Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Самостійна навчальна діяльність студентів як основа самоосвіти та самовиховання

untitled  

Навчання – це самоосвіта,

яка ґрунтується

на самостійній роботі

студентів

   

        Якісна освіта є запорукою майбутнього країни, важливою складовою її національної ідентичності та державного добробуту. Державна національна програма «Освіта. Україна XXI століття» визначає стратегію розвитку освіти в Україні, пріоритетні напрями та шляхи створення системи безперервного навчання.

 Реформування сучасного українського суспільства супроводжується загостренням соціальних проблем. В сучасних умовах ринку праці та особливостей працевлаштування, зростають вимоги до професійної компетентності випускників, що обумовлює якісно нові форми та методи вищої освіти, спрямовані на створення цілісної системи безперервної освіти, на розширення сфери самостійної діяльності студентів, які формують навички самоорганізації та самоосвіти.

 

Самостійна навчальна діяльність — це один із методів навчання і самоосвіти, в процесі якого студент виступає як активна творча особистість. Ядром такої діяльності є навчальна самосвідомість, тобто усвідомлення студентом мотивів, цілей, прийомів учіння, усвідомлення себе самого як суб'єкта навчальної діяльності, який організовує, спрямовує і контролює процес навчання. Активність особистості студента проявляється у постановці цілей самостійної роботи, її плануванні, визначенні способів, самоконтролі, оцінці результатів тощо. Самостійна навчальна діяльність студентів має професійну спрямованість, при цьому значно підсилюються професійні мотиви самоосвіти та самовиховання.

 

Самостійна робота студента  ефективно розвиває творчу активність, творче мислення з урахуванням індивідуальних можливостей, активізує творчу пізнавальну діяльність. При цьому відбувається адаптація навчального матеріалу до рівня знань студента, яка досягається за допомогою багаторівневої структури діяльності.

 

 Раціональна організація самостійної роботи студентів із використанням інноваційних форм та інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ) дозволяє не тільки інтенсифікувати роботу в якісному засвоєнні навчального матеріалу, але й закладає основи подальшої постійної самоосвіти та самовдосконалення, а інформаційно-освітнє середовище, яке створюється за допомогою інтеграції сукупності програмно-апаратних та традиційних форм навчання, визначає самостійну роботу студентів як більш незалежну, пріоритетну та творчу.

 

Наукова бібліотека Рівненського державного гуманітарного університету пропонує віртуальну виставку «САМОСТІЙНА НАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ СТУДЕНТІВ ЯК ОСНОВА САМООСВІТИ І САМОВИХОВАННЯ», яка містить перелік документів, що надійшли до фондів бібліотеки за останні роки, а саме: нормативно-правові матеріали, навчальні посібники, підручники, статті із періодичних видань, що висвітлюють питання теоретичних та практичних проблем самостійної навчальної діяльності студентів.

 

Матеріал структуровано за тематико-видовою характеристикою видань за трьома розділами:

 

1. Теоретичні та методичні основи організації самостійної роботи студентів у ВНЗ

2. Самостійна навчальна діяльність студентів за профілем навчання

3. Інтернет–посилання

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні139
ВчораВчора212
За тижденьЗа тиждень687
За місяцьЗа місяць3378
ВсьогоВсього136581
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45