Марія Монтессорі - видатний італійський педагог
Киплинг
Шаблоны joomla

Друк
фото-з-тексту-225x300

 

«Якщо до нас колись і прийде порятунок, то принести його можуть лише діти, адже саме вони виростають у людство»

Марія Монтессорі

 

     Сьогодні ім’я Марії Монтессорі відомо, напевно, кожному, а її педагогічний метод затребуваний в усьому світі. Багато педагогів і батьків відзначають, що діти, які відвідували Монтессорі-групи, краще за інших однолітків вміють зосереджуватися, швидше починають читати і писати, стають самостійними, творчими особистостями і домагаються чудових результатів у найрізноманітніших сферах життя.

    31 серпня 2015 року відзначалася 145 річниця від дня народження Марії Монтессорі – італійського педагога, якій, зокрема, ми зобов’язані появою маленьких дитячих парт та стільців, а також багатьох принципів сучасної педагогіки.

       Монтессорі говорила про те, що в дітях природою закладено все, що їм потрібно для розвитку. Основне завдання дорослого – не заважати. Діти здатні освоювати навколишній світ через самостійну діяльність, діти вміють і люблять вчитися, якщо навчання не стає насильством. «Допоможи мені зробити це самому» – основний девіз Монтессорі-методу.

       Народилася вона 31 серпня 1870 р. в провінційному містечку К'яравалле (Італія) у родині фінансового службовця. З ранніх років Марія завжди була попереду свого часу.

    У 1886 – 1890 рр. вона відвідує загальноосвітню школу з технічним нахилом, у якій навчалися тільки хлопчики, що для того часу було неприпустимим. По закінченню школи Марія вступає на факультет математики та природничих наук Римського університету, але незабаром її інтереси змістилися в царину біології та медицини. У 1892 р. Марія закінчила медичні підготовчі курси. І хоча жінкам у той час не дозволялося вивчати медицину, Марія все-таки твердо вирішила бути лікарем, і стала студенткою медичного факультету.

     З 1895 р. працює асистентом у лікарні, а в 1896 р. захищає дисертацію з психіатрії і стає першою в Італії жінкою – доктором медицини.

foto1-300x177

 Працюючи в унiвеpситетськiй клініці, Монтессорі отримала приватну практику. Тут відбулася її перша зустріч із дітьми з обмеженими можливостями, для яких Монтессорі створює оточення, відповідне до потреб кожної дитини.

     

foto2-279x300

    У 1898 р. Марія Монтессорі стає директором Ортофренічного інституту. З її появою в інституті вона вимагала неодмінно шанобливого ставлення персоналу до хворих. Саме в період з 1898 р. до 1900 р. відбувається становлення Монтессорі як педагога. Діти, з якими займалася Марія Монтессорі, за результатами державного іспиту випередили дітей з державних шкіл, і стало зрозуміло, що державна освіта стримує розвиток дітей.

        У період 1897 – 1898 рр. Монтессорі відвідує лекції з педагогіки і вивчає всі основні роботи з теорії виховання і освіти. У 1904 р. вона стає завідувачем кафедpи антpопологіі в Римському унiвеpситетi і пpоводить антpопологічнi дослідження в педагогічній галузі.

        6 січня 1907 р. – рік народження педагогіки Марії Монтессорі, і в Сан-Лоренцо відкривається перший «Будинок дитини» – дитячий садочок для здорових дітей, мешканцями якого стають 50 дітлахів від 2 до 6 років з найбідніших верств населення найближчих околиць Риму. З цього часу і до кінця життя, тобто впродовж 45 років, Монтессорі займається проблемами виховання і освіти здорових дітей. Усього через кілька місяців неорганізовані дітлахи перетворюються на зосереджених і дисциплінованих вихованців.

     Під час Другої світової війни Марія Монтессорі з сином Маріо змушена покинути Італію і переїхати жити і працювати в Індію. Саме тут вона розвиває свої ідеї та описує їх у численних книгах. Пізніше вона засновує Центр Монтессорі в Лондоні (1947 р.). Вона була номінована на Нобелівську премію світу тричі – у 1949, 1950 і 1951 рр. Марія Монтессорі померла в Ноордвейку (Голландія) у 1952 р. "

        В рамках діяльності «Центру психолого-педагогічної інформації» наукова бібліотека Рівненського державного гуманітарного університету пропонує своїм користувачам віртуальну виставку серії "Класики педагогіки" "Марія Монтессорі - видатний італійський педагог".

     Виставка презентує видання, які надійшли до фондів наукової бібліотеки РДГУ впродовж останніх років і містить наступні розділи:  

1.  Педагогічна система Марії Монтессорі

2.   Особливості виховної роботи за методикою Марії Монтессорі

3.  Монтессорі-підхід до вивчення математики та мови

4.   Педагогіка Монтессорі в Україні  

5.  Монтессорі-уроки та вправи для дітей різного віку

6.  Інтернет-посилання

     

      Звертаємо увагу користувачів на можливість доступу до деяких первинних документів, посилання на які знаходяться в кінці анотації у вигляді гіпертексту.

Онлайн-бібліотека видавництва "Центру учбової літератури"

slogan1

Логін для доступу: rshu

Пароль для доступу: 226044

Доступ здійснюється з комп'ютерів, встановлених у приміщеннях наукової бібліотеки та навчальних корпусах РДГУ.

 

Наші відвідувачі

78010
СьогодніСьогодні37
ВчораВчора162
На цьому тижніНа цьому тижні818
В цьому місяціВ цьому місяці4644
ВсьогоВсього78010
Statistik created: 2018-07-20T01:59:20+03:00
194.44.245.20