ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОЇ ОСВІТИ І ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ
Киплинг
Шаблоны joomla

Друк
ророп

 

«Учитися жити по закону, поважати закон і виконувати його людина повинна з малих літ, з сім'ї, дитячого садка, школи».

Рибінський Є. М.

           Одним  із найважливіших завдань в Україні є будівництво правової, соціальної, демократичної держави, головними принципами якої повинні бути верховенство закону та дотримання прав і свобод людини. Великого значення набувають правова освіта та правове виховання, які формують свідомість людей і правову культуру.

Необхідність формування громадянського суспільства в нашій державі висунула на чільне місце всього суспільного життя проблему правового виховання громадянина України, здатного жити в правовій державі. Тому постала проблема правового виховання та правової освіти населення.

Тема віртуальної виставки є досить актуальною, оскільки існує проблема правової освіти і виховання дітей та молоді, адже гарантією успішного розвитку суспільства є знання та дотримання законів держави, взаємна відповідальність держави перед громадянином та громадянина перед державою.

Правова освіта та правове виховання – це спеціалізована, систематична підготовка людей до суспільного життя в умовах демократії.

Мета правової освіти та правового виховання - створення умов для формування особистості громадянина України, якому притаманні правова культура, усвідомлені цінності свободи, прав людини, відповідальність, готовність до компетентної участі у громадському житті.

Завдання правової освіти та правового виховання: сприяти становленню активної позиції щодо реалізації прав і свободи людини; надати основні правові знання, сформувати мотивацію та вміння, необхідні для відповідальної участі молоді у громадському житті; створити умови для набуття досвіду громадянської дії, демократичної поведінки та конструктивної взаємодії.

Правова освіта і виховання формують основу, що допомагає підліткам долати перші життєві труднощі, не зійти на шлях правових порушень. Правова освіта і виховання – це не тільки елемент структури свідомості, а й реальних життєвих відносин суб’єкта та його діяльності, в яких свідомість народжується.

Правова освіта і виховання повинна стати одним із першочергових напрямків у роботі вчителів, правників, правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю та представників силових структур. Їх робота повинна ґрунтуватись на принципах гуманізму і демократизму.

Отже, правова освіта та правове виховання молоді повинні перебувати в центрі уваги перш за все держави та суспільства. Нормативна і правова бази повинні сьогодні вдосконалюватись відповідно до вимог реального життя. Чітко має працювати механізм реалізації прав і свобод особистості, об’єктивно даватися оцінка протиправної та кримінальної поведінки осіб, з’ясовуючи при цьому причини правопорушень та шукати шляхи і засоби запобіганню їм.

Наукова бібліотека Рівненського державного гуманітарного університету пропонує користувачам віртуальну виставку «Проблеми правової освіти і виховання в Україні», яка містить перелік документів, наявних у фондах бібліотеки, а саме: нормативно-правові документи, навчальні посібники, підручники, статті з періодичних видань.

Розділи віртуальної виставки :

1. Проблеми організації та здійснення правової освіти.
2. Основні напрями оптимізації правового виховання в Україні.
3. Актуалізація взаємодії правової освіти та правового виховання.
4. Інтернет-посилання.

    

 

 

 

 

 

Онлайн-бібліотека видавництва "Центру учбової літератури"

slogan1

Логін для доступу: rshu

Пароль для доступу: 226044

Доступ здійснюється з комп'ютерів, встановлених у приміщеннях наукової бібліотеки та навчальних корпусах РДГУ.

 

Наші відвідувачі

78010
СьогодніСьогодні37
ВчораВчора162
На цьому тижніНа цьому тижні818
В цьому місяціВ цьому місяці4644
ВсьогоВсього78010
Statistik created: 2018-07-20T01:59:20+03:00
194.44.245.20