Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Освіта: європейські тенденції та перспективи


Навчальний посібник:


 

 

1. Генсон Марк Е. Керування освітою та організаційна поведінка / Марк Е. Генсон ; пер. з англ. Х. Проців. – Львів : Літопис, 2002. – 384 с.

 

У книзі подано основні моделі організаційної поведінки освітніх керівників, проаналізовано специфічні проблеми в керуванні освітою США і можливі шляхи їхнього подолання.

 

   


Статті з періодичних видань:


 

v sh 1 14

2. Бобало Ю. Запровадження та використання Болонських інструментів прозорості в європейському просторі вищої освіти / Ю. Бобало, В. Павлиш, А. Загородній та ін. // Вища школа. – 2014. – № 1. – С. 19–31.

Розкриваються основні Болонські інструменти прозорості вищої освіти та проблеми їх упровадження і використання в університетах.

 

10004

3.  Возняк О. Порівняльний аналіз формальної і неформальної освіти в контексті євроінтеграції освітнього простору / О. Возняк // Вища школа. – 2016. – № 2. – С. 41–47.

 

Обгрунтовано специфіку, особливості формальної та неформальної освіти як елементів неперервного навчання в умовах євроінтеграції освітнього простору. Висвітлено типи та форми неформальної освіти. Зроблено порівняльний аналіз формальної та неформальної освіти.


 

4. Дебич М. Європейський підхід до інтернаціоналізації вищої освіти / М. Дебич // Вища освіта України. – 2015. – № 1. – С. 75–80.  

У статті проаналізовано європейський підхід до інтернаціоналізації вищої освіти та процес переосмислення інтернаціоналізації у відповідь на мінливе середовище, у якому розвивається вища освіта. Відзначено, що поява міжнародних вимірювань у галузі вищої освіти в умовах глобальної економіки знань призвела до глобалізації інтернаціоналізації. Доведено, що Болонський процес та європейський простір вищої освіти є прикладами успішної євроінтернаціоналізації.

VOU 1 15

 

vou 4 12

5. Дебич М. Європейські інновації у підготовці кадрів для ХХІ століття / М. Дебич // Вища освіта України. – 2012. – № 4. – С. 86–91. 

Розглянуто проблемні аспекти діяльності західноєвропейської вищої школи та особливості участі ЮНЕСКО й освітніх підрозділів ЄС в оптимізації підготовки кадрів для суспільства.

 

6Дупак Н. В. Система забезпечення якості вищої освіти у країнах Західної Європи й США / Н. В. Дупак // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. записки Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту. – Рівне : РДГУ, 2014. – Вип. 9 (52). – С. 173–178. 

Гарантування якості є однією з основних вимог, поставлених суспільством перед вищою освітою. Тому якість виявляється основною конкурентною перевагою вищих навчальних закладів на ринку освітніх послуг. Аналіз досвіду зарубіжних країн у побудові систем оцінювання вищої освіти має на меті визначення спільних і особливих рис у процесах досягнення високого рівня якості освіти.

 

ONO 52

 

7. Каланова Ш. Участь студентів у процедурі забезпечення якості вищої освіти: досвід Європи та Казахстану / Ш. Каланова, М. Алписбаєва // Вища освіта України. – 2014. – № 2. – С. 102–107.

З метою забезпечення якості освітнього процесу у ВНЗ приділено увагу питанню участі студентів у процесах зовнішнього оцінювання ВНЗ і освітніх програм. Проаналізовано досвід залучення студентів до експертного оцінювання агентств із забезпечення якості освіти у Німеччині, Великобританії, Норвегії, Фінляндії та Швеції.

ftry

 

PIP 4 15

8. Култаєва М. Д. Освітня євроінтеграція чи конституювання європейського простору? / М. Д. Култаєва // Педагогіка і психологія. Вісник Академії педагогічних наук. – 2015. – 4. – С. 23–29. 

Розглянуто проблему освітньої євроінтеграції як процесу конструювання принципово незавершеного і відкритого освітнього простору.

  

9. Локшина В. І. Напрями трансформацій середньої освіти країн Європейського Союзу в умовах викликів сучасності / В. І. Локшина // Педагогіка і психологія. Вісник Академії педагогічних наук. – 2015. – № 1. – С. 57–63.     

Розкрито характер трансформації на рівні МСКО-3 (Міжнародна стандартна класифікація освіти), що позиціонується як другий або заключний етап середньої освіти; акцентовано увагу на зростанні значущості МСКО-3 у житті суспільств Європейського Союзу, зміні цілей освіти на цьому рівні, зближенні академічного та професійно-технічного напрямів з метою відповідності запитам Європейського суспільства.

 

 

10. Луговий В. Автономія та лідерство в Європейському просторі вищої освіти / В. Луговий, С. Калашніков, О. Слюсаренко // Вища освіта України. – 2014. – № 1. – С. 14–20.

Проаналізовано дані щодо рівня автономії та рейтингових досягнень закладів вищої освіти 26 Європейських країн. Аргументована важливість досвіду Австрії стосовно розвитку автономії та вдосконалення мережі провідних університетів з огляду на доцільність подрібнення закладів вищої освіти лише в разі, якщо новоутворені заклади спроможні бути високорейтинговими.

vou 1 14

 

11. Нестерова М. Імплементація когнітивних технологій соціальної згуртованості в систему вищої освіти: європейський досвід / М. Нестерова // Вища освіта України. – 2016. – № 1. – С. 37–41. 

У статті розглядається європейський досвід упровадження когнітивних технологій підвищення соціальної згуртованості в систему сучасної вищої освіти.  

vou 1 16

 

may0013

12. Овчарук О. В. Характеристики освіти для демократичного громадянства: європейський контекст / О. В. Овчарук // Постметодика. – 2013. – № 3. – С. 48–54. 

У статті на основі порівняльного аналізу характеристик освіти для демократичного громадянства у європейському вимірі визначено принципи, базові підходи до її викладання та ключові поняття.

  

13. Пушкарьова Т. Системи освіти країн–членів Ради Європи / Т. Пушкарьова, Е. Воронцова, О. Войтко // Директор школи, ліцею, гімназії. – 2011. – № 5. – С. 15–44. 

Стаття знайомить з основними тенденціями освітніх систем країн Європи.

DSHLG 5  11

 

 

14. Радковська Л. М. До питання професійної підготовки магістрів в вищих навчальних закладах Європи та США / Л. М. Радковська // Мистецька освіта та розвиток творчої особистості : зб. наук. пр. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – Вип. 1. – С. 63–68.

У статті розглядаються питання організації навчального процесу у вищих навчальних закладах Європи та США, професійної підготовки магістрів та відповідності їхньої фахової підготовки вимогам суспільства.

 

PIP 3 12

15. Терентьєва Н. О. Основні тенденції розвитку сучасної університетської освіти: європейський вимір / Н. О. Терентьєва // Педагогіка і психологія. Вісник Академії педагогічних наук. – 2012. – № 3. – С. 22–27.       

Стаття виокремлює основні тенденції розвитку університетської освіти в контексті Болонських домовленостей.

 

may0017

16. Ціпан Т. С. Європейські виміри сучасної освіти та її цінності / Т. С. Ціпан // Європейський вимір в освіті: потреба зміцнення в учнівської молоді почуття європейської своєрідності : зб. наук. пр. – Рівне : РДГУ, 2013. – С. 121–129. 

У статті розглядаються концептуальні засади розвитку шкільної освіти в єдиному Європейському просторі; обгрунтовано європейські вимоги, цілі та напрями до ключових умінь випускників середніх шкіл; висвітлено положення європейського виміру щодо шкільного навчального плану.
 

  

upj

17. Ярова О.Б. Психологічні теорії XX століття та їх вплив на розвиток європейської початкової освіти / О. Б. Ярова // Український педагогічний журнал. – 2016. – № 1. – С. 135–141. 

У статті розглядаються головні напрями психологічної думки у XX ст. та їх вплив на розвиток початкової освіти в Європейських країнах. Доводиться, що сучасна психологія досліджує процес навчання дитини в контексті соціальних, моральних, когнітивних, поведінкових, мотиваційних теорій, теорій особистості та розвитку, спираючись на положення про стадійний розвиток особистості; актуальність зони найближчого розвитку; види навчання та мотивації; особливості соціалізації на різних вікових етапах; спіральність змісту навчання; формування наукових понять у дітей; важливість урахування соціокультурного контексту.

  

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні160
ВчораВчора173
За тижденьЗа тиждень1517
За місяцьЗа місяць918
ВсьогоВсього141127
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45