Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Педагоги-дослідники РДГУ про сучасні виховні технології

onovpara36   1. Безкоровайна О. В. Виховання культури особистісного самоствердження в ранньому юнацькому віці : [монографія] / О. В. Безкоровайна ; М-во освіти і науки України, РДГУ. – Рівне : [Вид. О. Зень], 2009. – 470 с.

У книзі висвітлюється актуальна для нинішнього часу проблема виховання культури особистісного самоствердження в ранньому юнацькому віці, аналізуються теоретико-методологічні підходи в контексті філософсько-культурологічного, соціально-психологічного аспектів, педагогічної теорії і практики, розкривається єдність компонентного складу феномену самоствердження. Репрезентовані в монографії авторська концепція, програма і діагностика є конкретною основою для наукового проектування моделі технології виховання культури особистісного самоствердження старшокласників у соціально-ціннісній діяльності.

onovpara35   2. Виховання гуманістично спрямованої особистості : навч.-метод. посіб. / Т. Д. Дем'янюк, С. Є. Дуляницька, О. М. Лисенко та ін. ; М-во освіти і науки, молоді і спорту, Ін-т інновац. технологій і змісту освіти. – Рівне : Волин. обереги, 2011. – 234 с.

У науково-методичному посібнику на основі матеріалів дослідження, аналізу досвіду роботи Володимирецького загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ст. №1 розкриваються теоретичні та соціально-педагогічні засади виховання гуманістично спрямованої особистості, оновлена парадигма змісту, форм і методів гуманістичного виховання, його організаційно-функціональна структура, інноваційні технології. У посібнику представлений змістовно-технологічний аспект проблеми, при якому увага акцентується на тому, що особистість, яка включена у значущу для неї діяльність і перебуває у конкретній системі внутрішньо колективних відносин, організовує і здійснює своє життя, стає гуманним громадянином своєї країни та суспільства.

onovpara33   3. Дем'янюк Т. Д. Інноваційні технології трудового виховання учнів : навч.-метод. посіб. / Т. Д. Дем'янюк, Г. Ф. Вознюк, Г. В. Сухолейстер ; М-во освіти і науки України, Ін-т інновац. технологій та змісту освіти, РДГУ [та ін.]. – К. ; Рівне : Волин. обереги, 2008. – 175 с.

У навчально-методичному посібнику на основі досліджень і аналізу досвіду роботи експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня - Семидубського аграрного ліцею - ЗОШ І-ІІ ст., розкриваються концептуальні засади трудового виховання учнів, освітньо-виховні технології навчально-виховного процесу, графічно-візуальне його відображення. Автори поряд з висвітленням теоретичних питань трудового виховання ліцеїстів розглядають процесуальний, змістовно-технологічний, освітньо-виховний, мотиваційно-ціннісний, організаційно-управлінський, науково-методичний аспекти проблеми, їх модернізації.

onovpara32   4. Дичківська І. М. Інноваційні педагогічні технології : практикум : навч. посіб. [для студ. вищ. навч. закл.] / І. М. Дичківська ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України. – К. : Слово, 2013. – 447 с.

Вивчення основ педагогічної інноватики, інноваційних педагогічних технологій у дошкільній і початковій освіті є вкрай важливим у професійній підготовці педагога. Усебічному пізнанню, осмисленню і вмотивованому використанню цих знань сприятиме опанування матеріалу, вміщеному у пропонованому навчальному посібнику, який спонукає до самостійного вивчення головних положень педагогічної інноватики як науки про створення, оцінювання, освоєння і використання педагогічних новацій.

onovpara31   5. Дичківська І. М. М. Монтессорі: теорія і технологія : навч.-метод. посіб. для використання в навч.-виховному процесі / І. М. Дичківська, Т. І. Поніманська ; М-во освіти і науки України. – К. : Слово, 2009. – 303 с.

У посібнику розкрито теоретичні засади та технологія індивідуального виховання дітей дошкільного віку в системі відомого педагога-гуманіста М. Монтессорі. Розглянуто різноманітні аспекти соціального, інтелектуального, сенсорного виховання та підготовки педагога. Подано фрагменти педагогічних творів М. Монтессорі та дослідників її творчості.

onovpara30   6. Інноватика в загальній середній освіті Рівненщини  : матеріали Наук.-дослід. лаб. інновац. виховних технологій, які представлені на Вист.-презентації "Інноватика в освіті України" (2-4 груд. 2009 р.) : [наук.-метод. посіб.] / М-во освіти і науки України, Ін-т інновац. технологій і змісту освіти, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т ; [уклад. Т. Д. Дем'янюк]. – Рівне : [РДГУ], 2010. – 145 с.

В науково-методичному посібнику на основі матеріалів дослідження, аналізу досвіду роботи методичних кабінетів та загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, ліцеїв, гімназій розкривається інноваційна діяльність районних та шкільних філій Науково-дослідної лабораторії інноваційних виховних технологій Рівненського державного гуманітарного університету, соціально-психологічні механізми і загальнопедагогічні чинники організації виховного процесу, його змістовно-технологічний аспект; подано графічно-візуальне відображення управління інноваційною діяльністю експериментальних навчальних закладів, науково-методичне забезпечення виховного процесу.

onovpara29   7. Інноватика у вихованні : зб наук. пр. Вип. 4 / упоряд. О. Б. Петренко, Н. М. Гринькова ; М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т, каф. теорії та методики виховання . – Рівне : РДГУ, 2014. – 120 с.

Цей випуск збірника наукових праць кафедри теорії і методики виховання  презентує результати науково-дослідної праці студентів, які здобувають різні освітньо-кваліфікаційні рівні: «бакалавр», «спеціаліст», «магістр» і розкриває актуальні проблеми педагогічної теорії і практики. В статтях висвітлені сучасні напрями виховання, його методи, форми, а також використання сучасних засобів для підвищення ефективності виховного процесу; проблеми використання сучасних технологій у виховній роботі сучасного освітнього закладу; практичний аспект виховної роботи у контексті реалізації громадянського та гендерного виховання. 

onovpara28   8. Карпенчук С. Г. Виховний процес: вивчення ефективності : (наук.-метод. посіб.) / С. Г. Карпенчук ; М-во освіти і науки України, Ін-т інновац. технологій і змісту освіти, Укр. Акад. акмеолог. наук, РДГУ. – Рівне : [Волин. обереги], 2009. – 179 с.

Розкрито основоположні засади проблем, пов'язаних із технологією дослідження ефективності виховного впливу на школяра; виокремлено низку блоків, що об'єднують критерії рівнів вихованості когнітивної, афективної та регулятивної структурних компонентів школяра.

onovpara27   9. Карпенчук С. Г. До вершин досконалості... : наук.-метод. посіб. з проблем самовиховання / С. Г. Карпенчук ; М-во освіти і науки України, Ін-т інновац. технологій і змісту освіти, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : [Волин. обереги], 2009. – 259 с.

У посібнику пропонується теоретико-методичний аналіз проблем, пов'язаних із самовихованням особистості, що супроводжується орієнтовним програмно-рекомендаційним матеріалом психологізації старшокласників.

onovpara21   10. Карпенчук С. Г. Теорія і методика виховання : навч. посіб. для студ. вищ. пед. навч. закладів / С. Г. Карпенчук. - 2-е вид., доп. і переробл. – К. : Вища шк., 2005. – 342 с.

У другому виданні посібника досліджено проблеми психологічного аспекту як вихідної основи і головні положення філософського, теоретико-методичного характеру в поєднанні з елементами педагогічної майстерності та технології. Висвітлено сутність національного виховання як цілісної системи, його науково-методологічні засади. Розкрито роль емоційного чинника в педагогічному процесі. Велику увагу приділено методам пізнання, самопізнання і саморегуляції особистості. Подано творчі завдання і вправи, приклади бесід, рекомендовано тематику рефератів, проектів для педагогічного пошуку.

onovpara20   11. Мельничук Л. Б. Педагогічні умови громадянського виховання молодших школярів : монографія / Л. Б. Мельничук. – Рівне : [б. в.], 2013. – 202 с.

У монографії висвітлено результати теоретичного та експериментального аналізу проблеми громадянського виховання молодших школярів. Автором проаналізовано стан проблеми у педагогічній теорії і практиці; розкрито основні підходи до визначення сутності громадянського виховання; проаналізовано його закономірності, підходи, принципи, завдання та зміст; обгрунтовано структурні компоненти громадянськості як його результату і критерію; визначено методи, форми і педагогічні умови громадянського виховання молодших школярів; описано впровадження інноваційної технології громадянського виховання у навчально-виховний процес початкової школи.

onovpara19   12. Павелків Р. В. Розвиток моральної свідомості та самосвідомості у дитячому віці : Монографія / Р. В. Павелків. – Рівне : Волин. обереги, 2004. – 247 с.

У монографії висвітлено результати теоретичного та експериментального аналізу проблеми розвитку моральної свідомості та самосвідомості, обговорюються питання сутності моральної вимоги як суспільно-психологічного феномена, простежуються механізми функціонування моральної свідомості, особливості її основних компонентів, закономірності виникнення когнітивно-мотиваційних та емоційно-ціннісних основ моральності у період дитинства.

onovpara18   13. Поніманська Т. І. Теоретико-методичні засади гуманістичного виховання дітей дошкільного віку : [монографія] / Т. І. Поніманська ; М-во освіти і науки України, РДГУ. – Рівне : [РДГУ], 2006. – 363 с.

У монографії обгрунтовано філософські, психологічні, історико-педагогічні засади гуманістичного виховання; у контексті сучасної концепції дитинства представлено систему гуманістичного виховання дітей дошкільного віку; запропоновано сучасні програми підготовки студентів до гуманістичного виховання.

onovpara17   14. Потапчук Т. В. Формування морально-духовних цінностей старшокласників у хоровому колективі : монографія / Т. В. Потапчук ; М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Ніжин : [НДУ ім. М. Гоголя], 2013. – 175 с.

У монографії здійснено аналіз психолого-педагогічних засад формування морально-духовних цінностей старшокласників.Особливу увагу приділено розробці структури та впровадженню технології формування морально-духовних цінностей учнів старших класів засобами пісенної творчості.

onovpara25   15. Рабченюк Т. С. Виховання обдарованої дитини в сучасному навчальному закладі: організаційно-управлінський аспект : навч.-метод. посібник / Т. С. Рабченюк, В. В. Демченко. – Рівне : РОІППО -"Ліста-М", 2004. – 180 с.

В посібнику на основі науково-педагогічних досліджень та узагальнення передового досвіду навчальних закладів для обдарованої сільської молоді висвітлені організаційно-педагогічні основи управління навчально-виховним процесом, особливості організації науково- методичної роботи з педагогами, які працюють з обдарованими дітьми, проблеми виявлення обдарованих дітей та організація виховної роботи з ними.

onovpara23   16. Сойчук Р. Л. Національне виховання: теорія і практика : навч. посіб. / Р. Л. Сойчук ; М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т, Каф. теорії і методики виховання. - Рівне : [РДГУ], 2010. - 250 с.

У посібнику розкрито культурно-історичні та національні основи виховного процесу в навчальних закладах та в родині. Розглянуто історико-філософський та психолого-педагогічний аспект української народної педагогіки. Акцентується увага на проблемі духовності українського народу, зокрема особистості, особливостях національного менталітету, мови, системи виховання та національної ідеї як суспільного феномену в умовах реформованого сучасного суспільства.

onovpara24   17. Ямницький В. М. Розвиток життєтворчої активності особистості : практикум / В. М. Ямницький ; ПНЦ АПН України, РДГУ. – О. : [ПНЦ АПН], 2008. – 249 с.

У практикумі представлено практичне керівництво з розвитку життєтворчої активності особистості. Розкрито сутність розробленої автором концепції, описано психологічні особливості технології розвитку життєтворчої активності - творчого холістичного психотренінгу. Посібник містить програму психотренінгу, методичні розробки занять, ілюстровані прикладами та вправами.

onovpara22   18. Ямницький В. М. Розвиток життєтворчої активності особистості: теорія та експеримент : монографія / В. М. Ямницький ; АПН України. Південний наук. центр АПН України. РДГУ. – О., 2006. – 363 с.

У монографії представлено матеріали теоретико-методологічного та експериментального дослідження проблеми розвитку життєтворчої активності особистості. В роботі здійснений системний аналіз феномену життєтворчості, запропоновано підхід до дослідження проблеми на рівні аналізу життєтворчої активності особистості, визначені її психологічні чинники, сензитивний період розвитку, психологічні закономірності розвитку в дорослому віці, описана авторська динамічна мета-модель процесу, реалізовано її експериментальну апробацію.

 

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні25
ВчораВчора212
За тижденьЗа тиждень836
За місяцьЗа місяць237
ВсьогоВсього140446
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45