Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Педагогічний досвід у контексті європейського виміру


 Навчальні, навчально-методичні посібники, монографії:


 

 

18. Різниченко С. Т. Розвиток системи підготовки науково-педагогічних кадрів у США (історико-педагогічний аспект) / С. Т. Різниченко. – К., 1999. – 161 с. 

У монографії на основі широкого масиву історичних документів, законодавчих актів, архівних матеріалів, здійснюється аналіз становлення та розвитку системи підготовки науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації в США.

riznichencko

 

soychusk

19. Сойчук Р. Л. Трудове навчання у Великій Британії : історико–педагогічний аспект : навч.-метод. посіб. / Р. Л. Бойчук. – Рівне : РДГУ, 2005. – 246 с. 

У навчально-методичному посібнику на основі аналізу науково-педагогічної та методичної літератури з проблем освіти та досвіду роботи об’єднаної школи Великої Британії розкрито історико-педагогічний аспект реформування та розвитку змісту трудового навчання; досліджено особливості реформаційних процесів, теоретико-методичні основи побудови навчальних планів і програм; подано зміст, організаційні форми і методику викладання трудового навчання, систему профорієнтації учнів та професійну підготовку вчителів.

 

20. Яновський А. Школа громадянина : американський досвід – наші потреби / А. Яновський ; пер. з поль. Л. Гриневич. – Львів : Літопис, 2001. – 215 с. 

У книзі ґрунтовно проаналізовано американський досвід організації освіти і спроектовано його на польські проблеми, які багато у чому збігаються з українськими. Особлива увага зосереджена на підготовці педагогів, ролі батьків у виховному процесі, на роботі з дітьми з особливими потребами.  

janovsky

 

t1266566702

21. Сбруєва А. А. Порівняльна педагогіка : навч. посіб. / А. А. Сбруєва. – Суми, 1999. – 300 с. 

В навчальному посібнику розкриті питання історичного розвитку порівняльної педагогіки як науки, проблеми детермінованості освітніх процесів економічними, політичними та соціальними чинниками; новітні тенденції розвитку системи безперервної освіти у провідних розвинутих країнах світу; інтеграційні процеси в освітній сфері у європейському регіоні та у глобальному вимірі; проблеми диференціації та стандартизації освіти у централізованих та децентралізованих освітніх системах; проблеми пошуку шляхів ефективної соціалізації особистості в умовах шкільного навчання.

 

22. Скільський Д. Історія зарубіжної педагогіки : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Д. Скільський. – Київ : Смолоскип, 2011. – 374 с. 

Посібник охоплює найбільш суттєві аспекти історії практичної та теоретичної педагогіки зарубіжних країн. Його вперше достатньо ілюстровано фотографіями, малюнками, структурно-логічними схемами, уривками з педагогічних творів та документів.
skil

 

 

 Статті з періодичних видань:

 

PIP 1 11

23. Авшенюк Н. М. Міжкультурний вимір розвитку навчального плану педагогічної освіти в Європі / Н. М. Авшенюк // Педагогіка і психологія. Вісник Академії педагогічних наук. – 2011. – № 1. – С. 96–104. 

Стаття розкриває аспекти європейського підходу до формування навчального плану педагогічної освіти в міжкультурному вимірі.

  

24. Андрущенко В. Європейський педагогічний досвід та національні традиції: гармонізація пріоритетів / В. Андрущенко // Вища освіта України. – 2014. – № 3. – С. 5–11. 

 

У статті аналізується процес реформування вищої освіти України, відзначається необхідність його узгодження із загальноєвропейськими та світовими нормами, напрацьованим досвідом. Підкреслюючи авторитет і значення європейських освітніх стандартів, автор наголошує, що орієнтація на них аж ніяк не означає відкидання вітчизняного педагогічного досвіду, який багато в чому може бути корисним і продуктивним для країн європейського простору освіти. Система освіти кожної з країн має свої національні особливості. Їх сутність визначається характером цінностей, сформованих народом і культурою впродовж історичного розвитку. Цивілізованою вважається система освіти, у якій національне корелюється із загальнолюдським, не випадає з історичного контексту, а розвивається разом з розвитком  історії, цивілізації, культури .

vou 3 14

  

vou 1 13

25. Андрущенко В. Інтеграція цінностей: педагогічний досвід Європи. Стаття перша. Велика Хартія Університетів / В. Андрущенко // Вища освіта України. – 2013. – № 1. – С. 5–10. 

Аналізується процес інтеграції цінностей в освітньому просторі Європи; розглядається досвід ціннісної консолідації освіти Великою Хартією Університетів.

   

26. Бень Н. Компетентність і компетенції в результатах / Н. Бень // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2012. – № 2. – С. 26–31. 

У статті розкривається сутність компетентнісного підхіду до навчанні та його вплив на ефективність формування фахової компетентності майбутнього педагога.

VU 2 12

 

npd 4 14

27. Бирка М. Концепції неперервної освіти вчителів природничо-математичних дисциплін у європейських країнах / М. Бирка // Нова педагогічна думка. – 2014. – № 4. – С. 73–76. 

Представлений аналіз концептуальних засад організації неперервної освіти вчителів природничо-математичних дисциплін у країнах Європи (Румунія, Франція, Греція, Німеччина, Велика Британія, Фінляндія). Охарактеризовано особливості організації, моделі, форми, напрями, тривалість та зміст програм професійного розвитку вчителів означених дисциплін.

  

28.  Гавлітіна Т. М. Науково-методичний супровід підготовки вчителів в контексті формування єдиного європейського освітнього простору / Т. М. Гавлітіна // Європейський вимір в освіті: потреба зміцнення в учнівської молоді почуття європейської своєрідності : зб. наук. пр. – Рівне : РДГУ, 2013. – С. 136–140. 

У статті розглянуто шляхи вдосконалення професійного розвитку педагога в умовах науково-дослідної експериментальної роботи. Представлено відповідну педагогічну технологію, що передбачає забезпечення відповідних умов для організації дослідницької та пошукової роботи, розробки індивідуальних стратегій розвитку особистісних здібностей.

may0017

 

ONO 54

29. Годунко Л. В. Сучасні досягнення у формуванні змісту підготовки вчителя іноземних мов для початкової школи у європейських країнах / Л. В. Годунко // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. зап. Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту. – Рівне : РДГУ, 2015. – Вип. 11 (54). – С. 27–30. 

Проаналізовано організаційні та змістові аспекти підготовки вчителя іноземних мов для початкової школи та визначено сучасні досягнення у формуванні змісту підготовки. Обґрунтовано актуальність вивчення та узагальнення зарубіжного досвіду у підготовці вчителів початкової школи у ранній іншомовній освіті в Україні.

  

30. Дем'янюк Т. Д. Теоретико-методичні засади формування вчителя як конкурентоспроможного фахівця / Т. Д. Дем'янюк // Філософія. Педагогіка. Суспільство : зб. наук. пр. Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту. – Рівне : Вид. О. Зень, 2011. – Вип. 1. – С. 120-129. 

 

В статті розкриваються теоретико-методичні засади формування вчителя як конкурентоспроможного фахівця в умовах модернізації освіти України, входження її у європейський освітній простір; інноваційні процеси у системі методичної роботи.

FPS

 

may0015

31. Дичківська І. М. Проблема саморозвитку особистості у провідних концепціях європейської гуманістичної педагогіки / І. М. Дичківська // Психолого-педагогічні основи гуманізації навчально-виховного процесу в школі та вузі : зб. наук. пр. – Рівне : Ліста, 2001. – С. 139–142. 

Аналізуються тенденції вирішення проблеми саморозвитку особистості в концепціях педагогів-гуманістів. Розглянуто гуманістичний зміст проблеми саморозвитку.

 

32. Лавренчук А. О. Тенденції розвитку післядипломної педагогічної освіти України з огляду на європейський досвід / А. О. Лавренчук // Імідж сучасного педагога. – 2014. – № 7. – С. 8–10. 

 

Розглядаються тенденції розвитку післядипломної педагогічної освіти України з огляду на європейський досвід. Наводиться порівняння систем післядипломної педагогічної освіти України та Польщі. Окреслюються пріоритетні напрямки та тенденції розвитку вітчизняної системи післядипломної педагогічної освіти.

may0003

 

PIP 4 11

33.  Постригач Н. О. Розвиток європейської освітньої політики в підготовці педагогічних кадрів у контексті інтеграційних процесів / Н. О. Постригач // Педагогіка і психологія. Вісник Академії педагогічних наук. – 2011. – № 4. – С. 39–45. 

 

Стаття висвітлює особливості розвитку європейської освітньої політики в галузі підготовки педагогічних кадрів у системі вищої освіти провідних країн Європейського Союзу.

  

34.  П'янковська В. Провідні тенденції європейської освіти у підготовці учителів у ВНЗ Німеччини / В. П'янковська, М. О. Голубєва // Наука, освіта, суспільство очима молодих : матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. студ., педагогів, психологів та молодих науковців, м. Рівне, 19–20 трав. 2010 р. – Рівне : РДГУ, 2010. – Ч. 1 : Психолого-педагогічний напрям. – С. 103–105. 

 

У статті розглянуто особливості становлення та розвитку системи професійної підготовки вчителів у вищих навчальних закладах Німеччини, подано основні характеристики ключових компетентностей майбутніх вчителів.

NOSOM

 

 

35. Чернишова Є. Р. Досвід міжнародного співробітництва у формуванні кадрового потенціалу вищих навчальних закладів / Є. Р. Чернишова // Шлях освіти. – 2012. – № 3. – С. 17–23. 

Досліджено формування стратегії міжнародного співробітництва в освітній сфері, виявлено головні напрями міжнародної діяльності вищих навчальних закладів, систематизовано основні етапи формування нормативної основи й інституціональної архітектури міжнародного співробітництва у сфері освіти, визначено чинники успішності такого співробітництва.

SHO 3 12

 

20001

36. Чернишова Є. Управління процесом підготовки та професійного зростання науково-педагогічних кадрів в умовах євроінтеграції / Є. Чернишова, Г. Штомпель, В. Саюк // Шлях освіти. – 2010. – № 1. – С. 8–12. 

У статті розкривається методологічні підходи для розв’язання проблеми якості підготовки науково-педагогічних кадрів, а також стан і міжнародні тенденції розвитку системи освіти, зокрема докторські програми в країнах Європи (Іспанія, Франція, Великобританія).

 

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні171
ВчораВчора173
За тижденьЗа тиждень1528
За місяцьЗа місяць929
ВсьогоВсього141138
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45