Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Місцеве самоврядування в Україні

Книги:

00003 

1. Біленчук П. Д. Місцеве самоврядування в Україні (муніципальне право) : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / П. Д. Біленчук, В. В. Кравченко, М. В. Підмогильний ; Європ. ун-т упр., безпеки та інформ.-правових технологій. Т-во науковців по сприянню муніципальній реформі. Юрблагодійконсалтинг. – К. : Атіка, 2000. – 303 с.

Автори розглядають основні засади місцевого самоврядування (муніципального права) на основі аналізу сучасного законодавства, широко використовують історико-правовий і порівняльний методи. Видання буде корисним для науковців, викладачів, аспірантів і студентів юридичних вузів, а також для народних депутатів України, депутатів місцевих рад, практичних працівників державних органів і органів місцевого самоврядування, політологів і політиків. 

 may13

 2. Журавський В. С. Державне будівництво та місцеве самоврядування в Україні : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / В. С. Журавський, В. О. Серьогін, О. Н. Ярмиш. – К. : Ін Юре, 2004. – 672 с.

У підручнику систематизовано викладені всі теми за вузівською програмою навчального курсу "Державне будівництво та місцеве самоврядування в Україні". Розглядаються поняття державного будівництва і місцевого самоврядування як науки, її система та місце серед юридичних наук, основи організації та діяльності органів публічної влади в Україні. Аналізуються принципи організації та діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, їх функції, компетенція, форми і методи роботи, взаємодія з правоохоронними органами, об’єднаннями громадян і трудовими колективами.

 may10

3. Іванова Т. В. Організація місцевого самоврядування в Україні : навч. посіб. / Т. В. Іванова ; М-во освіти і науки України. – К. : Професіонал, 2005. – 111 с.

Посібник є навчальним курсом із дисципліни "Організація місцевого самоврядування в Україні". Необхідність видання посібника обумовлена бажанням автора сприяти роз'ясненню й засвоєнню студентами основних засад місцевого самоврядування за відсутності в Україні грунтовних наукових видань і підручників із цього напряму.

 may20

4. Камінська Н. В. Місцеве самоврядування: теоретико-історичний і порівняльно-правовий аналіз : навч. посіб. / Н. В. Камінська ; Київ. ун-т туризму, економіки і права. – К. : КНТ, 2010. – 229 с.

Висвітлено проблеми місцевого самоврядування в Україні, перспективи удосконалення його системи відповідно до існуючих міжнародно-правових стандартів, особливості організації й функціонування органів і посадових осіб місцевого самоврядування, реалізації права територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення тощо.

 6018

5. Конституційне право України : підруч. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закл. / Л. К. Байрачна, Ю. Г. Барабаш, Ф. В. Веніславський та ін. ; М-во освіти і науки України, Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого ; за ред.: В. П. Колісника, Ю. Г. Барабаша. – Х. : Право, 2010. – 415 с.

У підручнику з урахуванням останніх досягнень науки конституційного права та сучасного конституційного законодавства аналізуються питання теорії Конституції, основ конституційного ладу, прав, свобод і обов'язків людини і громадянина, конституційних засад громадянського суспільства, правового статусу його інститутів, організації і проведення виборів та референдумів, розкривається конституційно-правовий статус вищих органів влади, територіальний устрій України.

 may21

 6. Нова влада: виклики модернізації / [Консорціум незалежних експертів ; редкол.: І. Бураковський, Є. Бистрицький, І. Коліушко, О. Сушко]. – К. : [К.І.С.], 2011. – 259 c.

Головна ідея видання полягає в тому, що у контексті сучасних політичних, соціально-економічних та культурних процесів будь-які кроки влади - це не лише вибір між демократією та минулими формами авторитаризму, а й неминучий вибір між модернізацією країни та збільшенням історичного відставання. Саме з цих позицій автори аналітичних доповідей здійснили оцінку дій нової влади у ключових сферах суспільного життя – адміністрування та права, економікм, зовнішньої політики. Доповіді супроводжують рекомендації, які можуть бути корисними як для представників влади, так і для активістів громадянського суспільства.

 6010

7. Погорілко В. Ф. Конституційне право України : підручник / В. Ф. Погорілко, В. Л. Федоренко ; М-во освіти і науки України, М-во юстиції України. – 2-ге вид., переробл. та доопрац. – К. : [Алерта : КНТ : ЦУЛ], 2010. – 432 с.

У підручнику висвітлюються питання конституціоналізму та конституційного права, основ конституційного ладу, конституційно-правового статусу людини, форм безпосереднього народовладдя, конституційних основ організації і здійснення державної влади та місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою України і правової охорони Основного Закону.

 may23

8. Правознавство : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Л. Л. Богачова, В. В. Жернаков, С. М. Прилипко та ін. – Х. : Фоліо, 2014. – 635 с.

У підручнику викладено основні актуальні питання з теорії держави і права та провідних галузей українського законодавства, що дає можливість зрозуміти складні проблеми конституційного процесу, державного будівництва та правового регулювання відносин у багатьох сферах суспільного життя, а також порядок та встановлені законодавством вимоги щодо захисту порушених прав.

Підручник підготовлено на основі чинного законодавства України та практики його застосування.
 may12

9. Прієшкіна О. В. Місцеве самоврядування в Україні: правове регулювання безпосередньої демократії : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / О. В. Прієшкіна. – К. : Кондор, 2008. – 332 с. – (Юридична книга).

У навчальному посібнику на основі сучасного законодавства аналізуються питання конституційно-правового регулювання демократії, безпосередньої демократії та її форм у місцевому самоврядуванні України, специфіка місцевих виборів та місцевих референдумів як найвищих форм волевиявлення громадян, методологічні засади і політико-правові аспекти інших інститутів та форм.

Виявлено співвідношення принципів місцевого самоврядування та безпосередньої демократії. Визначено місце територіальної громади як первинного суб’єкта в системі самоврядування та її роль у вирішенні питань місцевого значення, роль міжнародно-правових стандартів локальної демократії для становлення місцевого самоврядування в Україні. Розкрито та проаналізовано законодавство України про місцеве самоврядування і внесені рекомендації та пропозиції, спрямовані на вдосконалення його нормативно-правової бази з метою підвищення правового регулювання процесів інституціоналізації форм безпосередньої демократії.
 may18

10. Стрижак А. Конституція України в актах Конституційного Суду України (аналітичний огляд та коментар) / А. Стрижак. – К. : Ін Юре, 2010. – 629 с.

Видання містить результати аналітичного дослідження практики конституційного судочинства (рішення, висновки та процесуальні ухвали за 1997-2009 роки) щодо реалізації Конституційним Судом України його головного завдання - гарантування верховенства Конституції як Основного Закону держави. Мета праці – популяризація діяльності єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні, поширення наукових знань у залузі конституційного права, що сприятиме формуванню правосвідомості громадян та розвитку юридичної освіти.

 may15

11. Совгиря О. В. Конституційне право України : навч. посіб. / О. В. Совгиря, Н. Г. Шукліна ; М-во освіти і науки України. – К. : Юрінком Інтер, 2008. – 632 с.

У навчальному посібнику висвітлено питання щодо: характеристики конституційного права як галузі національного права України, основ учення про Конституцію, основ конституційного ладу в Україні, конституційно-правового статусу людини і громадянина в Україні, конституційних прав, свобод та обов'язків людини і громадянина в Україні, форм безпосередньої демократії (прямого народовладдя), конституційно-правових основ організації і здійснення державної влади в Україні, законодавчої влади в Україні, конституційно-правового статусу Президента України, виконавчої влади в Україні, судової влади та прокуратури в Україні, Конституційного Суду України, територіального устрою України, місцевого самоврядування в Україні..

 may16

12. Реформа публічного управління в Україні: виклики, стратегії, майбутнє : [монографія] / Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. – К. : К.І.С., 2009. – 239 с. 

У колективній монографії зроблено спробу знайти відповідь на питання, пов'язані із становленням та розвитком системи публічного управління в Україні. Аналіз основ реформи публічного управління через призму історичного спадку та сучасних викликів і стратегій, дослідження найважливіших зрізів реформи та її сутнісних особливостей нинішнього вияву дали змогу авторам зробити конкретні пропозиції заходів, спрямованих на побудову сучасної моделі національної системи публічного управління на всіх її рівнях - центральному, регіональному (обласному) та місцевому. Дослідження базуються не лише на вітчизняній інформації, але й містять цікавий міжнародний досвід у сфері публічного управління, який буде особливо корисним для адаптації національної системи публічного управління до європейських та світових стандартів.

 

Статті з журналів та збірників:

 may00017 1. Дубровін С. Реформа місцевого самоврядування - невід'ємна складова модернізації України / С. Дубровін // Віче. – 2013. – № 17. – С. 54.

 

 may1 2. Кашецька О. С. Місцевий бюджет як основа місцевого самоврядування / О. С. Кашецька, С. С. Поліщук // Наукові дослідження молоді : IV звітна наук.-практ. конф. студ., асп. та викл. : зб. тез / [Відкритий міжнар. ун-т розвитку людини "Україна" ; редкол.: О. Г. Мурашин, М. В. Мальчик, А. А. Попов та ін.]. – К. ; Дубно, 2012. – С. 116–119.

 

 a 52387c94 3. Козлова Л. В. Місцеве самоврядування як фактор соціально-економічного розвитку регіону / Л. В. Козлова // Актуальні проблеми економіки. – 2012. – № 8. – С. 231–237.

 

 may00009 4. Корнієнко М. Місцеве самоврядування: системний аналіз / М. Корнієнко // Право України. – 2013. – № 3–4. – С. 348–355.

 

 may00016 5. Малієнко О. Місцеве самоврядування: від слів до реформ / О. Малієнко // Віче. – 2014. – № 11. – С. 26–27.

 

 may00010 6. Пухтинський М. Проблеми трансформації територіальної організації влади та місцевого самоврядування в контексті розвитку конституційного процесу в Україні / М. Пухтинський // Право України. – 2012. – № 8. – С. 68–77.

 

 may00006 7. Савчин М. Реформування місцевого самоврядування в Україні у контексті соціетального конституціоналізму / М. Савчин // Право України. – 2014. – № 9. – С. 116–125.

 

 may00008 8. Серьогіна С. Удосконалення місцевого самоврядування в Україні в умовах демократизації та консолідації суспільства / С. Серьогіна // Право України. – 2014. – № 4. – С. 107–115.

 

 may00011 9. Фролов О. Роль державних органів у забезпеченні ефективного функціонування місцевого самоврядування в Україні: реалії та перспективи розвитку / О. Фролов // Право України. – 2011. – № 6. – С. 226–232.

 

 

 

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні93
ВчораВчора173
За тижденьЗа тиждень1450
За місяцьЗа місяць851
ВсьогоВсього141060
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45