Життєвий шлях та педагогічна діяльність Януша Корчака
Киплинг
Шаблоны joomla

Друк

 

корчак0003

  30. Терновский А. В. Детская литература : учеб. пособ. для школьников отд. пед. уч-щ / под ред. А. В. Терновского. – М. : Просвещение, 1977. – С. 381–382.

  Навчальний посібник містить теоретичний та історико-літературний матеріал, що розкриває розвиток дитячої літератури. У посібнику в окремому розділі висвітлюється життєвий та творчий шлях польського педагога, письменника Януша Корчака, який займає особливе місце в дитячій літератури.

 

корчак0002

  31. Чернявский И. С. Зарубежная детская литература : учеб. пособ. для биб. фак. ин-тов культуры / под ред. И. С. Чернявской. – М. : Просвещение, 1982. – С. 374–376.

  У навчальному посібнику розглянуто основні етапи розвитку дитячої літератури. Представлено біографію видатних письменників-класиків, в тому числі окремий розділ присвячений творчій діяльності Януша Корчака, видатного польського письменника, який присвятив своє життя дітям.

 

корчак0016

  32. Мещерякова Н. К. Зарубежная литература для детей и юношества : учеб. для ин-тов культуры / под ред. Н. К. Мещеряковой, И. С. Черняковской. – М. : Просвещение, 1989. – Ч. 2. - С. 230–233.

  Підручник висвітлює історію розвитку дитячої та юнацької літератури XIX – XX століття. На сторінках даного підручника акцентовано увагу на творчій спадщині польського педагога та письменника Януша Корчака, а також його працях, що відображають досвід творчого застосування педагогічних ідей в практиці виховання дітей.

 

корчак0008

  33. Кочнов В. Ф. Януш Корчак : книга для учителя / В. Ф. Кочнов. – М. : Просвещение, 1991. – 190 с.

  У книзі висвітлено життєвий шлях та педагогічну діяльність видатного польського письменника та педагога Януша Корчака, який загинув разом зі своїми вихованцями в газовій камері фашистського концтабору. Януш Корчак мало залишив про себе відомостей. Книга містить численні листи і спогади його сучасників, в першу чергу письменника Ігоря Неверлі, який працював особистим секретарем Януша Корчака і докладно розповів про взаємини дітей і вихователів у «Будинку сиріт». На тлі драматичних подій XX століття повість розкриває особистість гуманіста – автора відомих книг про дітей «Король Матіуш Перший», «Кайт-чарівник», «Банкрутство Малого Джека», що відображають надії та розчарування самого Януша Корчака в здійсненні соціальної справедливості.

 

екролр

  34. Коваленко О. Король Матіуш у газовій камері / О. Коваленко // Освіта України. – 2012. – 16 лип. № 29. – С. 15.

  У статті висвітлюється життєвий та творчий шлях Януша Корчака, який свідомо обрав стиль життя одинака, відмовився від сімейного щастя заради того, щоб повністю присвятити своє життя дітям-сиротам.

 

корчак0004

  35. Качак Т. Б. Зарубіжна література для дітей : підруч. для студентів вищ. навч. закл. / Т. Б. Качак, Л. М. Круль. – Київ : Академвидав, 2014. – С. 339–342.

  У навчальному підручнику в окремому розділі висвітлюється життєвий та педагогічний шлях польського педагога-новатора Януша Корчака, автора праць із теорії й практики виховання, зачинателя діяльності на захист прав дитини і повної рівноправності дітей.

 

газети0005

  36. Фоміна С. Януш Корчак : педагог, письменник, лікар / С. Фоміна, Н. Біневська, О. Скуміна // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2014. – № 9. – С. 2–12.

  Стаття висвітлює життя і діяльність Януша Корчака та головні ідеї педагогічної системи щодо виховання дітей. У статті використані цитати із найкращих творів для дітей видатного педагога.

 

вапра

  37. Проскура О. Особа, що допомагає людству: 75 років, як страчено Януша Корчака / О. Проскура // Освіта. – 2017. – 9-16 серп. (№ 32-33). – С. 6–7.

  У статті відтворено найбільш ймовірні біографічні відомості про родину Гольдшміт, про Януша Корчака та його дитинство. Розглянуто творчий доробок Януша Корчака - це питання дитинства, дитини і родини, дитинства у суспільстві.

Онлайн-бібліотека видавництва "Центру учбової літератури"

slogan1

Логін для доступу: rshu

Пароль для доступу: 226044

Доступ здійснюється з комп'ютерів, встановлених у приміщеннях наукової бібліотеки та навчальних корпусах РДГУ.