Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Інноваційні процеси в сучасній системі освіти

10011

1. Бех І. Д. Інноваційна виховна технологія: сутнісні положення і шляхи реалізації / І. Д. Бех // Педагогіка і психологія. Вісник Академії педагогічних наук. – 2014. – № 1. – С. 12–17.

В статті запропоновано інноваційну виховну технологію, провідна ідея якої полягає в забезпеченні випереджаючого впливу на виховну практику. Остання має реально збагатити підростаючу особистість вищими смислами життя для їх постійного утвердження в її поведінці та діяльності. Під інноваційною виховною технологією автор розуміє систему теоретично обгрунтованих й підтверджених практикою способів, прийомів, процедур розгортання  гуманістично спрямованого  змісту та організаційно доцільних умов  виховної діяльності, які забезпечують підвищення рівня духовно-моральної вихованості особистості як суб’єкта відповідних цінностей.

20016

2. Дичківська І. М. Інноваційні педагогічні технології : підруч. [для студ. вищ. навч. закл.] / І. М. Дичківська. – 3-тє вид., випр. – К. : Академвидав, 2015. – 303 с. – (Альма-матер+). 

У підручнику розкрито сутність та особливості педагогічної інноватики та інноваційної діяльності педагога, а також найпоширеніші в дошкільній і початковій освіті інноваційні практики. Ідеться в ньому і про різноманітні аспекти готовності педагога до інноваційної діяльності з урахуванням сучасних пріоритетів освіти.

10015

3. Кремень В. Від інерційної до інноваційної освіти: контекст модернізації НАПН України / В. Кремень // Директор школи, ліцею, гімназії. – 2014. –№ 1–4. – С. 6–13.

Стаття розкриває основне завдання освіти й освітньої науки, яка супроводжує її: глибоко усвідомлювати сутнісні характеристики сучасних процесів розвитку та на цій основі пропонувати відповідні освітні середовища і стратегії щодо формування інноваційної людини. Саме на всебічне  та ефективне методологічне і наукове забезпечення розвитку інноваційної освіти й переорієнтовує свою діяльність Академія. Обгрунтовано доцільність наявної Пргорами спільної діяльності Міністерства освіти і науки України та Академії, а також розробки аналогічної програми з Профільним Комітетом Парламенту в частині оновлення освітянського законодавства, модернізації державної політики у сфері освіти.

10002

4. Логвиненко Ю. Вплив інформаційних технологій на сучасну систему освіти / Ю. Логвиненко, В. Мазуренко, І. Медведєв // Нова педагогічна думка. – 2015. – № 1. – С. 32–36.

У статті доведено, що сучасне українське інформаційне суспільство в умовах глобалізації набуло цілком реальних обрисів і є головною умовою переходу інституту освіти до інформаційного стану. Проаналізовано, що інформаційні технології в освітній галузі дозволяють на більш інтенсивному рівні виконувати одне з найголовніших освітніх завдань - безперервний розвиток особистості протягом усього життя. Наголошено на тому, що вміле використання вчителем ІКТ робить його сучасним, компетентним фахівцем освітньої галузі, розкутим диригентом потоків навчальної інформації, експертом із предмета викладання.

10001

5. Проботюк О. Інноваційні процеси в сучасній системі освіти / О. Проботюк // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2015. –№ 7–8. – С. 5–7.

Інновація в освіті розглядається як процес  створення нових засобів (нововедень) для розв'язання тих педагогічних проблем, які до цих пір розв'язувались по-іншому; як результат творчого пошуку оригінальних, нестандартних способів розв'язання різноманітніх педагогічних проблем; як актуальні, значущі й системні новоутворення, що виникають на основі різноманітніх ініціатив і нововведень, які стають перспективними для еволюції освіти й позитивно впливають на її розвиток; як продукти інноваційної освітньої діяльності, котрі характеризуються процесами створення, розповсюдження та використання нового способу  (новації, нововведення) у галузі педагогічних і наукових досліджень.

20021

6. Осадчий І. Г. Спрямований розвиток освітніх систем: теорія, технологія, практика : монографія / І. Г. Осадчий ; Ін-т педагогіки НАПН України. – К. : Інформавтодор, 2013. – 435 с.

У монографії розкрито теоретико-методологічні засади і технологію спрямованого розвитку освітніх систем — процесу їх прогресивного змінювання за обраним напрямом, визначеним змістом і тривалістю. Значна увага приділена впровадженню в практику здобутих теоретичних знань, розкрито питання створення і функціонування освітніх округів у сільській місцевості, територіальних систем виховання учнів, методичного забезпечення освітньої діяльності, розвитку професіоналізму педагогічних працівників.

20020

7. Сутність інноваційних педагогічних технологій, їх основні ознаки / І. П. Анєнкова, М. А. Байдан, О. А. Горчакова, В. М. Руссол // Педагогіка : модульний курс : навч. посіб. / І. П. Анєнкова, М. А. Байдан, О. А. Горчакова, В. М. Руссол. – Л. : Новий Світ-2000, 2011. – С. 343–363.

Розглянуто визначення, сутність та ознаки інноваційних технологій, подано сучасні класифікації педагогічних технологій.

 

 

 

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні116
ВчораВчора153
За тижденьЗа тиждень252
За місяцьЗа місяць1239
ВсьогоВсього141448
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45