Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Нові підходи здійснення наступності між дошкільним навчальним закладом і початковою школою у вивченні навчальних дисциплін

k0026

1. Гришко О. Проблема наступності у роботі дитячого садка і школи у навчанні математики / О. Гришко // Імідж сучасного педагога. – 2012. – № 5. – С. 47–50.

У статті розглядається проблема наступності між ДНЗ і початковою школою, з’ясовуються  різні шляхи підготовки дошкільників до засвоєння математики  - використання діагностичних комплексів (з’ясування наявності у дошкільників певних  знань, умінь і навичок, виявлення здатності до розумової діяльності)та система роботи у ДНЗ по підвищенню інтелектуального рівня дітей дошкільного віку.

5

2. Калиновська Г. Реалізація принципу наступності в процесі формування природознавчих уявлень і понять у молодших школярів / Г. Калиновська // Наука, освіта, суспільство очима молодих : матеріали І Міжнар. наук.-практ. конф. студ. та молодих науковців, м. Рівне 15-16 трав. 2008 р. / Рівнен. держ. гуманіст ун-т. – Рівне : РДГУ, 2008. – С. 36–37.

Важливою умовою успішного формування нових природознавчих уявлень  та понять є опора на раніше сформовані уявлення та поняття, що відповідає принципу  наступності. Під наступністю у формуванні понять розуміють постійне розширення  та поглиблення  раніше засвоєних уявлень та понять, на основі яких формуються нові, що передбачає їх постійне  якісне  вдосконалення завдяки систематичному застосуванню певної методики та поступове ускладнення способів їх виразу.

k0010

3. Кисільова-Біла В. Реалізація принципу наступності у формуванні компетенцій: дошкільний навчальний заклад - початкова школа / В. Кисільова-Біла, М. Ясногор // Початкова школа. – 2014. – № 12. – С. 37–40.

В статті проаналізовано закладені у змісті Базового компоненту дошкільної освіти і Державного стандарту початкової загальної освіти ознаки наступності та можливості їх реалізації за підручниками   «Математика – 1 кл.», які рекомендовані  МОН України для використання в початкових класах.

k0002

4. Костогриз Т. О. Художнє виховання: від дошкільного закладу до школи / Т. О. Костогриз // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти. – Рівне : РДГУ, 2002. – Вип. 21. – С. 57–61.

Безперервність художньої освіти на основі інтеграції , взаємодії мистецтв може статии дієвим засобом гармонійного, цілісного розвитку людини , засобом «врівноваження» логічного, технократичного  підходу до дійсності, природи  і художнього, емоційно-чуттєвого. Автор пропонує введення дитини  вже з раннього дошкільного віку у виховну систему – «Оточення - психофізіологія світосприйняття – художня культура».

k0006

5. Крайнова Л. В. До проблеми наступності між дошкільним навчальним закладом і школою / Л. В. Крайнова // Дошкільна освіта. – 2010. – № 1. – С. 11–17.

Автор обумовлює нові підходи до здійснення наступності  між дошкільним навчальним закладом і початковою школою у вивченні  української мови в умовах двомовності.

k0002

6. Крайнова Л. В. Наступність між дошкільним закладом і школою в опануванні державною мовою / Л. В. Крайнова // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. зап. Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту / Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РДГУ, 2011. – Вип. 1 (44). – С. 178–182.

У статті автор розкриває основні напрямки забезпечення наступності між дошкільним закладом і початковою школою у вивченні дітьми української мови через педагогічний, психологічний та методичний супровід діяльності дітей та педагогів.

k0016

7. Лисяна А. Наступість між ДНЗ і початковою школою : (як реалізується наступність у змісті та методах навчання математики) / А. Лисяна // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2013. – № 3. – С. 49–51.

Автор статті аналізує сучасні програми з математики для першого класу та для дошкільного закладу, наголошуючи на спадкоємність в їх змісті.

k0032

8. Луценко І. Організація педагогічного спілкування в умовах наступності освіти / І. Луценко // Дошкільне виховання. – 2003. – № 12. – С. 6–7.

Підготувати дитину до спілкування важливо як у загальнопедагогічному, так і у вузькомовленнєвому аспекті: активне мовленнєве спілкування з дитиною оптимізує навчально-виховний вплив на неї в цілому і розвиток її діалогічного мовлення зокрема. Автор розглядає оптимізацію мовленнєвого спілкування педагога з дітьми на заняттях і в повсякденному житті у навчально-виховному комплексі «дитсадок - школа».

 

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні62
ВчораВчора277
За тижденьЗа тиждень475
За місяцьЗа місяць1462
ВсьогоВсього141671
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45