Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Ян Амос Коменський про виховання


 

  16. Голець М. Книга для дітей "Obris sensualium pictus" / М. Голець // Директор школи. Україна. – 2009. – № 9. – С. 3–8.

  У статті автор висвітлює історичні витоки створення навчальної книги Я. А. Коменського "Obris sensualium pictus" та її дидактико-методичне значення. А також виокремлює основні вимоги великого педагога до дитячої навчальної книги котрі певним чином мають значення для спеціальної теорії застосування книги в навчальному процесі – дидахографії.

 


 

  17. Саннікова Т. Я. А. Коменський та сучасне духовне виховання / Т. Саннікова // Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України : Наук. записки / редкол.: І.  Д. Пасічник, В. М. Жуковський, І. В. Бичко та ін. – Острог: Нац. ун-т "Острозька акад.", 2000. – Т. 3 : Біблія на теренах України. – С. 482–488.

  На основі аналізу праць Я. А. Коменського автор статті порушує важливе питання про духовне виховання молоді в середній школі. Ідеї та принципи, викладені А. Я. Коменським, на думку автора, є актуальними для сучасного виховання в Україні. Ці принципи ґрунтуються на Бібліїі і мають неперехідне значення. Вони стали основою морального і духовного виховання в середній школі.

 

 

  18. Скільський Д. Виховання християнина в педагогічному вченні Я.А.Коменського / Д. Скільський // Рідна школа. – 2007. – № 2. – С. 71–73.

  Автор досліджує не тільки практичну педагогічну діяльність Яна Амоса Коменського, а й аналізує його християнські погляди. Великий педагог водночас був священником, а згодом єпископом общин чеських братів. У своїх творах всебічно і глибоко розробляв актуальні й донині педагогічні проблеми, що у своїй сукупності становлять струнку науково обгрунтовану теорію, складовою якої є релігійно-християнське виховання підростаючих поколінь.

 

 

  19. Скільський Д. М. Християнське виховання в педагогіці Я. А. Коменського / Д. М. Скільський // Педагогіка і психологія. – 2005. – № 1. – С. 131–138.

  Глибока релігійність Я. А. Коменського і щира віра у вічність людської душі зумовили вибір ним стратегічної мети виховання як підготовки людини до життя на землі, людини освіченої, працьовитої, високоморальної, глибоко релігійної, корисної суспільству. Автор статті аналізує зміст і методи релігійно-християнського виховання як однієї із складових виховної системи великого педагога.

 

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні98
ВчораВчора202
За тижденьЗа тиждень427
За місяцьЗа місяць6333
ВсьогоВсього146542
Найбільше 651 : 03-28-2024

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45