Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Університетська освіта

23 квітня 2024 року

на допомогу освітньому процесу

наукова бібліотека РДГУ

провела  інформаційну годину

«Довідково-енциклопедичні видання ХІХ-ХХ ст.

(з фонду рідкісних і цінних видань

наукової бібліотеки РДГУ)»

          Під час проведення заходу працівники читального залу №1 Смірнова Ірина Геннадіївна та Братащук Олена Володимирівна ознайомили студентів 1-го курсу філологічного факультету зі словниками з української мови, їх структурою, історією створення. Розкрили значення та інформаційну цінність довідкових видань для освіти і науки. Студенти дізналися багато цікавого і про інші довідково-енциклопедичні видання з фонду рідкісних і цінних видань наукової бібліотеки РДГУ, які були представлені в експозиції виставки.  

  
           До проведення заходу долучилася Гаврилюк Наталія Володимирівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови РДГУ.

          Отриманою інформацією студенти скористалися при виконанні завдань практичного заняття.

Бібліопрактикум

«Науково-дослідницька діяльність студентів:

організація, методологія, інформаційне забезпечення» -

 

цій темі 8 квітня 2024 року

наукова бібліотека РДГУ

присвятила бібліопрактикум

для студентів 4-го курсу педагогічного  факультету.

 

            Увазі присутніх завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Ковальчук Лариса Василівна представила огляд видань на допомогу науково-дослідницькій діяльності студентів. Ознайомила з навчально-методичними посібниками, науковими та науково-допоміжними виданнями, створеними науковою бібліотекою університету.

   


            В рамках заходу особлива увага була приділена вебсайту наукової бібліотеки, її  бібліографічним, реферативним, повнотекстовим базам, іншим електронним джерелам, спрямованим на допомогу освітньому і науково-дослідницькому процесам. Окрема увага  була приділена темі пошуку інформації у відкритих ресурсах, зокрема, Інституційному репозитарії Рівненського державного гуманітарного університету, інформаційний контент якого особливого значення набув в умовах дистанційної та змішаної форм навчання.

            Слухачі мали можливість ознайомитися з експозицією виставки навчальних, наукових, періодичних видань з питань організації науково-дослідницької  діяльності студентів.

Університетська освіта

Вивчаємо навчальні дисципліни,

розглядаємо теми:

 

3 квітня 2024 року

наукова бібліотека провела годину пам’яті

«Голокост – вічний урок людству»

 

          Захід приурочено на допомогу освітньому процесу в рамках вивчення історичних дисциплін.

          Серед трагічних сторінок світової історії та історії України є злочини, які забуттю не підлягають. І однією із таких жахливих подій є Голокост.

          Працівники наукової бібліотеки Кучерук І. М., Смаглюк О. В., Степанюк І. С.  розповіли  студентам психолого-природничого факультету та  факультету історії, політології і міжнародних відносин про Голокост в європейському контексті, злочини в Україні, події в Бабиному Яру і  на Рівненщині.

          До уваги  присутніх була організована і експозиція виставки книг, спрямована на допомогу поглибленню знань про Голокост.

Наукові зустрічі

2 квітня 2024 року в читальній залі №1 наукової бібліотеки РДГУ

(навчальний корпус №5, вул. Пластова,31)

в рамках циклу «Наукові зустрічі»

відбулася презентація наукових здобутків

доктора історичних наук, професора кафедри історії України

Руслани Петрівни Давидюк.

     Руслана Петрівна, як дослідниця українсько-польських відносин та репресій радянського тоталітарного режиму, презентувала нове науково-популярне видання «В інтер’єрі міжвоєнної Волині: біограми політичних емігрантів – учасників Української революції» (Рівне-Львів, 2023 р.).

     Книга видана у серії «Реабілітовані історією. Рівненська область». В ній представлені близько тисячі біограм учасників Української революції 1917-1921рр., які після поразки революції опинилися на території Волині, Волинського воєводства, Другої Речі Посполитої, де продовжили свою діяльність. Це люди, які вимушено стали емігрантами і шукали власного місця і ролі в суспільстві. Їх доля була складна і трагічна.

     Відкрила захід  бібліотекар Ірина Геннадіївна Смірнова, яка ознайомила присутніх з  життєвим і творчим шляхом та науково-педагогічною діяльністю авторки.

          Руслана Петрівна у своєму виступі докладно і дуже цікаво висвітлила трагічні сторінки рідного краю, згадала про відомих особистостей, які були активними учасниками тих буремних подій. Архівні документи, спогади, наукові дослідження, які вона  вивчала  під час роботи над книгою переконливо ілюструють наслідки терору і насильства на території тогочасної Волині.

         У презентації взяли участь викладачі кафедри історії України, зокрема, декан факультету – кандидат історичних наук, доцент, професор кафедри історії України Валерій Миколайович Шеретюк та кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Любов Юріївна Галуха. Вони у своїх виступах розповіли студентам  факультету історії, політології та міжнародних відносин про значну подвижницьку, дослідницьку діяльність Руслани Петрівни Давидюк, її наполегливість, відповідальність в роботі. А також відзначили актуальність тематики досліджень, що перегукується з трагічними подіями сьогодення України.

          До уваги присутніх студентів, викладачів наукова бібліотека підготувала виставку наукових праць доктора історичних наук, професора Давидюк Р. П. В експозиції виставки учасники заходу мали можливість більш детально ознайомитися з різними виданнями, особливе місце серед яких займає серія книг «Реабілітовані історією». Книги цієї серії стали своєрідним меморіалом тим, хто став жертвами однієї з найжорстокіших в історії людства політичних систем.

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні155
ВчораВчора220
За тижденьЗа тиждень1838
За місяцьЗа місяць6032
ВсьогоВсього139235
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45