Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Стандартизація освіти: загальні питання

30010

1. Державні стандарти освіти і національне освітнє законодавство : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Г. В. Лаврик, Г. В. Терела, Т. О. Харченко та ін. ; М-во освіти і науки України. Вищ. навч. закл. Укоопспілки "Полтав. ун-т економіки і торгівлі". – К. : ЦУЛ, 2014. – 207 с.

У навчальному посібнику згідно з чинним законодавством на підставі системного аналізу стисло і доступно викладені основні положення правових засад національної системи освіти. Зміст посібника містить чотирнадцять тем, в яких досліджуються як суто освітні (так звані преципійні), так і супроводжуючі (коміторні) правовідносини в галузі освіти. До кожної з тем курсу запропоновані методичні рекомендації, питання та завдання для самоперевірки і контролю засвоєння знань, перелік нормативно-правових актів, використаної та рекомендованої для поглибленого вивчення курсу літератури, глосарій.

30009

2. Україна і світ: прагнення змін : [монографія] / [редкол.: М. Антонович, Н. Висоцька, С. Курбатов та ін.]. – К. : Дух і літера, 2010. – 446 с.

У монографії розглядаються складні й неоднозначні процеси, що відбуваються у сучасній Україні в царині державотворення, зовнішньої політики, вищої та середньої освіти, економіки, науки, права.
30009

3. Кучерявий О. Г. Педагогіка: особистісно-розвивальні аспекти : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / О. Г. Кучерявий. – К. : Слово, 2014. – 436 с.

У посібнику викладені як загальноприйняті положення педагогічної науки, так і особиста позиція автора щодо розв'язання її провідних проблем. Розширюються уявлення про зміст освіти і закономірності навчання, представлені нова класифікація його методів, таксономія стратегічних цілей уроку та інші дидактичні інновації.
30006

4. Національна стратегія розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки // Директор школи, ліцею, гімназії. – 2011. – № 6. – С. 25–44.

Подано повний текст Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки, що визначає основні напрями і шляхи реалізації ідей та положень Національної доктрини розвитку освіти, здійснення реформування освіти у нових соціально-економічних умовах.

300021

5. Концепція розвитку освіти України на період 2015-2025 років // Педагогічна майстерня. – 2014. – № 12. – С. 4–11.

Подано проект Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років, розроблений Стратегічною дорадчою групою «Освіта», що створена в рамках проекту Міжнародного фонду «Відродження» та БФ «Інститут розвитку освіти» для надання консультативної й експертної підтримки Міністерству освіти і науки в розробці Дорожньої карти освітньої реформи.

re obk cur

6. Шевчук А. В. Стандартизація освіти як важлива умова розвитку регіональних освітніх систем / А. В. Шевчук // Регіональна економіка. – 2013. – № 1. – C. 107–113.

Сформульовано основні проблемні аспекти реалізації чинних в Україні стандартів освіти як важливих нормативно-правових інструментів розвитку регіональних освітніх систем. Охарактеризовано регламентовані напрями дії стандартів освіти в Україні за традиційним підходом та на основі цього визначено інноваційні вектори їх змін. Систематизовано ключові напрями інноватизації стандартів освіти залежно від їх предметної спрямованості.
30007

7. Луговий В. Міжнародна та національні стандарти класифікації освіти: концепція і реалізація / В. Луговий, Ж. Таланова // Директор школи, ліцею, гімназії. – 2013. – № 1. – С. 15–24.

Проаналізовано Міжнародну стандартну класифікацію освіти (МСКО) версії 2011 р. з огляду на її розвиток і креативну щодо розуміння та модернізації світової і національних освітніх систем. Аргументовано доцільність використання концепції МСКО 2011 р. для розроблення концептуальних засад Національної стандартної класифікації освіти України.
30005

8. Кучина К. Вітчизняні освітні концепції кінця ХХ - початку ХХІ ст. як стратегічні орієнтири модернізації системи освіти / К. Кучина // Нова педагогічна думка. – 2014. – № 4. – С. 137–140.

Висвітлено вітчизняні освітні концепції кінця ХХ – початку ХХІ ст., які є основою модернізації системи освіти України. Розкриваються особливості соціально орієнтованих та особистісно орієнтованих концепцій.
30004

9. Фундаменталізація змісту навчання – стратегічний напрям розвитку освіти ХХІ століття // Рідна школа. – 2012. – № 4–5. – С. 73–75.

Зусилля дослідників спрямовуються не просто на перегляд змісту освіти, вдосконалення технологій і методів навчання, а й на пошук критеріїв добору навчального матеріалу, розуміння поняття основ наук, визначення оптимального співвідношення між варіативною й інваріантною складовими навчального змісту, шляхів подолання перевантаження учнів тощо. Важливим кроком у напрямі цих досліджень є, зокрема, налагодження творчої співпраці між педагогами-теоретиками і освітянами-практиками.
30003

10. Кононенко П.  Українська освіта: проблеми реформи / П. Кононенко // Освіта і управління. – 2010. – Т. 13, № 1. – С. 729.

Проаналізовано багатовіковий процес розвитку української освіти – її питомих рис і здобутків світового рівня, народної, інноваційної, науково забезпеченої сутності, ролі та міжнародної місії.

Стверджується думка, що для відновлення тисячолітньої традиції єдності народу й освіти, піднесення освіти до ідеалу свідомого людино- і націотворення потрібно здійснити широкомасштабну реформу усіх її найголовніших структур.
cgiirbis 64

11. Бесчастний В. М. Стандартизація освітніх систем на етапі входження України до Болонського процесу / В. М. Бесчастний // Економіка та держава. – 2009. – № 9. – С7779.

Визначено проблеми стандартизації освітніх систем на етапі входження України до Болонського процесу. Запропоновано рекомендації щодо впровадження ЕСТS (European Credit Transfer System (англ.) Європейська система) в освітянський простір України.

 

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні286
ВчораВчора164
За тижденьЗа тиждень251
За місяцьЗа місяць6658
ВсьогоВсього139861
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45