Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Твори видатного українського педагога В. О. Сухомлинського

 
 
                                     1.1. Педагогічні праці
 

  1. Сухомлинський В. О. Шлях до серця дитини / В. О. Сухомлинський. – Київ : Молодь, 1963. – 91 с.

     В. О. Сухомлинський, на багатьох прикладах із своєї багаторічної педагогічної практики доказує, як вихователь шукає і знаходить стежку до серця своїх вихованців, як, здавалось би, безнадійні учні виростають справжніми людьми, гідними своєї Батьківщини.  


 

 

  2. Сухомлинський В. О. Моральні заповіді дитинства і юності / В. О. Сухомлинський. – Київ : Рад. школа, 1966. – 232 с.

  Книга присвячена проблемі формування життєвих переконань, рис характеру підростаючого покоління. Автор книги пропонує читачеві моральні правила-заповіді у вигляді прямого звертання до учнів, і після кожного правила розкриває відповідну методику виховної роботи та досвід колективу загальноосвітнього навчального закладу.  


 

 

  3. Сухомлинський В. О. Методика виховання колективу / В. О. Сухомлинський. – Київ : Рад. школа, 1971.– 208 с.

        Талановитий педагог В. О. Сухомлинський, який присвятив благородній справі навчанню і вихованню учнівської молоді понад 30 років свого життя, виклав у книжці думки й переконання, що склалися в нього на основі тривалого вивчення і глибокого аналізу та теоретичного осмислення навчально-виховної роботи в школі, порушив ряд педагогічних проблем та зробив спробу розкрити їх.  


 

 

  4. Сухомлинський В. О. Вибрані твори : в 5 т. / В. О. Сухомлинський. – Київ : Рад. школа, 1976. – 654 с.

   До першого тому входять твори «Проблеми виховання всебічно розвиненої особистості», «Духовний світ школяра» та «Методика виховання колективу». В них висвітлено теоретичні й практичні проблеми педагогіки. До другого тому входять праці «Як виховати справжню людину» та «Сто порад учителеві». Твори, що ввійшли до третього тому, є своєрідною трилогією, в якій порушуються проблеми виховання дітей, підлітків і юнаків: «Серце віддаю дітям», «Народження громадянина», «Листи до сина». До четвертого тому входять твори «Павлиська середня школа» і «Розмова з молодим директором», в яких узагальнено досвід навчально-виховної роботи в середній школі. До пятого тому ввійшли педагогічні статті автора, які були надруковані в періодичній пресі у 1952–1970 роках. У статтях розглядаються проблеми виховання і навчання учнів.  


 

 

  5. Сухомлинський В. О. Батьківська педагогіка / В. О. Сухомлинський. – Київ : Рад. школа, 1978. – 263 с.

 Книга присвячена дослідженню поглядів видатного педагога В. О. Сухомлинського щодо сімейного виховання. Висвітлюються актуальні проблеми виховання дітей у сім’ї, питання спільної роботи школи, сім’ї та громадськості.


 

   

  6. Сухомлинський В. О. Сто порад учителеві / В. О. Сухомлинський. – Київ : Рад. школа, 1988. – 304 с.

    У книзі подаються поради з питань організації, змісту, форм, методів і прийомів навчально-виховної роботи, самовиховання учнів, формування та виховання громадянського обов’язку.  


 

 

 

        1.2. Художньо-літературна спадщина В. Сухомлинського

 

  7. Сухомлинський В. О. Гаряча квітка: оповідання та казки для молодшого шкільного віку / В. О. Сухомлинський. – Київ : Веселка, 1978. – 103 с.

 До книжки увійшли невеликі оповідання видатного педагога і письменника, про те, як діти відкривають для себе навколишній світ, про взаємовідносини між дітьми, про доброту і чуйність, а також повчальні казки про природу.  


 

 

  8. Сухомлинський В. О. Казки Школи під Голубим Небом / В. О. Сухомлинський. – Київ : Освіта, 1991. – 191 с.

    Книга знайомить з творчою спадщиною Василя Олександровича Сухомлинського, а саме цікавими оповіданнями і казками, що зароджують у дитячій душі високі моральні, гуманістичні почуття – любов до батьків, повагу до людей похилого віку, милосердя до немічних.  


 

 

  9. Сухомлинський В. О. Вічна тополя: Казки. Оповідання. Етюди / В. О. Сухомлинський. – Київ : Ґенеза, 2004. – 272 с.

     Збірка «Вічна тополя» В. Сухомлинського є продовженням посмертних публікацій літературної спадщини видатного педагога, ім’я якого широко відоме в Україні та поза її межами.  


 

 

  10. Сухомлинський В. О. Вогнегривий коник: казки, притчі, оповідання / В. О. Сухомлинський. – 2-ге вид., стер. – Київ : Вікар, 2008. – 200 с.

      Ця книга – збірка мудрих і повчальних казок, оповідань, притч, новел, написаних для дітей педагогом і письменником Василем Сухомлинським.  


 

 

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні330
ВчораВчора456
За тижденьЗа тиждень1295
За місяцьЗа місяць5489
ВсьогоВсього138692
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45