектуального життя, ліберальних принципів управління і повно забезпечує інноваційний характер розвитку закладу.
 virt vustUntitled-9

Курбатов Сергій. Корпоративний університет як продукт взаємодії бізнесового та освітнього середовища в сучасних умовах / С. Курбатов // Вища освіта України. - 2014. - № 3. - С. 44-49.

В статті розглядається феномен корпоративного університету в контексті взаємних впливів ринку праці та традиційних вищих освітніх інституцій. Проаналізовано процес становлення корпоративного університету та його місце та роль в сучасній системі вищої освіти. Доведено, що корпоративний університет є ефективним інструментом активізації взаємодії академічного та бізнесового середовища як на національному, так і на глобальному рівні.
 VirtOsvita004 Ніколаєнко С. М. Вища освіта – джерело соціально-економічного і культурного розвитку суспільства / С. М. Ніколаєнко. – К. : Знання, 2005. – 319 с.

У роботі аналізуються ключові проблеми розвитку системи освіти, підвищення якості професійної підготовки фахівців, законодавчого регулювання розвитку системи вищої освіти в Україні в контексті Болонського процесу. Особлива увага приділяється міжнародному співробітництву в галузі освіти, інтеграції національної освіти до міжнародного освітянського простору.

Для керівників і викладачів вищих навчальних закладів та інститутів післядипломної освіти, державних службовців і науковців. Книга буде корисною також студентам і аспірантам.
 virt vustUntitled-5

Ніколаєнко С.  Дослідницькі університети у системі освіти і науки України / С. Ніколаєнко // Вища школа. – 2014. – № 8. – С. 7-15. 

Стаття висвітлює місце та роль дослідницьких університетів у системі сучасної освіти й науки в Україні. Автор виділяє етапи формування дослідницьких університетів, їх спільні характерні риси та основні завдання. Розвиток дослідницьких університетів продемонстровано на прикладі Національного університету біоресурсів та природокористування України.
 VirtOsvita016

Організаційна модель навчання аспірантів заочно-дистанційною формою (комплект дидактичних матеріалів) : навчальні програми дисциплін та спецкурси / за ред. В. І. Саюк, Є. Р. Чернишової. – К. : Педагогічна думка, 2012. – 164 с.

У дидактичних матеріалах містяться програми навчальних дисциплін і спецкурсів для організації навчання аспірантів і здобувачів. Вони дають цілісне уявлення про науку як систему знань і засіб пізнання, формують погляди на методологію наукового дослідження, показують значення і можливості педагогічної майстерності викладача вищого навчального закладу.

 

 virt vustUntitled-2 Рейтинг ВНЗ України за показниками Scopus-2014 // Сучасна освіта. – 2014. – № 3-4. – С. 13
 virt4

Слєпкань З. І. Наукові засади педагогічного процесу у вищій школі : навч. посіб. / З. І. Слєпкань. – К. : Вища шк., 2005. – 239 с.

Висвітлено необхідні відомості з методологічних, організаційних, психологічних та дидактичних основ педагогічного процесу у вищій школі в умовах реформування системи вищої освіти України, викладено особливості організації навчального процесу у вищому навчальному закладі.
Для магістрантів вищих навчальних закладів.

 

 VirtOsvita012

Товканець Г. В. Університетська освіта : навч.- метод. посіб / Г. В. Товканець. – К. : Кондор, 2011. – 182 с.

У посібнику розглядаються питання розвитку університетської освіти, особливості впровадження Болонського процесу, систематизовано матеріал, яким можна скористатися для проведення науково-методичних семінарів, круглих столів з питань розвитку європейської та української вищої освіти.
 
Для абітурієнтів, студентів непедагогічних спеціальностей, зокрема економічного напряму, аспірантів, викладачів, академнаставників, працівників закладів післядипломної освіти, фахівців освітньої галузі, для всіх, хто цікавиться питаннями розвитку вищої освіти.

 

 virt vustUntitled-17

Федоров О. Медіаосвіта та медіакритика в контексті підготовки майбутніх педагогів / О. Федоров // Вища освіта України. - 2014. - № 4. - С. 59-70.

У теоретичній моделі, що синтезує завдання медіаосвіти і медіакритики для ефективного  розвитку медіа компетентності та аналітичного мислення майбутніх педагогів, їх цілеспрямованої підготовки до медіаосвіти школярів представлені 4 основні  компоненти: констатувальний, формувальний, підсумковий та результативний компонент.
 virtoriginal-file 1

Шелюк Л.  Якість освіти як пріоритет її розвитку в Україні / Л. Шелюк // Вища освіта України. – 2014. – № 1. – С. 72-78.

Якісна відкрита освіта передбачає побудовану на інформаційних технологіях та дистанційному навчанні напружену самостійну роботу тих, хто навчається. Тому якість такої освіти є національним пріоритетом, важливим фактором і передумовою забезпечення національної безпеки держави, додержання міжнародних норм і вимог законодавства України.

 

Бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні214
ВчораВчора332
За тижденьЗа тиждень1254
За місяцьЗа місяць6191
ВсьогоВсього205452
Найбільше 7781 : 09-12-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45