Шановні відвідувачі сайту, тривають технічні роботи.

Наразі ми проводимо оновлення платформи сайту та модернізуємо сервіси і сторінки.
У роботі сайту можливі перебої, а також деякі сторінки можуть відображатися з помилками.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Педагогіка Монтесcорі в Україні

 

33. Вакуленко Т. Як стати Монтессорі-педагогом в Україні? / Т. Вакуленко // Дошкільне виховання. – 2014. – № 8. – С. 35–36. 

Використовувати елементи методики Марії Монтессорі у своїй професійній діяльності може кожен вихователь чи вчитель, але, щоб стати справжнім Монтессорі-педагогом, потрібна відповідна освіта. Єдиний заклад в Україні, де можна таку освіту здобути, - Український Монтессорі-центр. Тетяна Вакуленко, директор ТОВ «Український Монтессорі-центр» знайомить в статті з діяльністю закладу. Дізнатися більше про те, як здобути Монтессорі-освіту, можна, завітавши на сайт Центру: http://ukr-montessori.com.ua/

  

34. Жебровський Б. Марія Монтессорі і українська освіта ХХ-ХХІ століття / Б. Жебровський // Вихователь-методист дошкільного закладу. – 2011. – № 8. – С. 4–9.  

 

Метод Монтессорі використовується вже понад сто років, і його успіх продовжує зростати. Чимало ідей Марії Монтессорі стали невід’ємною частиною теорії і практики дошкільного виховання, зокрема і в Україні. В статті автор досліджує історію поширення системи Монтессорі в Україні, створення та особливості української моделі школи Монтессорі, перераховує географію 50-ти українських Монтессорі-закладів, аналізує міжнародні зв’язки українських шкіл Монтессорі

 

35. Жебровський Б. Українська модель школи Марії Монтессорі / Б. Жебровський // Початкова школа. – 2005. – № 5. – С. 42–44. 

Аналіз діяльності сучасних шкіл Монтессорі в Голландії, США, Німеччині, Англії показав, що ця система діє у навчанні та забезпечує такі умови, яких були позбавлені наші діти за часів радянської педагогіки. Тому рішенням Головного управління освіти Київської міської державної адміністрації у вересні 1992 року в столиці було відкрито першу в Україні «Школу Монтессорі від 3 до 6». В статті аналізуються характерологічні ознаки української школи Монтессорі.

   

36. Зубрій І. І чужого научаємось, і свого не цураємось... : українські традиції в Монтессорі-середовищі / І. Зубрій, С. Капустянська // Дошкільне виховання. – 2014. – № 11. – С. 18–19. 

Педагогіку Монтессорі використовують уже понад 100 років, на сьогодні більше ніж у 100 країнах світу. Ця педагогічна система займає особливе місце у вихованні дітей в США, Франції, Англії, Нідерландах, Німеччині, Японії. Але в кожній країні вона має свої особливості. Зберігаючи основні принципи та використовуючи унікальний дидактичний матеріал, вона набуває неповторних рис, вбираючи культуру та традиції тих країн, на грунті яких проростає. Українська культурна спадщина є невичерпним джерелом естетичного збагачення наших дітей і їхнього всебічного розвитку.

 

 

37. Каргапольцева Н. А. Сухомлинский и Монтессори: параллели педагогики ответственности / Н. А. Каргапольцева // Збірник наукових праць Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. – Полтава, 2005. – Вип. 5 (44). – С. 156–162. – (Педагогічні науки).  

Стаття розкриває деякі очевидні та передбачувані для гуманітарних виховних систем В. А. Сухомлинського і М. Монтессорі спільності. Тут успішність становлення відповідальної свободи поведінки вихованця визначається відповідальністю педагогічних інструментів освітнього процесу на будь-якій стадії його вікової та змістової складності.

  

38. Михальчук Т. Як відрізнити справжню Монтессорі-групу від несправжньої : пам'ятка для батьків та педагогів / Т. Михальчук // Дошкільне виховання. – 2014. – № 8. – С. 34. 

Останнім часом з’являються дедалі більше привабливих пропозицій щодо виховання дітей за методикою Марії Монтессорі: відкриваються Монтесорі-класи при різних навчальних закладах і навіть окремі центри. Проте деякі з них лише використовують модну назву, не реалізуючи суті методу. Адже наявність великої кількості матеріалів на полицях не є гарантією того, що педагог знає, як правильно працювати. Обираючи Монтессорі-школу для виховання своїх дітей, слід керуватися усвідомленим вибором. Монтессорі - не просто метод, це стиль життя. В статті подаються основні критерії, які допоможуть зорієнтуватися у пропозиціях, поставити правильні запитання та обрати справжню Монтессорі-групу.


 

39. Пряженцева Т. Монтессорі-заклад: досвід організації діяльності / Т. Пряженцева // Дошкільне виховання. – 2014. – № 8. – С. 6–8. 

Монессорі-школа чи дитячий садок – це особливий освітній заклад. У своїй роботі він спирається на філософію видатної вченої, реалізує її методику, продовжує давні традиції та дотримується вимог міжнародного рівня. Але наскільки його діяльність відповідає освітнім державним стандартам нашої країни? Що потрібно, аби він успішно функціонував у наших умовах? На ці та інші питання відповідає вихователь-методист вінницького Монтессорі закладу.

 

40. Сікорська Н. Культурологічний аспект дидактичних систем Бориса Грінченка і Марії Монтессорі / Н. Сікорська // Діалог культур: Україна у світовому контексті. Мистецтво і освіта : зб. наук. пр. / Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. Львів. наук.- практ. центр; упоряд. і відп. ред. С. О. Черепанова. – Львів : Каменяр, 1998. – Вип. 3. – С. 39-45. 

В статті автор аналізує систему виховання у "дитячих будинках" Марії Монтессорі і навчання дітей шкільного віку у Бориса Грінченка і робить висновок, що обидві системи спрямовані на розвиток особистості, створення умов для її найкращого фізичного, розумового й інтелектуального розвитку. 
 
 

 

Наукова бібліотека - освітній, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ).

Детальніше

Статистика відвідувань

СьогодніСьогодні41
ВчораВчора350
За тижденьЗа тиждень1115
За місяцьЗа місяць3806
ВсьогоВсього137009
Найбільше 675 : 02-12-2023

Контакти

м. Рівне, вул. Пластова, 31
Україна

E-mail: library@rshu.edu.ua

тел. (0362) 63 33 45