Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Реформування вищої освіти України: освітні стандарти

40015

 

1. Імператив якості: вчимося цінувати і оцінювати вищу освіту : навч. посіб. / [за ред. : Т. Добка, М. Головянко, О. Кайкової та ін.]. – Л. : Компанія "Манускрипт", 2014. – 572 с.

У посібнику відображено результати діяльності консорціуму Темпус-проекту "Національна система забезпечення якості і взаємної довіри в системі вищої освіти (TRUST)", спрямованого на побудову загальної, інноваційної, політично нейтральної системи забезпечення якості освіти, створення Національного порталу із забезпечення якості для підтримки неупередженої і відкритої широкому суспільству системи, розробку нових практик щодо забезпечення якості та запровадження схем підготовки ключового персоналу ВНЗ, міністерства і законодавчих організацій у галузі освіти. Розглянуто Концепцію, за якої  основою забезпечення якості освіти є культура громадського контролю.

40015

 

2. Фіцула М. М. Педагогіка вищої школи : навч. посіб. [для студ. вищ. навч. закл.] / М. М. Фіцула. – 2-ге вид., допов. – К. : Академвидав, 2014. – 454 с. – (Альма-матер).

У вищій школі всі змістовно-структурні, організаційні аспекти постійно розвиваються. Передумовою їх повноцінного осягнення є пізнання розкритих у навчальному посібнику загальних засад педагогіки вищої школи, сутності, змісту і завдань, форм і засобів організування навчання студентів, сучасних навчальних технологій. Допоможе він і глибше пізнати, зрозуміти студента як об'єкта і суб'єкта навчання та виховання, роль у цих процесах викладача, а також спрямування розвитку вищої освіти в Україні. Системно викладено в ньому основні питання методичної роботи у вищому навчальному закладі, принципи управління ним, особливості взаємодії його управлінських органів із громадським самоврядуванням.

40012

 

3. Правові засади реалізації Болонського процесу в Україні : [монографія] / В. Бугров, А. Гожик, К. Жданова та ін. ; НАПН України, Ін-т вищ. освіти НАПН України, ГО "Ін-т лідерства, інновацій та розвитку" ; [за заг. ред.: В. Лугового, С. Калашнікової]. – К., 2014. – 155 с.

У монографії висвітлено основні поняття, етапи та тенденції розвитку Європейського простору вищої освіти як мети Болонського процесу. Основні магістральні лінії та інструменти Болонського процесу (цикли вищої освіти, рамки кваліфікацій, ECTS, Додаток до диплома, запезпечення якості вищої освіти, визнання іноземних кваліфікацій, міжнародна академічна мобільність, міжнародні програми Європейського Союзу для модернізації вищої освіти) проаналізовані та представлені у виданні на основі аналітичних даних європейських і вітчизняних досліджень, результатів безпосередньої участі авторів монографії в діяльності національних експертних груп, робочих груп Міністерства освіти і науки України та Національної команди експертів з реформування вищої освіти.
40011

4. Методика викладання у вищій школі : навч. посіб. / О. В. Малихін, І. Г. Павленко, О. О. Лаврентьєва, Г. І. Матукова ; М-во освіти і науки України. – К. : [КНТ], 2014. – 260 с.

Представлено досвід навчальної та методичної роботи викладачів вищого навчального закладу. Розглянуто питання становлення професійної культури викладачів; методику проведення лекційних, семінарських, лабораторних і практичних занять, контролю засвоєння знань студентами; види та прийоми активізації процесу навчання у вищій школі.
40014

5. Жигірь В. І. Професійна педагогіка : навч. посіб. / В. І. Жигірь, О. А. Чернєга ; [за ред. М. В. Вачевського]. – К. : Кондор, 2012. – 336 с.

У посібнику розкриваються основні проблеми сучасної неперервної професійної освіти (професійно-технічної, вищої та додаткової): тенденції розвитку, зміст, технології навчання, методи формування системного професійного мислення, підготовка висококваліфікованого фахівця ХХІ ст. і виховання його гармонічної, креативної й гуманної особистості.

40014

 

6. Товканець Г. В. Університетська освіта : навч.-метод. посіб. / Г. В. Товканець ; М-во освіти і науки України, Мукачів. держ. ун-т, Лаб. наук. дослідж. та інноваційно-освітніх технологій. – К. : Кондор, 2011. – 184 с.

У посібнику розглядаються питання розвитку університетської освіти (форми організації навчальної діяльності, особливості впровадження Болонського процесу, дистаційна освіта), можливості адаптації студентів молодших курсів до вузівської системи навчання (системи організації навчального процесу, студенське самоврядування, процес особистісного та професійного самовдосконалення), подається інформація щодо  розвитку вищої освіти в Польщі, Чехії, Словаччині, Румунії, Угорщині, Російській Федерації, Франції, США.
40010

7. Від контролю до культури якості: перезавантаження процесів забезпечення якості в українській вищій школі : практ. посіб. / [за ред.: С. Гришко, Т. Добка, О. Кайкової та ін.]. – Л. : Компанія "Манускрипт", 2014. – 166 с.

Посібник містить методичні результати діяльності консорціуму Темпус-проекту "Національна система забезпечення якості і взаємної довіри в системі вищої освіти (TRUST)", які спрямовані на розробку та впровадження процедур забезпечення якості вищої освіти в Україні на основі принципу "об'єднання через довіру".
40002

8. Голубенко О. До проблеми оновлення стандартів вищої освіти в контексті болонських реформ / ОГолубенко, Т. Морозова // Вища школа. – 2006. – № 56. – С. 10–18.

Проведено паралелі між принципами проектування освітніх стандартів для української вищої школи та Європейської вищої освіти. Акцентовано увагу на тотожності даних принципів в контексті застосування результатів навчання при відборі змісту освітніх програм. Доведено, що процес оновлення галузевих стандартів вищої освіти можна прискорити завдяки використанню механізмів консорціумної технології стандартизації.

40007

9. Сацик В. У пошуках ефективної стратегії розвитку вищої освіти в Україні (аналіз можливостей та обмежувальних факторів) / В. Сацик // Вища освіта України. – 2015. – № 3. – С. 40–52.

Розглянуто ключові фактори міжнародної конкурентоспроможності університетів та виділено критично важливу роль держави для розбудови ефективного університетського сектору.
40006

10. Козієвська О. Вища освіта в Україні: уроки реформування / О. Козієвська // Вища школа. – 2013. – № 6. – С. 4962.

Визначаються особливості функціонування вищої школи України на сучасному етапі: аналізуються чинники, що зумовили специфіку функціонування національної системи освіти, з'ясовується ступінь її взаємозв'язку з інститутами радянської освітньої моделі й інтегрованості в європеський освітній простір; окреслюються перспективи її розвитку.
40005

11. Панасевич Д. Новий закон України "Про вищу освіту", або Навіщо п'яте колесо до воза? / Д. Панасевич // Вища школа. – 2015. – № 6. – С. 20–36.

Аналізуються окремі положення нового Закону України "Про вищу освіту", які викликають найбільше питань. Відзначається його невідповідність Закону України «Про освіту», термінологічна та понятійна некоректність, відсутність єдиної методології щодо формування структури та змісту закону. Надаються певні пропозиції щодо розв'язування обговорюваних проблем. ".
40004

12. Загірняк М. В. Реформування вищої освіти України за вимогами міжнародної стандартної класифікації освіти / М. В. Загірняк, В. В. Костін // Шлях освіти. – 2013. – № 2. – С. 6–12.

Розглядається міжнародна стандартна класифікація освіти, що є основою для класифікації освітньої діяльності, визначеної в освітніх програмах і підсумкових кваліфікаціях, і дає змогу зіставити національні показники з погодженим на міжнародному рівні комплексом загальних визначень і понять.
40009

13. Загірняк М. В. До питання реформування вищої освіти України у світлі положень МСКО : (концептуальні основи запровадження в Україні Міжнародної стандартної класифікації освіти) / М. В. Загірняк, В. В. Костін // Педагогіка і психологія. Вісник Академії педагогічних наук. – 2013. – № 1. – С. 28–36.

На основі Міжнародної стандартної класифікації освіти (2011р.), проаналізовано національну систему як багатоцільову, призначену для полегшення аналізу політики в галузі освіти та ухвалення управлінських рішень з узгодження структури й змісту вищої освіти України з європейськими стандартами.
30004

14. Стрілець С. Стандарти фахової підготовки у системі вищої освіти в України: напрями вдосконалення / С. Стрілець // Рідна школа. – 2012. – № 1–2. – С. 17–22.

Розглянуто актуальні зміни в системі освітніх стандартів вищої школи України, зумовлені процесами реформування вищої освіти в контексті реалізації принципів Болонської конвенції. Насамперед, йдеться про збільшення мобільності студентів і викладачів у зв’язку зі стандартизацією ступенів вищої освіти; збільшення гнучкості системи освіти; розвиток міждисциплінарності. Висвітлено особливості освітніх стандартів нового покоління та окреслено проблеми стандартизації у сфері освіти, зокрема повязані зі збереженням українських традицій на шляху до європейського освітнього простору.
 10005

15. Ткачук Н. Організація профільного навчання в контексті провідних підходів нового державного стандарту / Н. Ткачук // Нова педагогічна думка. – 2015. – № 2. – С. 21–24.

Розкрито важливість урахування ідей провідних методологічних підходів в організації профільного навчання у старшій школі.

 

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні213
ВчораВчора164
За тижденьЗа тиждень178
За місяцьЗа місяць6585
ВсьогоВсього139788
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45