Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Рідне слово та ідеї народності в педагогічній спадщині К. Д. Ушинського

 

56 1

43. Богуш А. Рідномовна концепція Костянтина Ушинського / А. Богуш // Дошкільне виховання. – 2014. – № 3. – С. 2–5.

У статті розкривається актуальність педагогічних здобутків К. Ушинського. Висвітлюються його погляди на значення рідної мови у вихованні та навчанні дітей, розглядаються зміст і система методів та прийомів початкового навчання дітей рідної мови, які стали підґрунтям сучасної теорії і методики мовленнєвої роботи з дошкільнятами.

 

44. Воробйова Л. М. Проблеми мовної освіти школярів у науковій спадщині К. Д. Ушинського / Л. М. Воробйова // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. зап. РДГУ / РДГУ ; редкол.: Б. Н. Мітюров, І. Д. Бех, Б. Є. Будний та ін. – Рівне : РДГУ, 2001. – Вип. 15. – С. 7–9.

Висвітлюються ідеї К. Д. Ушинського щодо функціонального та комунікативно-діяльнісного підходів до навчання дітей рідної мови, що посилює розвиваючий вплив змісту навчального предмету на особистість, внутрішньо мотивуючи її пізнавальну активність.

 

58 1

45. Замашкіна О. К. Д. Ушинський про взаємозв’язок навчання і розвитку молодших школярів / О. Замашкіна // Початкова школа. – 2004. – №4. – С.41–44.

У статті висвітлюються положення психолого-педагогічної спадщини К. Д. Ушинського, які стали витоками сучасної дидактики і методики вивчення рідної мови у початковій школі та визначають вимоги до здійснення взаємозв’язку навчання і розвитку учнів.

 

61 1

46. Коваленко С. Рідна мова в педагогічній лабораторії К. Д. Ушинського: спроба сучасної інтерпритації / С. Коваленко // Українська література в загальноосвітній школі. – 2008. – №6. – С.47–51.

Розглядається ідея народності К. Д. Ушинського як основна складова системи виховання та подається сучасна інтерпретація творів педагога, зокрема статті «Рідне слово». Наводиться приклад використання творчого доробку К. Д. Ушинського як лінгводидактичного матеріалу на уроках мови та літератури.

 

63 2

47. Сільський Д. М. Вчення К. Д. Ушинського про народність виховання / Д. М. Сільський // Педагогіка і психологія. Вісник Академії педагогічних наук. – 2012. – № 3. – С. 80–88.

У статті висвітлюється внесок К. Д. Ушинського у розвиток народного шкільництва й педагогічної думки. Розкривається ідея відповідності виховання суспільним потребам як принцип народності виховання, який став основою педагогічної концепції К. Д. Ушинського.

 

64 1

48. Щербань П. Зберегти українців українцями (осягаючи педагогічний досвід Костянтина Ушинського) / П. Щербань // Урок української. – 2004. – №5–6. – С.22–23

У статті розглядаються педагогічні ідеї К. Д. Ушинського, зокрема акцентується увага на визначені ролі рідної мови у становленні національної ідентичності особистості.

 

65 1

49. Щербань П. М. Погляди Костянтина Ушинського на зміст і методику виховання й навчання дітей у сім’ї та школі / П. М. Щербань // Пам'ятай ім'я своє. Заповіді сімейної педагогіки : навч. посіб. для студентів вищ. навч. закладів, в яких здійснюється підготовка пед. працівників / П. М. Щербань. – Київ : Вища шк., 2006. – С. 25 – 31.

Акцентовано увагу на порадах видатного діяча освіти К. Д. Ушинського батькам і вчителям щодо вивчення рідної мови за підручником «Рідне слово». Наголошено на цінності настанов педагога, що сприятимуть національному вихованню учнівської та студентської молоді.

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні90
ВчораВчора388
За тижденьЗа тиждень422
За місяцьЗа місяць4616
ВсьогоВсього137819
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45