Формування і розвиток компетентності педагога як критерію якості освіти та його професійної ідентифікації
Киплинг
Шаблоны joomla

Друк

 img29

В Україні, як і в багатьох європейських країнах, освіта й культура є найважливішими галузями соціальної сфери, що детермінують напрями та пріоритети розвитку суспільства і держави. Як підтверджує досвід високорозвинених країн, без якісної освіти неможливий розвиток демократичного суспільства, без долучення до джерел духовності – осягнення процесів становлення власної державності, оновлення національної школи.

Школа України початку ХХІ століття працює в умовах постійних змін та характеризується повним оновленням усіх рівнів освіти. Важливу роль у забезпеченні позитивних змін в системі освіти має вирішити удосконалення професійної компетентності педагогічних кадрів та підвищення їх наукового і загальнокультурного рівня.

Педагогічна компетентність – це процес і результат творчої професійної діяльності, інтегрований показник особистісно-діяльнісної сутності вчителя, зумовлений рівнем реалізації його гуманістичної спрямованості.

Оскільки саме педагог здійснює вирішальний вплив на розвиток особистості учнів та організацію педагогічного процесу, першим етапом реалізації цих умов має стати його відповідна підготовка у вищому навчальному закладі, пов’язана з визначенням ним цілей, цінностей та змісту предмета освіти, методологічних підходів до майбутньої педагогічної діяльності, формуванням первинного професійного досвіду, його професійної ідентифікації.

Удосконалення рівня професійної компетентності – один із основних напрямків реформування освіти. Сучасний розвиток науки й техніки веде до того, що без інноваційних методів неможливо досягти якості. Тому саме нові інформаційно-комунікаційні технології, модернізація способу отримання інформації спонукають педагога до постійного професійного розвитку й саморозвитку, підвищення рівня та поліпшення професійних компетенцій.

В рамках діяльності «Центру психолого-педагогічної інформації наукової бібліотеки РДГУ» ми пропонуємо своїм користувачам віртуальну виставку: «Формування і розвиток компетентності педагога як критерію якості освіти та його професійної ідентифікації».

Виставка презентує видання, які надійшли до фондів наукової бібліотеки Рівненського державного гуманітарного університету упродовж останніх років і містить наступні розділи: 

 

1. Професійна компетентність педагога як умова забезпечення якісної освіти

2. Інноваційна діяльність педагога в сучасних умовах розвитку освіти
3. Корисні посилання.

Онлайн-бібліотека видавництва "Центру учбової літератури"

slogan1

Логін для доступу: rshu

Пароль для доступу: 226044

Доступ здійснюється з комп'ютерів, встановлених у приміщеннях наукової бібліотеки та навчальних корпусах РДГУ.

 

Наші відвідувачі

53026
СьогодніСьогодні137
ВчораВчора238
На цьому тижніНа цьому тижні955
В цьому місяціВ цьому місяці4749
ВсьогоВсього53026
Statistik created: 2019-08-23T10:15:51+03:00
194.44.245.20