Оновлене виховання – поклик часу
Киплинг
Шаблоны joomla

Друк

фото до виставкифото до вист.25454

«Виховати людину – значить виховати в неї перспективні шляхи».

А. С. Макаренко

 

«І виховання, і освіта нероздільні.

Не можна виховувати, не передаючи знання,

всяке ж знання діє виховно».

Л. М. Толстой

В сучасний період становлення нових суспільних відносин в Україні зростає попит на обдаровану особистість, яка нестандартно мислить, наділену працездатністю, на нового типу інтелігенцію, здатну відродити національні традиції.

Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті зазначає, що система освіти має забезпечувати розвиток у дітей і молоді творчих здібностей, підтримку обдарованих дітей, формування навичок самоосвіти і самореалізації їх особистості.

Виховання – процес формування, розвитку особистості, який включає у себе як цілеспрямований вплив ззовні, так і самовиховання.

 Процес виховання має свої особливості. Він завжди носить цілеспрямований характер; є багатофакторним (впливають родина, середовище, громадськість, виховні установи); тривалим і безперервним, комплексним. Для виховного процесу характерна віддаленість результатів від моменту безпосереднього виховного впливу, а також неоднаковість результатів виховання, що пов’язано з індивідуальними відмінностями вихованців. Адже кожна дитина – це окремий мікрокосм, неповторний, складний, динамічний, унікальний з погляду фізичного, психічного й соціального розвитку.

 

Сьогоднішнє суспільство розвивається стрімкими темпами і сучасні діти рухаються в майбутнє швидше, ніж це робили їхні батьки. Звісно, на це впливає багато елементів: незалежність країни, в якій ми живемо, зміна тенденцій і стереотипів, глобалізація та інше. Нині вони вже на «ти» з сучасною технікою, стрімко засвоюють нову інформацію. Це, безсумнівно, добре. Але на жаль, комп’ютери практично замінюють людське спілкування. Тому сучасне виховання дітей має бути спрямоване на формування дитини з міцною здоровою самооцінкою, здатною на живе спілкування з оточуючими.

Сучасне виховання дітей повинно бути вихованням моральної та духовної людини, яка зможе зберегти все краще, що створено людством, і зуміє це все передати наступним поколінням. Тож педагоги-вихователі повинні докласти максимум зусиль до виховання особистості, яка віритиме в розумне життя, істину, добро, справедливість і буде переконана в тому, що прогрес людства залежить від постійного розвитку моральності в кожній людині. 

У рамках діяльності «Центру психолого-педагогічної інформації», наукова бібліотека РДГУ пропонує віртуальну виставку: «Оновлене виховання – поклик часу». Виставка презентує видання, які надійшли до фондів наукової бібліотеки РДГУ впродовж останніх років і містить наступні розділи:

1.   Психолого-педагогічні засади сучасного виховання особистості;

2.      Напрямки виховання дошкільників у вимірах сьогодення;

3.      Роль виховання в життєвій перспективі учнівської молоді;

4.      Розвиток професійної компетентності сучасних педагогів-вихователів; 

5.      Інтернет-посилання.

 

 

Онлайн-бібліотека видавництва "Центру учбової літератури"

slogan1

Логін для доступу: rshu

Пароль для доступу: 226044

Доступ здійснюється з комп'ютерів, встановлених у приміщеннях наукової бібліотеки та навчальних корпусах РДГУ.

 

Наші відвідувачі

5315
СьогодніСьогодні44
ВчораВчора199
На цьому тижніНа цьому тижні1204
В цьому місяціВ цьому місяці5314
ВсьогоВсього5315
Statistik created: 2020-01-24T22:51:40+02:00
194.44.245.20