Психологія як наука і навчальна дисципліна
Киплинг
Шаблоны joomla

Друк

 

444

Психологія – це вираження словами того,

 чого не можна ними висловити»   

Джон Голсуорсі   

 Світ, в якому ми живемо і діємо має безліч вимірів. Особливе місце серед них займає вимір психологічний, з яким пов’язуються уявлення про людський дух і людську душу. Психологія - одна з наук про людину, людські спільноти, їхнє життя й діяльність.

 У науковому вжитку термін “психологія” вперше з'явився у XVI ст. Спочатку він належав до особливої науки, що займалася вивченням так званих душевних, або психічних явищ, тобто таких, що кожна людина легко виявляє у власній свідомості в результаті самоспостереження. Пізніше, у XVII-XIX ст., сфера досліджень психологів значно розширилася, включивши неусвідомлювані психічні процеси (несвідоме) і діяльність людини. З XIX ст. психологія стає самостійною експериментальною галуззю наукових знань.

 Психологія– надзвичайна наука про людську душу. Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя. Психологія формувалась упродовж століть і бурхливо розвивається в сучасних умовах. Таку роль психології в людському житті в ХХ столітті передбачив один із видатних психологів Жан Піаже. Він запевняв, що в ХХІ столітті психологія стане однією з провідних наук. І це в дійсності так.

 Психологія-наука, знання якої є необхідними для фахівців різних професій, а від так, кожний студент-випускник ВНЗ має володіти та застосовувати психологічні знання в житті, в реальності та в практичній діяльності, допомагаючи собі та іншим адекватно сприймати оточуючий світ і створюючи комфортні міжособистісні відносини.

 Професійна підготовка майбутніх спеціалістів не повинна обмежуватися тільки оволодінням спеціальними знаннями, уміннями, навичками. Виконуючи професійні функції, людина завжди реалізує себе як особистість. Достатній рівень психологічної компетентності дозволить майбутньому спеціалісту втілювати в життя власний творчий потенціал та сприятиме процесам соціальної та професійної адаптації.

 В рамках діяльності «Центру психолого-педагогічної інформації» наукова бібліотека Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ) репрезентує користувачам віртуальну виставку «Психологія як наука і навчальна дисципліна». Виставка представляє видання з фондів наукової бібліотеки РДГУ та містить наступні розділи:

 Галузі психології як напрями наукових психологічних досліджень

• Особистість як базова категорія психологічної науки

• Напрями психологічної науки у працях викладачів РДГУ

• Інтернет-посилання

Онлайн-бібліотека видавництва "Центру учбової літератури"

slogan1

Логін для доступу: rshu

Пароль для доступу: 226044

Доступ здійснюється з комп'ютерів, встановлених у приміщеннях наукової бібліотеки та навчальних корпусах РДГУ.

 

Наші відвідувачі

5300
СьогодніСьогодні29
ВчораВчора199
На цьому тижніНа цьому тижні1189
В цьому місяціВ цьому місяці5299
ВсьогоВсього5300
Statistik created: 2020-01-24T22:51:40+02:00
194.44.245.20