Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Дошкільна педагогіка за С. Русовою

 

1 0024

35. Антипін Є. Софія Русова про наступність у трудовому вихованні дітей дошкільного і молодшого шкільного віку / Є. Антипін // Рідна школа. – 2016. – № 5–6. – С. 61–65.

   У статті висвітлено ідеї наступності в трудовому вихованні дітей дошкільного та молодшого шкільного віку на матеріалах теоретико-практичної спадщини Софії Русової. Також проаналізовано ідеї змістового та організаційного забезпечення наступності в поглядах видатного педагога.

 

1 0028

36. Богуш А. Національно-патріотичне виховання в українському дитячому садку : концепція Софії Русової та сьогодення / А. Богуш // Дошкільне виховання. – 2016. – № 2. – С. 2–5.

   У статті розглядаються ідеї С. Русової щодо створення українського дитячого садка, які втілено в концепції національно-патріотичного виховання.

 

1 0037

37. Борисова З. Духовна донька українського народу / З. Борисова // Дошкілля. – 2010. – № 4. – С. 4–6.

   Ім’я Софії Русової вписане на скрижалях вітчизняної історії педагогіки, а педагогічна спадщина не втратила вагомості ще й сьогодні. Автор статті коротко знайомить читача з педагогічними поглядами видатного педагога.

 

1 0031

38. Борисова З. Подвижниця національного дошкільного виховання / З. Борисова, М. Машовець // Дошкільне виховання. – 2006. – № 3. – С. 3 – 4.

   У статті висвітлюється життєвий та педагогічний шлях Софії Русової – видатної громадської діячки, просвітительки, знаного педагога і психолога в галузі дошкільного виховання. Зазначено, що саме Русова сформулювала основні принципи системи національного дошкільного виховання, яка є актуальною і сьогодні.

 

1 0049

39. Григоришин Г. І. Проблема особистості вихователя в педагогічній спадщині С. Ф. Русової / Г. І. Григоришин // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. пр. Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РДГУ, 2000. – Вип. 13. – С. 36–39.

   Відродження національної школи є одним з найважливіших завдань у становленні незалежної України, вихованні майбутніх громадян. Значна роль у розв’язанні цього важливого завдання належить педагогу, його теоретичній та методичній підготовці, рівню національної самосвідомості та почуттю громадського обов’язку. Формуванню цих якостей педагога в значній мірі сприяє вивчення педагогічної спадщини видатних діячів культури і освіти України, серед яких чільне місце належить С. Ф. Русовій.

   Автор статті розкриває, аналізує і узагальнює педагогічні положення С. Русової з проблеми особистості вихователя.

 

1 0052

40. Довганич В. М. Засоби духовно-морального виховання дітей у педагогічній спадщині С. Русової / В. М. Довганич // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. зап. Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РДГУ, 2002. – Вип. 19. – С. 158–161.

   У статті розглянуто ідеї та поради славетного українського педагога С. Ф. Русової щодо морально-духовного виховання дітей. На думку автора, грунтовне вивчення педагогічної спадщини просвітительки, глибокий аналіз її праць сприятиме підвищенню рівня народної освіти в нашій державі.

 

1 0031

41. Калиняк Л. Віночок вити – життя любити: заняття за ідеями Софії Русової / Л. Калиняк // Дошкільне виховання. – 2006. – № 3. – С. 5–6.

   Педагогічний колектив загальноосвітньої школи-дитсадка І ступеня № 7 м. Івано-Франківська працює над втіленням педагогічних ідей Софії Русової у педпроцес сучасного навчального закладу. Уже вироблена відповідна система діяльності, яка охоплює учителів початкових класів і вихователів дошкільних груп, дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, батьків і родини вихованців. З досвіду роботи педколективу, автор статті пропонує конспект заняття, побудованого на основі ідей Софії Русової про національно-патріотичне виховання дітей.

 

1 0043

42. Маліновська Н. В. Ознайомлення дітей з явищами навколишнього життя в контексті педагогічних ідей С. Русової / Н. В. Маліновська // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. пр. Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РДГУ, 2000. – Вип. 12, ч. 1. – С. 61–65.

   У методичній системі Софії Русової довкілля розглядається як важливий засіб загального розвитку і виховання дитини. Ознайомлення дітей з навколишнім життям, на думку вченої, сприяє розширенню кругозору дитини, розвитку її пізнавальних процесів. У статті подається зразок орієнтованої Русівської програми, а саме: одного дня навчально-виховної роботи з дітьми в дошкільному закладі за порами року. Автор робить висновок, що лінгводидактичні погляди С. Русової на ознайомлення дітей з довкіллям є актуальними для сучасного дошкілля.

 

1 0049

43. Сергєєва В. Ф. Система національного дошкільного виховання С. Русової – джерело інноваційних технологій сучасного дошкілля / В. Ф. Сергєєва // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. пр. Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РДГУ, 2000. – Вип. 13. – С. 32–36.

   Творчий доробок С. Русової з питань дошкільного виховання є значним внеском у скарбницю національної педагогічної думки. ЇЇ теоретичні положення, педагогічні висновки, практичні поради набули особливої актуальності з огляду на перебудовчі процеси в організації сучасного дошкільного виховання в нашій країні. На думку автора статті, сьогодні вони є невичерпним джерелом інноваційних технологій українського дошкілля.

 

123

44. Сергєєва В. Ф. Софія Русова про необхідність побудови системи дошкільного виховання на національному грунті / В. Ф. Сергєєва // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти. – Рівне : РДГУ, 2000. – Вип. 9. – С. 209–212.

   У статті зазначено, що національне виховання С. Русова розглядає як виховання дітей на культурно-історичному досвіді рідного народу, його традиціях, звичаях і обрядах, ідеях, поглядах та ідеалах, де головним чинником виступає рідна мова.

 

1 0024

45. Січкар А. Діяльнісний підхід до навчання і виховання дітей дошкільного віку в теоретико-практичній спадщині Софії Русової / А. Січкар // Рідна школа. – 2016. – № 5–6. – С. 56 – 60.

   У статті висвітлено творчий доробок С. Русової з проблеми організації навчання і виховання дітей дошкільного віку, що розглядалася педагогом з урахуванням ідеї діяльності особистості як чинника її розвитку та саморозвитку в контексті педагогічних положень вільного виховання, індивідуалізації, наближення дітей до витоків культури свого народу.

 

46. Цимбалюк О. Професійно-комунікативна педагогічна діяльність вихователя дошкільного закладу в контексті педагогічної спадщини С. Русової / О. Цимбалюк // Нова педагогічна думка. – 2016. – № 1. – С. 131–134.

   У статті обгрунтовано сутність професійно-комунікативної педагогічної діяльності вихователя дошкільного закладу в контексті педагогічної спадщини С. Русової. Проаналізовано взаємозв'язок педагогічного спілкування і саморозвитку особистості вихователя дошкільного дитячого закладу.

ПОВНИЙ ТЕКСТ

 

1 0014

47. Черуха З. В. Проблема виховного ідеалу у педагогічній спадщині С. Русової / З. В. Черуха, К. В. Джеджера, О. В. Павлишин // Роль християнства в утвердженні освіти, науки та мистецтва: історія, уроки, перспективи : наук. зб. / Рівнен. держ. гуманіт. ун-т, Ін-т мистецтв РІСКІСу, Рівнен. ф-т Держ. акад. керівних кадрів культури і мистецтв. – Рівне : Волин. обереги, 2000. – С. 270–275.

   Проблема ідеалу – одна з провідних у релігійній, філософській, психолого-педагогічній думці. Ідеал являє собою взірець, модель досконалості. У педагогіці – модель морально сформованої особистості. У статті простежено, який підхід моделювання кінцевого результату – сформованої особистості – запропонувала С. Русова.

 

1 0023

48. Шмиголь В. М. Виховання житєво компетентної особистості через упровадження педагогічних ідей Софії Русової у практику роботи з дошкільниками / В. М. Шмиголь // Дошкільний навчальний заклад. – 2014. – № 12. – С. 2–12.

 Автором статті розглядається спадщина видатної української просвітительки, педагога, державної та громадської діячки С. Ф. Русової. Окремо аналізується мета і завдання дошкільного виховання, форми і методи організації навчально-виховного процесу, які визначила Софія Федорівна. Показано орієнтовну програму роботи з дітьми дошкільного віку С. Русової.

 

 

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні38
ВчораВчора350
За тижденьЗа тиждень1112
За місяцьЗа місяць3803
ВсьогоВсього137006
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45